Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

поредна тема за Оверклок

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    3
    #1

    поредна тема за Оверклок

    нов съм във форума намерих го като търсех теми за клокване.. та така..
    искам да си клокна процесора но не знам как така че да не оплескам нещо ..
    четох доста но искам и вашата помощ

    това което намерих за максималните му стоиности е :

    Sempron 2800+ Palermo x1  754  3311.93 107 fr@me &Xupyp1  Water

    само че при мен охлаждането ще си е въздушно така че не знам..

    http://naruto-tc.hit.bg/wallpaper/1.JPG

    http://naruto-tc.hit.bg/wallpaper/2.JPG

    благодаря предварително

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #2

    Re: поредна тема за Оверклок

    Преди време имаше разискване за този процесор-ето,прочети;http://hardwarebg.com/forum/showthre...stpost&t=61386
    Та истина е,че ходи до 2.4гхц,но съм си играл с подобен на дъно с NForce 3 чипсет,беше добро за клок,така,че само погледни в Евереста какво ти е дъното,с две думи и другите компоненти,-паметта,видеото,дъното,захранването..Всичко е важно,за да преценим,и доста клокъри има тук-ще го изпържим.Процесорчето е добро!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re: поредна тема за Оверклок

    Процеора може и да е добър , ама дъното акот ти е куцо , няма да можеш да постигнеш нищо !
    освен дъно ти трябва - добро захранване (fortron 300W минимум ) добър охладител за проца - Box-ия не върши работа, памет с добри параментри и чипове, , голяма доза късмет и действаш !!!

    Като за начинаещ ще ти кажа какво се прави - от там нататък си ти !
    FSB = 250 ( от там се почва - до 300макс няма сми по-нагоре )
    PCI-E & AGP lock frequency = 101 & 67
    ram = DDR 333 !
    Voltave CPU + 0,1V

    това е като цяло

  5. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    3
    #4

    Re: поредна тема за Оверклок

    Значи.. видео картата е ASUS A9250 128 Mb.. ; захренването е 350W ; RAM: 512mb ((PC3200)2,5-4-4-8 @ 200Mhz ) ; дъното е : K8UpgradeNF3 .маи е същото като това с което ти си експериментирал : ) благодаря и на 2мата за отзоваването

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: поредна тема за Оверклок

    значи с това дъно 300 шина може и да не успееш да стигнеш, но поне 260/280.
    Много зависи захранването дали е добро и РАМА !

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #6

    Re: поредна тема за Оверклок

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    FSB = 250 ( от там се почва - до 300макс няма сми по-нагоре )
    PCI-E & AGP lock frequency = 101 & 67
    ram = DDR 333 !
    Voltave CPU + 0,1V
    И аз се опитвам и искам да си клокна машината, но от твоя съвет намирам само третия ред в БИОС-а, явно другите неща при мен са под друго название, FSB, PCI-E и Voltage CPU никъде не намирам, a за AGP има няколко неща, но точно надпис lock frequency пак няма, не знам как да си направя скрийншот на БИОС-а, за да покажа какъв ми е точно, в нормално състояние се прави с Print Screen бутона, но при БИОС той не действа и не знам как да го покажа.

    П.С. Също така не знам как да разбера колко W ми е захранването, тъй като на него не пише, опитах се през Everest да разбера, но и там не пише колко W е.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    3
    #7

    Re: поредна тема за Оверклок

    и аз не намирам.. това което меркам е за AGP но не е същото..ето снимки на биоса..

    http://naruto-tc.hit.bg/wallpaper/bios.JPG

    CPU Configuration
    http://naruto-tc.hit.bg/wallpaper/bios1.JPG

    Chipset Configuration
    http://naruto-tc.hit.bg/wallpaper/bios2.JPG

    за рамта не намирам нищо..

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #8

    Re: поредна тема за Оверклок

    Моят БИОС е абсолютно същият като на moto. Значи сме двама с еднакъв проблем и евентуално решение.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #9

    Re: поредна тема за Оверклок

    Значи-от втората снимка с биоса-задай Overclock Mode-MANUAL /сиреч-ръчно ще овърклокваме/
    после-COOL & QUIET - DISABLE /забрани я,иначе-никакъв оверклок/-където пише AGP FREQUENCY-66mhz/-както е в случая-винаги трябва да е толкова!!!
    CPU-в момента е на 200 мхц шина...съветвам те,смъкни го до 166 мхц/имам лоши спомени с тия UPGRADE дъна,
    Където пише MEMORY CLOCK-като го отвориш,или ще имаш избор от честоти,или ще имаш избор от AUTO,MANUAL,
    слагаме го на MANUAL...-ако има избор на шина /100 ,133, 166,...../-постави го на 166...засега/-и после подавай по малко от честотите на CPU FREQUENCY-не знам каква е стъпката-166,167,168......../-подаваш по един-два мхц,стартираш,преглеждаш темп,честоти и т.н в евереста,изключваш,влизаш в биоса пак там-подаваш още малко...и така.ако има нещо-драсни на ЛС,да не спамим тук...Успех!!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: поредна тема за Оверклок

    Поправка :
    AGP Frequensy = 67Mhz ( така заключваш и PCI = 33 MHz)
    CPu 200 <166 Downclock ли ще прави ? ( семпроните са си на 200FSB Defalt ! )
    CPU Volt +0,10V

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    152
    #11

    Re: поредна тема за Оверклок

    Да,забравих,че е с.745..

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Re: поредна тема за Оверклок

    Що забранявате Cool and Quet-a ? Като бях с АМД никога не го забранявах и винаги си клоквах доста добре, плюса е, че в idle режим падаха темепературите заради ниският множител. Може да съм попадал все на бройки които са били добре , а може и soket 754 да не става по този начин. Тоя сокет просто го пропуснах заради липсата на Dual Channel

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: поредна тема за Оверклок

    754 е същия като 939 , само дето му липсва Dual channel на проца ( с кеша ) и на дъното ( с рама ) и шината на HT ( hyper transport )

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    219
    #14

    Re: поредна тема за Оверклок

    Пробвах се да клокна и на края стана нещо. Това ми е БИОС-а http://naruto-tc.hit.bg/wallpaper/bios1.JPG . Значи на CPU Frequency първо дадох 166, както имаше един съвет, AGP Frequency дадох 67, на Memory Clock имаше 3 варианта - 133, 166 и 200, аз му дадох 166, Cool n Quiet не съм го забранявал, запазих тези промени и наистина го бях клокнал и процесорът ми от 1,4 Ghz беше станал на 1,15 GHz , от което наистина разбрах, че там дето беше 200 трябва да върви на горе, а не да е 166. Правих няколко опита и сега нещата са така - CPU Frequency е 240, AGP Frequency е 67, там за Мemory Clock си е 166 и процесорът е на 1,68 GHz. Обаче има няколко неща, които трябва да питам...значи първо там, където е Overclock Mode стойностите са 240 и 67, обаче ако им задам синхронно да се увеличат ще са 240 и 80, та да питам кое трябва да оставя - 240 и 67 или 240 и 80. Другото, което на снимката го няма, но на моя БИОС го има е точно над Memory Clock и пише - Multiplier/Voltage Change и стойност Auto. Като му дам Manual отдолу излизат тези стойности:
    -Processor Multiplier x8 1600 MHz
    -Processor Voltage [1,500V]

    ....обаче аз тези стойности не мога да ги променя, те са с по-тъмен цвят, а от страни срещу Multiplier/Voltage Change пише: "If Auto multiplier and voltage will be left at the rated frequency/voltage. If Manual, multiplier and voltage will be set based on user selection in setup". И така сега не знам това дали трябва да го оставя на Auto или на manual, след като на Manualне мога да го променя, но от страни пише, че има разлика между Auto и Manual.

    А пък Еверест при зададени стойности 240 и 67 изписва: шина на процесора 240, шина на паметта 152,7.

    Въобще въпроса ми е дали трябва да ги оставя нещата в биос на 240 и 67, мемори клок на 166 и това multiplier/voltage change да е на Ауто или на мануал без да мога да пипам по мануала и дали има смисъл от целия клок, забравих да кажа, че стандартно ЦПУ-то ми е 1,4 Ghz, RAM - 512 MB DDR 400....Благодаря прдварително за помощта.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re: поредна тема за Оверклок

    Синхронни стойности означава че AGP & PCI шината скача паралелно с FSB и шансът да си опукаш дъното , харда, звука , лана и видеото става реален.

    За волтажа на процесора - потърси Overclock voltage +5% ; +10%
    пробвай поне с 250 FSB - казах че може и на 260 да се пробваш


    А забравих много важно нещо - HT = 3 x

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам няколко Компонента за PC
    От Sinnerr във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-12, 12:01
  2. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 23:47
  3. Отговори: 0
    Последно: 24-07-10, 21:58
  4. Отговори: 15
    Последно: 22-03-08, 16:49
  5. Отговори: 12
    Последно: 16-01-07, 12:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе