Резултати от 1 до 13 от общо 13

Малко помощ за една операция в папка.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #1

    Малко помощ за една операция в папка.

    Так имаме си някаква папка: Десен бутон->Properties->Advanced->Compress and encrypt.
    Та това какво точно прави, общо взето не го схванах и не би ме заинтересувало, ако не бидях че имената на фаиловете в папката станаха сас зелен цвят.

    И ако това е някакъв измислен вариянт за добавяне на парола, каквото си мисля че е "каде се вкарва тази парола" при мен бутончето Details не работи а при вас?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #2

    Re: Малко помощ за една операция в папка.

    compress - компресира съдаржанието на папката, така че да заема по-малко място на диска. Ако не включваш encrypt, папката и съдържанието посиняват.
    encrypt - криптира съдържанието на папката. Това ще рече, че друг потребител не може да разчете файловете. За да си личи, че е криптирана, папката се оцветява в зелено.

    Парола не ти е необходима. Щом си влезнал в системата с името и паролата на потребителя, който е криптирал папката, тя е достъпна заа теб.

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    186
    #3

    Re: Малко помощ за една операция в папка.

    Мерси за info-то.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #4

    Re: Малко помощ за една операция в папка.

    Пропуснах да спомена нещо важно. Внимавай с криптирането: ако преинсталираш Windows, повече криптираните директории и файлове няма да са достъпни, дори да използваш същото име и парола!!!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Малко помощ за една операция в папка.

    Аха, точно днес ми донесоха подобен компютър. Хитро форматирали диск С: и инсталирали наново Windowsa, и голяма радост ги споходила после, като се оказало че на D папките са криптирани, ни ключ има, ни паролки.
    Та пиха една студена водичка хората.

  7. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #6

    Re: Малко помощ за една операция в папка.

    За да не отварям друга тема и във връзка със студената вода от предния пост, имам следния въпрос.
    Ще се помогне ли да се избегне студената вода ако предварително съм експортнал потребителския сертификат?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #7

    Re: Малко помощ за една операция в папка.

    Да.

  10. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #8

    Re: Малко помощ за една операция в папка.

    Благодаря @Ghost

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #9

    Re: Малко помощ за една операция в папка.

    Само е добре да прочетеш точно как се прави recovery, зашото беше малко оплетена работа..особено ако участва и Domain Controller. Трябваше да се "назначават" "recovery agents" и т.н.

  12. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #10

    Re: Малко помощ за една операция в папка.

    Става въпрос за самостоятелен компютър. Доколкото разбрах от хелпа recovery agent е необходим само за домейн. Може и аз да бъркам, но успявам да създам само .pfx файл, а за създаването на recovery agent е необходим .cer файл.
    Няма да продължавам да се ровя в нелпа, ако .pfx файла е достатъчен за достъп до криптираните файлове. За всеки случай ще копирам един такъв файл на друг компютър и ще пробвам.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #11

    Re: Малко помощ за една операция в папка.

    Как ще пробваш на другия компютър? По-скоро пробвай на същия като влезнеш с друг потребителски акаунт.

  14.  
     
  15. ViK
    ViK е офлайн
    Member Аватара на ViK
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    222
    #12

    Re: Малко помощ за една операция в папка.

    На същия компютър го пробвах и работи. Създадох акаунт, експортнах сертификата и създадох един криптиран файл. логнах се с друг акаунт и импортнах сертификата. След което успях да отворя файла. Преди импорта не можеше да се отвори.
    Пренасянето да друг компютър мисля че може да стане с winrar, при NTFS настройките се включва опцията за записване на потоците във файла.

    Добавено преди импорта на сертификата изтрих пробния акаунт

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #13

    Re: Малко помощ за една операция в папка.

    Екстра - значи "си хванал цаката" ;-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-06-11, 18:23
  2. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 22:47
  3. Отговори: 0
    Последно: 24-07-10, 20:58
  4. Малко помощ за избор на фурна за вгражданk
    От presar във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-02-10, 18:32
  5. Как да направя това в Еxcel - много ми е спешно м
    От kolyo1 във форум Програмиране
    Отговори: 12
    Последно: 18-10-06, 16:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе