Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Подходящ охладител след овърклок

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #1

    Подходящ охладител след овърклок

    Здравейте,
    Имам този охладител и процесор E6300(2.80) овърклокнат на 3.80 GHz с 1.4v и е стабилен след доста тестове. Пробвах 4 GHz но иска поне 1.45 а и не знам колко е стабилен, изкара 3 цикъла на LinX но вдигаше температура 80 градуса и го спрях не дал грешка. После пробвах 4.2 GHz с 1.5v но още на 2 цикъл греши като си мисля че е от прегряване 85 гр. Ако взема този кулер дали ще има смисъл при тези 4.2 GHz с 1.5v и даже мисля ако пак греши да вдигна на 1.55v. Сигурно до като не стане някой фал няма да се спра.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Подходящ охладител след овърклок

    не му давах повече от 1.42волта ,за да не изпушиш процесора.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re:Подходящ охладител след овърклок

    Тази температура на ядрата ли е или на капачката ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #4

    Re:Подходящ охладител след овърклок

    Температурата е на ядрата, на 3.8 не вдига повече от 70 градуса(LinX). Четох че може да му дам напрежение до 1.55v стига да мога да охлаждам и за процесора е по вредно не високото напрежение а температурата. Така ли е?
    Искам да питам и за тази паста имате ли някакви впечатления.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re:Подходящ охладител след овърклок

    70 градуса на ядро при 3.8 честота не е много.Мисля, че за твоя процесор 100 градуса на ядро беше кричитната температура. Прочети спецификацията на Интел. Моя процесор с Xigmatec S1283 na 3,7 гигахерца не вдига повече от 65 градуса на ядро.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #6

    Re:Подходящ охладител след овърклок

    Критичната е 74.1 градуса за този процесор, но какво става като превиши ако е само при тест 1-2 часа например.

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re:Подходящ охладител след овърклок

    Деградация на кристала в следствие на високата температура примерно или процесора отлита към вечните силиконови поля

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #8

    Re:Подходящ охладител след овърклок

    Наистина ли деградира за 1-2 часа например при 80 гр. на мен лично не ми се вярва.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re:Подходящ охладител след овърклок

    Не знам , казвам ти възможна причина. Процесора и парите са си твои и можеш да правиш с тях каквото си искаш.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #10

    Re:Подходящ охладител след овърклок

    Благодаря!
    Няма да го мъча тогава повече защото в момента нямам излишни пари за нов процесор.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #11

    Re:Подходящ охладител след овърклок

    Искам да споделя още нещо. Чел съм в нета още преди да взема този компютър с интелския процесор че овърклока се прави с две цели, едната с малко повишаване на честотата така че системата да е стабилна и да се ползва продължително време за работа като така излиза че плащаме за евтин процесор а получаваме безплатни мегахерци а другата с цел максимален клок за поставяне на рекорд който не може да се ползва за постоянна работа. При мен беше първата цел но усещам че овърклока се превръща в мания и цела все повече и повече не че ще постигна някакъв рекорд, защото имам много малко познания и разчитам повече на вашите съвети. Мислех за купуване на кулер от 60 лв. нагоре но реших че няма смисъл по добре тези пари които съм дал за процесора(например 140 + 60 за кулер) да си купя един процесор от 200 и да не се занимавам с клок и да има някакъв риск. Въпреки това ако имам излишни пари бих си взел хубав кулер но просто така да си играя и да тествам и да не ме притеснява какво ще стане.
    Благодарение на вашите съвети успях да постигна някакъв добър за мене клок, като в самото начало сам не можех да направя и 3 GHz (E6300 2.80 GHz) а сега 3.80 GHz с 1.4v не знам може да е малко високо напрежението.
    Преди няколко дни писах в друг форум за максималните напрежения за чипове 45 nm като един потребител ме съветва че напрежение точно за моя процесор над 1.36 води до бавна деградация на кристала, друг ми каза че няма никакъв проблем със напрежение 1.5-1.55v стига да мога да го охлаждам. Също не знам нищо за северния мост, шината, PCI-E на какви напрежения безопасни издържат. Но както виждам всеки казва различно, за чипсета ми казаха че може 1.55 за P35 стига да не минава 60 градуса. Така реших че най-добре да дам всичко на дефоулт във БИОС и когато реша да си купувам нов комп и този е поостарял вече тогава да си играя с овърклок и сигурно ще придобия и повече познания.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #12

    Re:Подходящ охладител след овърклок

    Здравей Stenly,
    Ако може коментирай само това (Преди няколко дни писах в друг форум за максималните напрежения за чипове 45 nm като един потребител ме съветва че напрежение точно за моя процесор над 1.36 води до бавна деградация на кристала, друг ми каза че няма никакъв проблем със напрежение 1.5-1.55v стига да мога да го охлаждам.)
    Просто ми е интересно не че ще пробвам пак да мъча процесора.

  16. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #13

    Re:Подходящ охладител след овърклок

    Голямото напрежение води до високи температури. Световните рекорди по овърклок се постигат със зверски волтаж + течен азот за охлаждане или сух лед. Никой не може да ти даде точен отговор колко бавно или бързо ще деградира кристала. Представи си , че контактната плочка на охладителят ти не е идеално шлифован и не успее да направи добър конткат с процесора въпреки термопастата ... Няколко часа зор и може да си купуваш нов процесор.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    97
    #14

    Re:Подходящ охладител след овърклок

    Имаше един сайт за всички постигнато световни рекорди убих се да го търся но не мога да го намеря случайно да го знаеш.

  18. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #15

    Re:Подходящ охладител след овърклок


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Телевизор подходящ за PS4
    От LuckyX във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-12-14, 20:02
  2. най подходящ 22-26 инча lcd
    От stanimir197_7 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 04-04-11, 20:15
  3. Избор на подходящ събуфър
    От foroforo във форум Тонколони
    Отговори: 7
    Последно: 14-01-11, 22:29
  4. Избор на подходящ ресивър
    От gmbh във форум Аудиотехника
    Отговори: 22
    Последно: 25-11-10, 18:13
  5. Избор на подходящ конвектор
    От maddog9 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 42
    Последно: 24-09-10, 21:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе