Резултати от 1 до 7 от общо 7

Problem O/C - WinXP

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    5
    #1

    Problem O/C - WinXP

    Здравейте , имам следния Проблем



    когато си пусна

    Celerona на 100Mz Fsb = 550Mz

    Maшината ми се държи перфекно не забива на тестовете , Всички игри които играя са без Проблем

    под(Win-98/Me)

    но ако искам да пусна най прословутия и хвален Win XP става следното ....



    когато стигна до избора на операционна система

    избирам Win XP и след 5-10 сек Излиза син екран и пише че има Хардуерна грешка и не иска да зареди



    има ли някакво решение ?????



    системата ми е :

    Celeron 366

    MB ZX86

    256 PC 133

    GeForce2Ti 260/400

    Hdd Ibm 30GB



    Ще съм благодарен ако ми помогнете да си подкарам ХП то при 100 ФСБ

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #2

    Problem O/C - WinXP

    Ако смениш дъното с подходящото за подобен OC-инг, няма да имаш тези проблеми.

    Това че машината ти успява да зареди Windows 98 и е привидно стабилна за съжаление не означава нищо.

    Като съвет можеш да приемеш идеята за повишаване на Vcore на процесора и подмяната на повечето елетролитни кондензатори около процесора с такива, които са с по-голям капацитет.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    5
    #3

    Problem O/C - WinXP

    мдддааа тва със смяната на дъното ми е ясно ама $$$$$$ няма ......



    " идеята за повишаване на Vcore на процесора и подмяната на повечето елетролитни кондензатори около процесора с такива, които са с по-голям капацитет."

    за тва май ми трябва малко повече опит ако има кой да ми обясни ще съм доволен

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    194
    #4

    Problem O/C - WinXP

    Съдейки по модела на дънната платка е производство на Acorp, т.е не са ти поставили електролити с голям капацитет.

    Такива можеш да си набавиш от някоя комп. фирма като си свалиш от някоя гръмнала дънна платка (1500uF или по-голями).

    Хващаш поялника (по възможност заземен Weller) и за 10 мин. си ги сменил всичките.

    После от сайта на Intel се сваляш документацията на твоя процесор от таблицата с VID пиновете/контактите се ориентираш какво повече трябва да направиш.

    Ако ли пък не си наясно за последното просто питай пак, като преди това кажеш типа на опаковката на твоя процесор (Slot/Socket).

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #5

    Problem O/C - WinXP

    Az zashto imam niakakvo cuvstvo che moge i da e ot hardove...Na 100FSB kolko e PCI-a shoto az ot visok PCI 2 puti tria cial particion s win i na novo...

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Живее в
    София
    Мнения
    249
    #6

    Problem O/C - WinXP

    Е че 100MHz FSB не е ли стандартна честота? Би трябвало pci=33MHZ и AGP=66MHz, не е ли така?



    (Поне при мен е така...)

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #7

    Problem O/C - WinXP

    Az imam edin Cel400 i edno duno acorp ama ne mu pomna tochno chipset-a...pak beshe niakakuv takuv ta pri nego kato vdigna na 80fsb i PCI-a stava 41MHz i niama delitel...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. problem s WinXp
    От Archo във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-03, 13:07
  2. problem s dvd i winxp
    От nadiasevdal във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-06-03, 19:14
  3. WinXP BIG problem!!!
    От Yozo във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 05-06-02, 22:31
  4. WinXP BIG problem!!!
    От Yozo във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 05-06-02, 01:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе