Резултати от 1 до 15 от общо 15

Търся T-bred 1,7 за овърклок

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    11
    #1

    Търся T-bred 1,7 за овърклок

    Момчета , сигурно сте гледали филма "Абсолютно начинаещи"

    Е , аз съм такъв.Като гледам сте напред с материала , така че ПОМАГАЙТЕ. Дъното ми е GA 7VTXE.От това , което прочетох тук , подразбирам , че Т-breda на 1,7 се клоква най-добре , но никой не гарантира , че ще се улучи точно такава бройка.Моллов по едно време май намираше такива.Ако ви интересуват подробности за дъното и другите компоненти ще ви дам допълнително инфо.

    Благодаря ви предварително !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    358
    #2

    Търся T-bred 1,7 за овърклок

    Иди в МОСТ computers. Там са такива. Аз скоро си купих и само там имаше T-Bred B. Обаче за всеки случай го поискай да ти го покажат. В долната част на процесора гледаш маркировката да е JIUHB - това е T-Bred B. Те се клокват. А отгоре гледаш да има буквите DLT3C - това са T-bred-ите дето се клокват най-добре. Но важното е да е B процесора. Щото А не се клокват хубаво. Ако гледаш буквите и не се оставяш на волята на продавачите със сигурност ще улучиш бройка, която да стига мин. 2400+ /2GHz/.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #3

    Търся T-bred 1,7 за овърклок

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Момчета , сигурно сте гледали филма "Абсолютно начинаещи"

    Е , аз съм такъв.Като гледам сте напред с материала , така че ПОМАГАЙТЕ. Дъното ми е GA 7VTXE.От това , което прочетох тук , подразбирам , че Т-breda на 1,7 се клоква най-добре , но никой не гарантира , че ще се улучи точно такава бройка.Моллов по едно време май намираше такива.Ако ви интересуват подробности за дъното и другите компоненти ще ви дам допълнително инфо.

    Благодаря ви предварително !



    <div align="right">оргинално мнение на buzi</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Дъното ти е най-големият проблем в момента.......



    1. Не може да управлява множителя на процесора.

    2. Няма да издържи повече от 150-155FSB....



    Това силно те ограничава, дори и с TbredA процесор....



    Смени го и него и тогава можем да говорим за о/с []

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    11
    #4

    Търся T-bred 1,7 за овърклок

    Моллов , извини ме за невежеството , но няма ли и други варианти за овърклок - през БИОС - а например , или с програмката на диска към дъното ?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    358
    #5

    Търся T-bred 1,7 за овърклок

    Ами молов точно за това ти говори, че дъното не ти позволява смяна на множителя от биос и т.н...

    друг начин е чрез чрез кълцане на мостовете на процесора или пъхане на U образни жички в сокета с цел свързване на съседни дупчици и съответно смяна на множителя и напрежението. но това все пак има рискове...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    11
    #6

    Търся T-bred 1,7 за овърклок

    Ами мисля , че вече може да управлява множителя , защото поставихме ДИП-СУИЧ на празното място.Петото беше затворено преди да го поставим.Сега съм го включил на позиция ON , т.е съм

    възстановил заводската настройка. В момента съм със стария процесор - Т-bird на 950 Mhz. CLK Jumper-а е на 100 Мhz CPU.

    Е , казвайте оттук нататък! Поне да пробваме дали може да се настройва множителя.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #7

    Търся T-bred 1,7 за овърклок

    И сега какво? Искаш да ми кажеш, че можеш да управляваш множителя на процесора?!?



    Сигурен ли си в това?

    Че това дъно е вече старичко и не си спомням на 100% кое и какво беше по него...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    11
    #8

    Търся T-bred 1,7 за овърклок

    Ами мисля , че ДИП СУИЧ-а проработи , защото изтеглих от сайта на ГИГАБАЙТ цялата техническа документация и там естествено бяха дадени конфигурациите на ключетата за управление на множителя от 5,5Х до 12,5Х . Defalt на моя процесор 9,5Х 100 на шината.При опитите ми установих следното-от 5,5Х до 9,5Х и 100 на шината процесора изобщо не тръгва.Също не тръгва изобщо и на 133 на шината при нито едно положение от 5,5 до 12,5.Тръгва от 9,5Х до 12,5Х и 100 на шината.Също вдигнах малко (с 5%) от БИОСА и напрежението при default 1,76V. Сега процесора работи на 11Х и 100 на шината. От програмката съм вдигнал шината на 111 при което процесора работи на 1054,2 MHz.Стигна до 1100 , но не е стабилен -

    радиатора ми е кофти и загрява въприки 3-те допълнителни вентилатора на кутията.Е , Моллов - очаквам твоя коментар и най вече какво ще се получи с Торо на 1,7.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #9

    Търся T-bred 1,7 за овърклок

    Еми значи от казаното по-горе от мене махаш първата точка, където пише, че не можеш да управляваш множителя.....



    Обаче втората си остава.... на това дъно над 150FSB няма да е лесно да постигнеш....



    Да речем, че успееш за 150FSB и имаш 12.5х множител......... това ще рече 12.5х150 = 1875MHz, което ти е като абсолютен максимум...



    Въпреки това все още държа на това, което казах накрая - смени дъното и вземи тогава TbredB - честоти от порядъка на 2200MHz ще са само за закуска....



    Ако те интересува мога да ти помогна в това начинание, само ми прати един емайл...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    11
    #10

    Търся T-bred 1,7 за овърклок



    Горе долу се светнах по въпроса и предполагам , че ще ми предложиш добри неща , но хайде да ги обсъдим по пощата.

    Благодаря за помоща предварително!Напиши си e-mail-а!

    Благодаря и на Yozo за информацията за процесора.

    Аз съм от Пловдив и по тукашните офиси ме гледаха като извънземен като ги питах за процесор с такива индикации.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #11

    Търся T-bred 1,7 за овърклок

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    но хайде да ги обсъдим по пощата.

    Благодаря за помоща предварително!Напиши си e-mail-а!

    <div align="right">оргинално мнение на buzi</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Еееееееееееей, толкова ли не ми погледна профила тука във форума, for crying out lough....



    mollov@mail.bg

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #12

    Търся T-bred 1,7 за овърклок

    Mollov е на път да постави рекорд по дължина на сигнатурата

    Във мадфорумс (amdforums) има един тип дето сигнатурата му е 2 екрана 800х600.

  16. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    373
    #13

    Търся T-bred 1,7 за овърклок

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Mollov е на път да постави рекорд по дължина на сигнатурата

    Във мадфорумс (amdforums) има един тип дето сигнатурата му е 2 екрана 800х600.



    <div align="right">оргинално мнение на LordOfEvil</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    [:D][:D][:D]

  17. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    373
    #14

    Търся T-bred 1,7 за овърклок

    Mollov даже и 150 шина трудно ги правеше мойто едно време. Но бях и с куца памет та може и от нея да е било. Но до колкото имам спомен тези дъна (KT266A) отключваха ТBred

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #15

    Търся T-bred 1,7 за овърклок

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Mollov даже и 150 шина трудно ги правеше мойто едно време. Но бях и с куца памет та може и от нея да е било. Но до колкото имам спомен тези дъна (KT266A) отключваха ТBred



    <div align="right">оргинално мнение на janko</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами принципно КТ266А/AMD761 платките така или иначе трудничко стигаха дори 160FSB.... така че не се притеснявай - твоето просто толкова ги е можело []

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. T-Bred 1900+ otkluchen li e??
    От F-15E във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 28-02-03, 19:18
  2. T-Bred B 1700+ veche v Balgaria!!!!!!!
    От Gamer във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 17-01-03, 20:47
  3. Т-bred 2400+ отключен ли е?
    От medunski във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 14-01-03, 21:00
  4. Vuprosche za T-bred
    От DJ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 12-12-02, 13:02
  5. T-Bred 2400+ овърклокнат на 2778Mhz
    От Eddie във форум Овърклок
    Отговори: 21
    Последно: 12-11-02, 22:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе