Резултати от 1 до 15 от общо 15

помощ за овърклок

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #1

    помощ за овърклок

    значи процесора ми е следния ADM Sempron 3000+ и съм с следната конфигурация http://yopic.net/images/390_ws_Silent_Hill11_1_2.jpg възможно ли е да се овърклокне ако може да ми обясните по подробно

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: помощ за овърклок

    имал съм такъв, но ще трябва да ти попаря ентусиазма, защото клокът може да е много лесен, но от 1800 ще стигнеш докъм 2000-2100-2200 макс, като и скокът в производителността не е чак толкова голям, че да ти позволи да пуснеш качествено по-нови и хубави неща (особено ако е palermo ядро само с 128kb cache)

    в общи линии се свежда до вдигане на шината и евентуално малко повече ток за процеса, за които неща ще трябва сам да се оправиш в bios-a

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #3

    Re:помощ за овърклок

    може ли по подробно да ми опишете как става дигането на тези параметри защото мисля че множитела на процесора ми е заключен и шинапа е на 200 и направо като се опитам да я вдигна става на 400

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:помощ за овърклок

    повече от 300FSB забрави с този процесор
    даже и толкова може да не стигнеш

    Захранването добро ли е ?

    най- важното е да заключищ PCI/ AGP шината ( В BIOS на Advancet AGP frequensy = 66 Defalt, трябва да я сложиш на 67 и готово )
    HТ = 800 ( 4 x FSB ) , като вдигаш шината не трябва да минаваш 800MHz ХТ ( при 250/FSB HT =3 )
    ram задължително = ддр 333

    Всички тези неща се активират на Гигабайта след като влезеш в биос, натискаш "ctrl+F1"
    и тогава следиш

  6. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #5

    Re:помощ за овърклок

    и всичко което трябва да направа е да натисна ctrl+F1 в биос така ли а посля как мога да варна първоначалните настроики мерси за барзия отговор но не съм много на ти с нещата и затова питам

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:помощ за овърклок

    значи - натискаш crtl+f1 за да можеш да промениш честоата на рама , на агп шината и на ХТ .
    пината на проца си я вдигаш на 250.
    за да върнше всчико обратно ( най-лесно става ) със заводски настройки - в дясното меню на биос има Load Setup Defalt или нещо подобно - ентър , yes f10 i restart

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:помощ за овърклок

    load optimized defaults и си готов с фабричните настройки

  10. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #8

    Re:помощ за овърклок

    благодаря сега ще пробвам макарче не ми стана много ясно но ще пробвам

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #9

    Re:помощ за овърклок

    извинявам се много но може ли да ми напишете как става всичко стъпка по стапка и какво точно трябва да направя кой параметри да дигна трябва ли да вдигна и напрежението ако може по простичко да ми обясните

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #10

    Re:помощ за овърклок

    Моите уважения за интереса към овърклока, но мисля, че не си готов още за подобни опити. Трябва да почетеш и научиш основните понятия - шина (ФСБ), множители, напрежения, ХТ за ЦПУ-то, как се регулира честота на паметта, ПСИ, АГП (ПСИ-Е) и т.н. Все още имаш твърде малко понятие от БИОС. Няма универсално ръководство стъпка по стъпка. Има разбира се общи неща, но си има и разлики при различни платформи. И всичко е свързано с опити и тест за стабилност и т.н. В случая на горната конфигурация наистина няма много неща за настройване, но няма и много какво да се постигне. Не очаквай, че компът ти ще стане особено по-бърз или ще почнеш да играеш нови игри. Потърси в нета, ревюта за съответното дъно, където са показани опциите на биос-а му. Поне визуална представа да придобиеш за нещата. Общото ми мнение е, че не си заслужава.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #11

    Re:помощ за овърклок

    мерси за съвета

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    7
    #12

    Re:помощ за овърклок

    така значи AGP frequensy го вдигам на 67; FSB=250; HT=3 до тук добре ама как да настроя pam да е ддр 333

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re:помощ за овърклок

    Много лесно
    DDR frequency = 166MHZ

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    2
    #14

    Re:помощ за овърклок

    Пичпве можете ли д ами кажете да ли ще мога да си Овърклокна процесора
    Procesor Intel E1500
    Video Nvidia Geforce GT220
    d1no Biostar G31D-M7
    ram 2 GB
    ако може ми кажете как.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Re:помощ за овърклок

    С това дъно няма да постигнеш резултати
    а от гореописаните неща -трябва да си ги намериш сам в биоса и да ги направиш.
    Принципно е доста игра- няма да те лъжа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Овърклок на CD-RW
    От Abadon във форум Овърклок
    Отговори: 13
    Последно: 02-02-07, 00:00
  2. Овърклок на РАМ
    От nikter във форум Овърклок
    Отговори: 3
    Последно: 02-12-04, 17:45
  3. Помощ за Овърклок на AMD T 1800+
    От nid във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 04-07-04, 19:36
  4. Е т'ва е овърклок!
    От arena във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 27-07-01, 08:51
  5. Е т'ва е овърклок!!!
    От arena във форум Овърклок
    Отговори: 10
    Последно: 04-07-01, 22:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе