Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Овърклокингът ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #16

    Овърклокингът ...

    Хм, това за ФСБ не съм много сигурен, но не ми се обсъжда сега, след като нямам аргументи (няма и как да ги набавя, защото няма от къде да "напипам" инженерен екземпляр с отключен множител).

    <div align="right">оргинално мнение на T</div id="right">

    [/quote]



    За FSB-то мога да ти кажа от AMD-тата - 2600+ го има в два варианта - 266FSB и 333FSB. Маркират се както им е удобно на AMD, според пазарното желание []



    Така че можеш да си сигурен, че проблема при тебе не е бил от високо FSB.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #17

    Овърклокингът ...

    Не че се дракам Т ама като проверяваш преди да пишеш поне проверявай от достоверни източници. И... за какво се оказа прав?



    Mollov - тоя liteon наистина ли записва на 52??? Щото един ASUS 52х24х52 ми мина през ръцете - на никой носител не пожела да записва на 52 - макс на 48

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #18

    Овърклокингът ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Mollov - тоя liteon наистина ли записва на 52??? Щото един ASUS 52х24х52 ми мина през ръцете - на никой носител не пожела да записва на 52 - макс на 48



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами позволява ми дори и на 52х да пусна да се записва, друг е въпросът, че реално не се записва на толкова..... просто носителите не държат....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Овърклокингът ...

    Молов - сори че пак се намесвам ама ти отново не дочиташ докрай

    "Т" каза за интелски вариант с отключен множител

    Относно достоверните източници - Искам да питам LordofEvil - кои са те , че мнооого хора ги търсим - аз поне не съм намерил още такива ( Сега с удоволствие изчаквам единствения достоверен - "Моллов" да публикува тестовете си )

    Не че се заяждам ама не мога да си премълча - Всеки вярва и чете това на което му се иска да вярва



    Т " Относно темата - мисля че преди около година прочетох статия, че средната продължителност на новите CPU е около 6 г. - но незнам колко е вярно

    Според мен - овърклока скъсява живота на CPU-to с около 70% от идеалния му Жизнен цикъл - тоест към 10г.

    ( но това са предположения - и аз не мога да трърдя че са истина)

    Сметките колко г. ще работи клокнат процесор- и сам можеш да ги направиш по тези данни - Но пак казвам дали са истина- Поживиом - Увидим




  6. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #20

    Овърклокингът ...

    Абе аз не познавам човек тука, който да има процесор от преди повече от 5 години ! Имате всички представа, какви технологии и за какъв ръст на "Мегахерците" иде реч тука. Така че, какво значение има колко ще живее едно CPU ...

    А колкото до източниците - аз на нещо дето не си и не съм го пипнал с ръцете не вярвам. Аман с тея източници, всеки тества и прави каквото си ще. Къв е проблема на един реномиран сайт да изопачава резултата с 10% примерно, като клони към спонсора ... Е погледнете само какво стана с 3ДМарк!



    И само не разбрах как "средната продължителност на новите CPU е около 6 г." а в същото време "овърклока скъсява живота на CPU-to с около 70% от идеалния му Жизнен цикъл - тоест към 10г."

    Объркал си нещо годините ;-)

    Мойто ЦПУ стана вече на годинка май, обаче не е мръднал. Снощи сложих новия Cooler и резултата в сигнатурата се вижда, като там е напълно стабилен и не дига температура повече от 41 градуса при фулл лоад в продължение на час

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #21

    Овърклокингът ...

    Kayso - от средна продължителност - до идеален жизнен цикъл има голяма разлика - но ти не си го учил - затова простено ти е ( шегувам се де )

    Идеалния жизнен цикъл - ( пак казвам че съм чел някъде но незнам дали е вярно ) е 10 г

    а средната продължителност е 6 г

    ( иделния жизнен цикъл на човека е около 100 г - а средната продължителност е около 70 г ) -това имах предвид- сори че се изказах неправилно

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #22

    Овърклокингът ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Mollov - тоя liteon наистина ли записва на 52??? Щото един ASUS 52х24х52 ми мина през ръцете - на никой носител не пожела да записва на 52 - макс на 48

    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">





    Имаше преди време едни хубави лъскави дискове в Метро, забравих им името, бяха по 4-5 лв бройката. Познати са ми казвали че на 52х се пишели идеално. Дисковете бяха нещо над 89 минутни, но не си спомням точно. Тея дни ще ги питам за марката.

  10. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #23

    Овърклокингът ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Не че се дракам Т ама като проверяваш преди да пишеш поне проверявай от достоверни източници.



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Достоверни ли? Intel.com, Anandtech.com, IXBT.com, Overclockers \ru&com\ - ти ми кажи по-достоверни! Както и да е, не смятам, че е необходимо да ти обяснявам повече. Всеки има право да вярва в нещо.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    76
    #24

    Овърклокингът ...

    Triabva mi overclock za Intel Pentium 3 na ABIT

  12. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #25

    Овърклокингът ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Triabva mi overclock za Intel Pentium 3 na ABIT



    <div align="right">оргинално мнение на iv_laz</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Какво по-точно ти трябва [:0][B)][:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе