Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 43 от общо 43

Овърклок на K8 Athlon64 3000+ Socket AM2, BOX

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #31

    Re: Овърклок на K8 Athlon64 3000+ Socket AM2, BOX

    Цитат Първоначално публикувано от temuchin
    Ами, нямам никакви проблеми .Всички тестове са ОК.Вече навлизам в матеряла МЕРСИ ПАК!!!
    Браво.
    Разбра ли как да си изчислиш DDR-a? И казвай до къде си стигнал, че на мен и на FearMe ни е интересно.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    22
    #32

    Re: Овърклок на K8 Athlon64 3000+ Socket AM2, BOX

    На първия въпрос ти казвам не много добре.Стигнах до 2700 но виждам че вдигам градуси към 68 на някои тестове ще си купя тия дни охлаждане но сега събирам за X1900GT сега сам на 2500 и компаа е стабилен.

  4. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #33

    Re: Овърклок на K8 Athlon64 3000+ Socket AM2, BOX

    Дай снимка на CpuZ - memory. Разгледай книжката - Bios - памет.

  5. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #34

    Re: Овърклок на K8 Athlon64 3000+ Socket AM2, BOX

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    KTT, като не разбираш недей дава:

    а) глупави
    б) опасни
    в) всичко гореизброено
    съвети!

    на този процесор НИКОГА не могат да се пусне 300 шина!
    НЯМА нужда от максимален волтаж на процесора!

    temuchin, до каква честота ти показва коректно вдигането на шината? 210? 215?... колко?
    Цитат Първоначално публикувано от temuchin
    2700mhz
    2700mhz= 300 (шина!)

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #35

    Re: Овърклок на K8 Athlon64 3000+ Socket AM2, BOX

    Искам да уточня
    Стабилна овърклокната система е :
    1. Естествено която тръгва на исканата честота
    2 Тази която работи и издържи посочените по-долу тестове
    - мемтест
    - супер Пи
    - 3d mark 05 /06
    - future mark
    - WIN XP Instalation ( много системи работят добре , но не издържат пълна инсталация )
    - Играта Oblivium ( Или друга от този ранг )

    Едва при наличието на стабилност , без забивания и рестарти или сини екрани, може да кажем че е клокнат успешно!

  7. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #36

    Re: Овърклок на K8 Athlon64 3000+ Socket AM2, BOX

    Mr.TECHNO,
    Говорихме за "никога" , за помощ на temuchin, за обидни, необмислени, и неадекватни изказвания. Но темата приключи успешно. "По-полекичка" трябваше да бъде малко по-горе ако си прочел всичко. Модераторите не трябваше ли с това да се занимават.

    @FearMе изобщо абсолютно нищо правилно не каза до момента. A и говорихме само за 3 задължителни настройки, които той не ги споменава и до момента. Кое му е правилното на съветите? То нямаше такива. A определено не мога да се съглася с "глупави и опасни съвети", първо защото са единствените правилни, бяха пропуснати, и второ не мога да се съглася с "като нищо не разбираш не се обаждай", което се оказа точно обратно за FearMе.
    Ако не беше говорил глупости щях да си замълча. А и не само тук за съжаление.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #37

    Re: Овърклок на K8 Athlon64 3000+ Socket AM2, BOX

    не защитавам никой

    "по-полекичка" бе че няма нужда така остро да нападаш

    Вярно има модератори и админи , но и ние не трябва да се забравяме .

    Смятам че си човек със знания и си доста полезен тук, но не прави моята грешка

    Както и да е - темата е приключила наистина
    Ще се радвам да поспорим в друга тема с теб !

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #38

    Re: Овърклок на K8 Athlon64 3000+ Socket AM2, BOX

    KTT, поисках да ми покажеш глупостите от други теми - не го направи, затова считам, че просто не си намерил

    опитваш се да оспорваш компетенциите на човек, чийто опит и житейски път не познаваш. затова последното нещо, което ще направя, е да изложа няколко факта. ти също можеш да споделиш с нас опита си.

    всеки знае, че о/с е различен за всеки отделен процесор/видеокарта, затова блъскането в гърдите с резултатите може да е въпрос на късмет, а може да е въпрос на подбиране на бройка.

    значи, моите скромни резултати са (може да пропусна някой процесор, но за толкова време вече не помня колко компютъра съм имал):

    celeron 333A @ 416
    duron 700 @ 900
    duron 800 @ 1100
    athlon t-bred B - 1467 @ 2300
    sempron 3000+ (1800) @ 2200
    opteron 144 (1800) @ 3008
    a64 venice 3500+ (2200) @ 2530

    "гордост" са ми Opteron-a и T-bred-а, venice-a се доближава до максималните за ядрото около 2700, но за тях трябва водно и т.н.

    за видеокартите помня по-малко, защото са по-"оборотни", но мога да спомена само сегашната си 7600GS - 500/1400 @ 680/1680. по-добър резултат в България съм видял само един 720/1700, който е постигнат с волтмод и водно

    радвам се как се палиш, само че си позволявам да те посъветвам да не градиш опита си върху единични наблюдения, от които да правиш генерални изводи. също така се радвам и за temuchin. явно трябваше да му се обяснява малко по-подробно, а аз съм по-лаконичен, защото предполагам, че който се захване с о/с е попрочел преди това и са му ясни основните положения

    наздраве и весело прекарване на празника

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    22
    #39

    Re: Овърклок на K8 Athlon64 3000+ Socket AM2, BOX

    Абе момци аз ако знаех че ще стане такъв скандал заради мен нямаше да се регистрирам в SETCOM.BG
    Намалих чистотата на 2200 без да пипам волтажа само него не го разбрах много добре но и това ще се промени. Иначе всичко друго ми е както каза КТТ.
    ФеарМе, личи си че разбираш много не се ядосвай за глупости.
    КТТ, тебе имам да те черпя!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #40

    Re: Овърклок на K8 Athlon64 3000+ Socket AM2, BOX

    Цитат Първоначално публикувано от temuchin
    Абе момци аз ако знаех че ще стане такъв скандал заради мен нямаше да се регистрирам в SETCOM.BG
    ********************************************************
    КТТ, тебе имам да те черпя!
    Винаги става така като кръстосат шпаги поне двама които разбират.
    не се притеснявай - това е нормално за този раздел на форума!

    по принцип черпенето става на сбирка на форума - като вида на почерката е бира със пица !!!

  13. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #41

    Re: Овърклок на K8 Athlon64 3000+ Socket AM2, BOX

    Логично е когато "нападаш" някого, той да се защитава или да напада и той /Дейл Карнеги/. Човешката психика си е почти точна наука.
    Както е казал поетът "да не разваляме здравия бой с кавга".
    Редактирах си по-по-горния пост за да има мир и разбирателство и най-вече бира. Аз мисля след малко да я захващам здраво.

    temuchin,
    какво не е ясно за напрежението? Процесорът ти е стандартно на 1.40 V . Вдигането му увеличава потенциала на процесора за клокване. 2200 без да го променяш. Качваш една стъпка /+0.05 V/ и пробваш до къде стигаш. После още една стъпка нагоре и т.н. като не прекаляваш. Както горе писах, не вдигай повече от 1.65 V.
    Всяко увеличаване на напрежението + клокване съответно повишава и температурата на процесора. Слагаш speedfan или друга и гледаш до каква максимална температура стига ядрото на процесора при силно натоварване - игри, кодиране, разархивиране или нещо подобно. Имаш два термодатчика и не ги бъркай - единият на дъното /мери въздуха в кутията/ и втория в самия процесор /ядро/. По спецификации максималната температура на ядрото на процесора ти е 75 градуса /по памет/. При силното натоварване гледай да не вдига примерно над 60-65 градуса /ядрото/ и това е цялата философия за напрежението на процесора.
    Т.е. дори и да сложиш 1.65 V и си на 2700 Mhz и температурата е под 65 градуса, всичко е повече от отлично. А е възможно да стигнеш 2700 Mhz /или по-висока/ и при по-ниско напрежение и температури. Просто наблюдавай и за температурата. Не е задължително да сменяш кулера. Виж до къде ще стигнеш и с BOX.
    Моят вдига до около 55 градуса /лятото/ - 2650 Mhz - 1.60 V /Биоса ми не дава повече за съжаление/.
    Не си оправил и паметта ама това зависи до къде ще спреш.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    22
    #42

    Re: Овърклок на K8 Athlon64 3000+ Socket AM2, BOX

    Много игра е с тоя волтаж дали е много или малко дали загрява или не ....не ми се занимава с това сега но ще го направя.
    А че ще почерпя на някоя сбирка то е ясно.

  16. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #43

    Re: Овърклок на K8 Athlon64 3000+ Socket AM2, BOX

    Не е чак голяма игра. Имаш да промениш максимум 5 стъпки и едно евентуално преинсталиране. Процедурата е относително бърза. Вдигаш едното, после другото докато не вземат да се случват "странни" неща / рестартирания, грешки и т.н./. Като се случат, вдигаш напрежението отново и продължаваш. Като стигнеш тавана на честотата, връщаш 5-10 Mhz за запас и готово. 10-30 миинути максимум. A и се прави еднократно.
    А следенето на температурата си е желателно със или без клок. Утре ще ти спре някой вентилатор и после бум. Зависи кога се усетиш. Ще сменяш като мен по 18 кондензатора на дъното. 4-5 лв. и един час време не ми беше голяма болка, но можеше да е доста по-зле.
    А и след като ти се предлага като опция + 50% бързодействие за без пари ? Не желаеш? 300-320 Mhz шина си е нормално за този процесор, разбира се с правилната температура и волтаж.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Продавам процесор AMD Athlon 3000+ socket 754
    От radoslavv във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-12, 11:01
  2. Процесор AMD Sempron 3000+ АМ2 socket
    От konuka12 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-11-10, 21:52
  3. Купувам Athlon XP 2600/2800/3000 333FSB,Barton, socket A.
    От m_sm във форум Купува
    Отговори: 5
    Последно: 06-02-09, 10:03
  4. Вентилатор за ATHLON64 / 939, 3000/3200 ???
    От azis във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 01-11-05, 13:22
  5. ATHLON64, 90nm, Socket 939
    От Pat във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 03-11-04, 15:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе