Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 36

Овърклок-Колко?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    13
    #16

    Re: Овърклок-Колко?

    В момента е на 186mHZ и за сега работи стабилно от 1.9 на 2.14gHZ.За ядрото нямам инфо,ако има място на компа откъдето да се провери може да кажете.А за охлаждането,радиаторът и вентилаторът са оригиналните,на кутията има два 80мм фанове отпред(вкарва),отзад(изкарва).С тях се получава добър поток и цялостната температура в кутията е ниска.Тъй като имам още едно свободно място за фан,срещу процесора и там ще сложа един,който да духа в него.С клока,най-високата температура която е стигал е 42градуса при натоварване-не мисля че е висока,но може да греша.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #17

    Re: Овърклок-Колко?

    Тези 2600+ няма как да стигнат много главно заради високия си множител
    ако запали на 200 FSB - си късметлия

    @Stenly - батка , ти ме уби. Ти дето клокваше всичко и то здраво с името АMD, да ми кажеш сега че сокет А не са се клоквали успешно ?
    Масово торобредите летяха на 166 шина без грижи , 40% от тях ходеха и на 200 шина с намален множител - ама защо ли говоря стари и изпипани неща ! ( не забравяй че ти бе един от първите във Варна С Дурон 650 @ 900 )

    Проблема при интела бе надутите гигахерци
    можеше и да показва 3,6ГХз , но пък производителносстта им бе за под 2 ГХз !


    @drago7708  благодаря за титлата , но не съм я заслужил и защитил по никакъв начин !

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #18

    Re: Овърклок-Колко?

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO

    @Stenly - батка , ти ме уби. Ти дето клокваше всичко и то здраво с името АMD, да ми кажеш сега че сокет А не са се клоквали успешно ?
    Масово торобредите летяха на 166 шина без грижи , 40% от тях ходеха и на 200 шина с намален множител - ама защо ли говоря стари и изпипани неща ! ( не забравяй че ти бе един от първите във Варна С Дурон 650 @ 900 )
    Имах в предвид Насе , че от 10 броя 1 ставаше за добър клок. По-голямата част бяха "куци" ...........което ме подсеща като идваш до офиса да ти покажа една куца серия на боксов Athlon64 4000+ (San Diego ядро) който не можеш да го клокнеш и с 10 мегахерца шина отгоре (до сега 5 съм пускал и 5те не пожелаха да мръднат .........2 от тях дори и с 5 мегахерца отгоре шина не запалиха ....... а така се бях наточил на такъв "звяр" за ужас на Камен хихихиихих) Колкото до темата за клока на стари АМДта и ти и @God си спомняте за DX5 133 MHz (за тези които са забравили най-добрият 486 процесор) как вървеше на 166 и според тестовите програми като скорост беше колкото Pentium 75 MHz, а според Quake1 не ставаше за нищо и само заради тая игра дадохме луди пари за да минем на PENTIUM ееех спомени, спомени ........

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    13
    #19

    Re: Овърклок-Колко?

    Тръгна на 200FSB, 1.9gHZ --> 2.3gHz .За сега работи стабилно,държи 43градуса.А трябва ли да се увеличи напрежението от дъното.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #20

    Re: Овърклок-Колко?

    Цитат Първоначално публикувано от ZoneExtreme
    Тръгна на 200FSB, 1.9gHZ --> 2.3gHz .За сега работи стабилно,държи 43градуса.А трябва ли да се увеличи напрежението от дъното.
    ако не ти се рестартира спонтанно или да се случват някакви други странни мизерии - недей. само ще му вдигнеш температурата, а това никога не е било хубаво

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #21

    Re: Овърклок-Колко?

    Цитат Първоначално публикувано от ZoneExtreme
    Тръгна на 200FSB, 1.9gHZ --> 2.3gHz .За сега работи стабилно,държи 43градуса.А трябва ли да се увеличи напрежението от дъното.
    Честито - имаш бройка добре колкната и ставаща за нещо без да е с някаква температурна висока граница

    Послушай @FearMe - остави го да бачка така - 400 мхз отгоре мисля че ти стигат засега.

    @Stenly процесора за който говореше бе AMD X5 133 ( не бе ДХ ) от раз ходеше на 166 мегахерца , но аз не си купих пентиум доста време и си останах с него, с VESA LB дъно

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #22

    Re: Овърклок-Колко?

    Наско , обърка се !

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #23

    Re: Овърклок-Колко?







    http://www.cpu-world.com/CPUs/80486/MANUF-AMD.html

    Стънка - не мисля така ! "Няа са Заяждаме сеа "
    Първия бе като моя

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    13
    #24

    Re: Овърклок-Колко?

    Благодаря ви за отговорите!След 1-2 дни ще сложа още един фан,за да се понижи още малко температурата.Някъде откъдето може да се види какво е ядрото??

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #25

    Re: Овърклок-Колко?

    Само че го сложи под хард диска

    ядрото може да се види най-лесно на Device manager - My copmputer - десен бутон - properties - device manager- пише каквъ е процесора

    има шанс обаче ядрото да е Thorton ( т.е Бартон с 256кеш ) - но там ще е нужно поне един еверест да пуснеш

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #26

    Re: Овърклок-Колко?

    Съдейки по постигнатите резултати,най-вероятно е Barton XP 2600+ ,L2 512KB, множител 11,5

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #27

    Re: Овърклок-Колко?

    Ужасно си прав !

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    13
    #28

    Re: Овърклок-Колко?

    Цитат Първоначално публикувано от wiseacre
    Съдейки по постигнатите резултати,най-вероятно е Barton XP 2600+ ,L2 512KB, множител 11,5
    Точно това показва Еверест.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    13
    #29

    Re: Овърклок-Колко?

    Вдигнах напрежението на 1.7в за да видя как работи.Ще има ли разлика само с 0,5 десети или трябва още.А някакви по-агресивни настройки на RAM-a да кажете,и какво точно трябва да се направи.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #30

    Re: Овърклок-Колко?

    Намерих писано малко по въпроса
    http://www.techtastic.ca/reviews3/barton-2600.html

    p.s.ако си сигурен в RAM-a можеш да опиташ да работи и над 400MHz,някой правят "модване" като прикрепят самоделно охлаждане към модулите.
    ...аз не бих го правил,за 100-на MHz нагоре на процесора... , ама за "спорт" може.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Овърклок на Р4 3,4 GHz ?
    От andreevek във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 02-06-07, 17:12
  2. Овърклок на CD-RW
    От Abadon във форум Овърклок
    Отговори: 13
    Последно: 02-02-07, 00:00
  3. Овърклок на РАМ
    От nikter във форум Овърклок
    Отговори: 3
    Последно: 02-12-04, 17:45
  4. Е т'ва е овърклок!
    От arena във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 27-07-01, 08:51
  5. Е т'ва е овърклок!!!
    От arena във форум Овърклок
    Отговори: 10
    Последно: 04-07-01, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе