Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 36

Овърклок-Колко?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    13
    #1

    Овърклок-Колко?

    Здравейте,искам да направя "лек" овърклок на процесора ми-AMD Athlon 2600+.Ако някой може да ми каже как машината ще понесе това и дали ще може.Компонентите са следните:
    Power: Seasonic SS-300FS 300W
    Mainboard: Shuttle AN35N NF2 Ultra
    Video: ASUS V9570TD GeForce FX5700 128mb
    RAM: 2x512mb MDT PC400 CL2.5
    CPU: AMD Athlon 2600+ 1.92GHz

    Благодаря ви предварително.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #2

    Re: Овърклок-Колко?

    АМД не са удачни за овърклок , най малкото просто системата ти ще е нестабилна и ще забива , а за температурата няма да говорим , най вероятно тя и без клокване е голяма.
    Най добри са пентиумите за тази цел и един мой рекорд:
    Селеронче обикновено не Д-модификацията 2,4Гхз го клокнах до 3,5 Гхз без да забива , на 3,65 вече увяхна тотално.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    13
    #3

    Re: Овърклок-Колко?

    Без клокване температурата на процесора е нормална според мен,около 38-40 градуса при умерено,на моменти високо натоварване.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #4

    Re: Овърклок-Колко?

    Застопоряваш AGP на 66MHz ,вдигаш FSB на 186MHz, виж още като си в BIOS колко се получава при тази настройка честотата на RAM-a и чрез DDR:CPU Ratio я настрой да не е повече от 400MHz

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Овърклок-Колко?

    Цитат Първоначално публикувано от drago7708
    АМД не са удачни за овърклок , най малкото просто системата ти ще е нестабилна и ще забива , а за температурата няма да говорим , най вероятно тя и без клокване е голяма.
    Най добри са пентиумите за тази цел и един мой рекорд:
    Селеронче обикновено не Д-модификацията 2,4Гхз го клокнах до 3,5 Гхз без да забива , на 3,65 вече увяхна тотално.
    Ти ми разби представите - Честно !!!

    [img width=640 height=480]http://mrtechno.hit.bg/CELERON@.JPG[/img]
    [img width=640 height=480]http://mrtechno.hit.bg/Celeron-cpu@.JPG[/img]

    Ето какво може опитен клокър , ей така за спорта и то с дъно Asrock P4i65PE & 300W CodeGen ATX

    само не мога да си намеря базата със семпрон и торобред
    даже последния е от @LUDIA  при братовчед ми е
    Торо 1700+ ( 1473MHZ ) @ 2.0GHZ
    а моя доскорошен Семпрон 2200+ ( 1500МХЗ ) @ 1998MHz и то на KT400А Дънце.


  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Овърклок-Колко?

    Цитат Първоначално публикувано от drago7708
    АМД не са удачни за овърклок , най малкото просто системата ти ще е нестабилна и ще забива , а за температурата няма да говорим , най вероятно тя и без клокване е голяма.
    Най добри са пентиумите за тази цел и един мой рекорд:
    Селеронче обикновено не Д-модификацията 2,4Гхз го клокнах до 3,5 Гхз без да забива , на 3,65 вече увяхна тотално.
    , яко.....тоя пич ми оправи настроението за една седмица напред....

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #7

    Re: Овърклок-Колко?

    Какъв е тоя негативизъм тук в форума , всички ли тук са големи капацитети , ами вземете да напишете по една книга за клокване или някоя научна статия , кво се заяждате с всеки.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Овърклок-Колко?

    Цитат Първоначално публикувано от drago7708
    Какъв е тоя негативизъм тук в форума , всички ли тук са големи капацитети , ами вземете да напишете по една книга за клокване или някоя научна статия , кво се заяждате с всеки.
    Пич - а защо си сигурен че не сме писали. ( лично аз имам доста публикации на тема хардуер и овърклок във вестници )
    А и като ти гледам поста - определено всички писали в тази тема са ГОЛЕМИ КАПАЦИТЕТИ в сравнение с теб !

    Негативизма бе относно малко набързо написаното от теб.
    До скоро AMD бе процесора който се клокваше по-добре и се държеше по-добре от интел, особено от Intel Prescot- преименуван на Pres HOT

    Без лоши чувства - наистина ни разсмя .
    предлагам да приключим до тук.
    Не ми се кара с никой - ако имаш нещо да ми казваш или да те посъветвам - ще те помоля на ПМ ( там ако искаш може да не спазваш "добрия тон )

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #9

    Re: Овърклок-Колко?

    /Off
    В един приятелски форум имат тема "Бисери на форума". Май не е лоша идеята...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #10

    Re: Овърклок-Колко?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Пич - а защо си сигурен че не сме писали. ( лично аз имам доста публикации на тема хардуер и овърклок във вестници )
    А и като ти гледам поста - определено всички писали в тази тема са ГОЛЕМИ КАПАЦИТЕТИ в сравнение с теб !

    Негативизма бе относно малко набързо написаното от теб.
    До скоро AMD бе процесора който се клокваше по-добре и се държеше по-добре от интел, особено от Intel Prescot- преименуван на Pres HOT

    Без лоши чувства - наистина ни разсмя .
    предлагам да приключим до тук.
    Не ми се кара с никой - ако имаш нещо да ми казваш или да те посъветвам - ще те помоля на ПМ ( там ако искаш може да не спазваш "добрия тон )
    Да вземеш да ни покажеш твоите съждения господин доценте , да се образоваме малко , в отговора си просто загатнах че клокване на атлон е трудно и нищожно в сравнение с интел.
    И покажи как става с амд увеличаване честотата с близо 55 % което става при интел .

  13. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #11

    Re: Овърклок-Колко?

    Ама е упорит

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    64
    #12

    Re: Овърклок-Колко?

    А колко капацитети има тук , боже боже , дори на човека запитал колко да очаква от системата си не бе отговорено , а пък за заяждане тук всички са на първи ред чакалят като гладни цигани някой да си начешат езика.
    Това е последния ми отговор тук.

    Моля да бъда баннат или изтрит защото нямам желание повече да пиша адреса на сайта , само си зеносвам клавиатурата.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re: Овърклок-Колко?

    Аз от доста време не съм виждал Athlon64 който да не може да се клокне с поне 25% включително и на неклокерски дъна като Asrock. Не бих могъл да кажа същото и за Интел, особенно за едноядрениет процесори. Конро-то е друга приказка , само дето си иска готино дъно и свястна памет, но практиката показва ,че в България на 15 едноядрени AMD-та (главно Sempron) се пада едно двуядрено решение ( и то обикновенно е със скапано дъно за да се вмества в бюджета на хората или ще е ефтин Pentium D 8xx ili 9xx).

    drago7708 ако визира сокет А процесорите на АМД заставам зад него на 100%. Рядко се клокват добре (изключвам Barton 2500+ който в 90% от случаите става 3200+ само с смяна на шината от 166 към 200MHz).

    Това си е мое мнение на базата на доста продадени компютри и чаркове за тях зад гърба си.

    ZoneExtreme , за очакванията си отностно клока едва ли някой ще може да ти отговори , ако имаш инфо да ни кажеш с какво ядро си на процесора , какво ти е охлаждането и т.н. може да се пробваме Лично аз твоят тип процесор не съм успял да го клокна с шина по-голяма от 20 MHz над стандартната.

  17. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #14

    Re: Овърклок-Колко?

    drago7708, не се ядосвай

    "проблемът" беше в категоричното ти изказване, което (признай си) се базира на скромен опит. просто прекалено безапелационно отсече нещо, за което е изключително лесно да се намери потвърждение не само тук (ако не ни вярваш като капацитети), а и навсякъде в мрежата

    процесорите на AMD не само, че се клокват чудесно, не само, че вече са и студени, но и бяха по-бързи от INTEL-ски толкова много време, че не ми се рови кога се е случило.

    а за потвърждение ще спомена и най-добрите мои резултати на AMD процесори
    (под "най-добри" разбирам рекордьорски по всички критерии, без използване на вода/азот/пелтие и т.н., а на най-обикновен вентилатор):

    1700+: 1467->2300 (57%)
    opteron 144: 1800->3008 (67%)

    не се пали, недей напуска форума, просто в среда на "маниаци" използвай по-мек език и по-обмислени, без крайности изявления, ок?

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    741
    #15

    Re: Овърклок-Колко?

    Цитат Първоначално публикувано от drago7708
    А колко капацитети има тук , боже боже , дори на човека запитал колко да очаква от системата си не бе отговорено , а пък за заяждане тук всички са на първи ред чакалят като гладни цигани някой да си начешат езика.
    ...
    Ми ти поведе хорото. И то с хит, който хареса на всички.

    Само wiseacre май отговори по същество. Но какво може да се постигне с тази конкретно система си зависи и от конкретни бройки, т.е. възможности на отделните елементи. Но клкването си е и занимавка и гъдел ако щеш. Пробваш и се радваш на резултата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Овърклок на Р4 3,4 GHz ?
    От andreevek във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 02-06-07, 18:12
  2. Овърклок на CD-RW
    От Abadon във форум Овърклок
    Отговори: 13
    Последно: 02-02-07, 01:00
  3. Овърклок на РАМ
    От nikter във форум Овърклок
    Отговори: 3
    Последно: 02-12-04, 18:45
  4. Е т'ва е овърклок!
    От arena във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 27-07-01, 09:51
  5. Е т'ва е овърклок!!!
    От arena във форум Овърклок
    Отговори: 10
    Последно: 04-07-01, 23:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе