Резултати от 1 до 8 от общо 8

Пестене на енергия на Intel Core i7-4770K

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на divxxx
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    22
    #1

    Exclamation Пестене на енергия на Intel Core i7-4770K

    здравейте, до преди година бях на амд. сега, от 11 месеца съм с MSI Z87 MPower Max и процесор Intel Core i7-4770K. не съм се занимавал с клокване до сега, освен само с бутона на дъното OC Genie, който стандартно ми вдига честотата на процесора на 4200 MHz заедно с паметта на 2400. до сега съм нямал никакви проблеми, единственото което ме притеснява е че стои с една и съща честота, тоест на 4200 MHz. опитвал съм се няколко пъти да ровя в биоса, но все си стои на 4200... изключвал съм бутона OC Genie, ресетвал съм биоса и пак си стои само на 3500... ако някой знае как, моля да помогне. има настройки за power-saving, Intel C-State, C1E Support но така и не мога да ги нацеля ето и какво представляват те за дъното ми в биоса
    http://prikachi.com/images.php?images/29/7672029c.jpg

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Отговор: Пестене на енергия на Intel Core i7-4770K

    чакай сега. Ти спестяване на енергия ли гониш, или стабилен овърклок? Нещо не схващам идеята ти! Защото, аз ако искам спортна кола и зема, че си купя едно Мазерати, като го го карам, що му подобава, няма изобщо да търся да знам, колко гори, спрямо моя дизелов Ситроен. А и Ситрона да напъна пак ще е същото... Нали разбираш какво имам предвид? Един овърклок си е един овърклок. Когато процесора е напънат, той изисква енергия. През останалото време консумацията му е една и съща, спрямо тази, при оригиналната честота, в спокойно положение. Разликата, ще е само в това, спрямо натовареността при оригиналната и клокнатата честота. И за да отговоря напълно на въпросът ти, бих казал, че не вярвам процесорът ти да не сваля честота, когато не е в нужда на останалото. Я по добре кажи ти, къде ги гледаш тия работи?

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: Пестене на енергия на Intel Core i7-4770K

    Това не се прави от BIOS, а от Power Options в windows. Control panel->Power Options->Change plan settings->Change advanced power settings->Processor power management (minimum & maximum state)

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #4

    Отговор: Пестене на енергия на Intel Core i7-4770K

    това дали да си смъква честотата се настройва в биоса .. обикновено при клок тия неща се забраняват щото се търси максимална производителност

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Отговор: Пестене на енергия на Intel Core i7-4770K

    При условие, че има измислена технология която да сваля честотата когато процесора не е натоварен, не виждам никакъв смисъл да я изключвам и да го държа постоянно на максималната. Това е все едно да си държиш колата на 5-6хил оборота когато е на свободна (това няма да я направи по-бърза). Честотата трябва да е висока само когато има нужда от това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Отговор: Пестене на енергия на Intel Core i7-4770K

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    това дали да си смъква честотата се настройва в биоса .. обикновено при клок тия неща се забраняват щото се търси максимална производителност
    Концентрирай се в климатиците -там където те по-бива. Тук си много слаб и постовете ти само стават за бисери.

    Към автора - C1 Support = enable това понижава честота като не е нужно.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #7

    Отговор: Пестене на енергия на Intel Core i7-4770K

    а това къде се настройва ? да не би да е в БИОС-а

  10. Junior Member Аватара на divxxx
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    22
    #8

    Отговор: Пестене на енергия на Intel Core i7-4770K

    ето така се настройва. така и съм го направил. сега работи на 4200 и си мени честотата спрямо натоварването и волтажа... защо да работи постоянно на 4200 ??? питам аз !!!! защо...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Уред за пестене на енергия
    От blekota във форум Друга битова техника
    Отговори: 7
    Последно: 13-04-13, 19:55
  2. Новите чудовища на Intel - Core i7 Extreme 39xx (6-core, s.2011)
    От FearMe във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 09-02-12, 21:56
  3. Продавам процесори Intel Core 2 Duo / Dual Core LGA775 E6550 / E4600 / E2140
    От QQ във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 02-05-11, 01:08
  4. AMD Athlon™ 64 X2 Dual-Core Processor 5600+ sre6tu Intel® Core™ 2 Duo E6600
    От Minava6t във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 04-06-07, 13:19

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе