Резултати от 1 до 6 от общо 6

Въпросче за TwinMOS DDR466?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    42
    #1

    Въпросче за TwinMOS DDR466?

    От известно време си търся подходяща памет за следната конфигурация:

    mb:P4C800-del (асус)

    cpu:P4 2.4 (800)

    но не успявам да намеря нищо подходящо

    Ако някой от вас има опит с тази памет моля да постне 2-3 реда по въпроса.

    Процесора е клокнат на 275fsb в момента работи с 1х512 ддр333 на около 366 искам да сложа 2 памети(разбира се по-бързи) но ако може да не губя от шината много че пробвах с разни памети ама не ме устройват резултатите((

    Освен това ме интересува откъде мога да си закупя такава знам че примерно в сънито има но София ми е далеко.Благодаря ви.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #2

    Въпросче за TwinMOS DDR466?

    Ами има 2 момента:



    1. Искаш памет, с която да работиш 1:1 FSB:DDR - тогава не знам коя памет на пазара ще ти свърши работа, щото дори и A-DATA DDR500 да вземеш няма да ти ги даде тия 550MHz без 3.0V

    ( справка - виж ми статията на CEG )

    2. Искаш памет, с която да работиш 3:2 т.е. при 275MHz FSB паметта да е някъде около 440-450MHz - тогава TwinMOS-а ще ти свърши екстра работа, както и PC3200 модулите обаче. A-DATA-та също ще е много подходяща.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    42
    #3

    Въпросче за TwinMOS DDR466?

    Да я бях чел преди да го взема тоя Hyper-x ,добре че ми го взеха обратно.А и се постреснах малко да експериментирам че скъпичък ми се видя (то да работеше както си требе....).

    Това дъно няма обаче 3 волта има само до 2.85 гледах за някакъв джъмпер ама май няма...дано да не съм прав(дано,дано...).

    Това значи ли че отпада варианта с А-DATA- та????

    Защото ако не предпочитам да взема такава ,тя и през делитела явно ще работи чудесно ако не стане 1:1.

    Съжалявам само че са 256-тици но както и да е.

    Благодаря.



    С риск да стана нагъл ще попитам:

    Нямаше никакво свястно охлаждане като си взимах процесора и сложихме един Еvercool там някакъв си ..... ама грее.

    Какво хубаво охлаждане за П4 мога да си намеря освен този Спарк 7+ и най-вече откъде.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    3
    #4

    Въпросче за TwinMOS DDR466?

    кажи моля ти се КОЯ ОПЦИЯ НАСТРОЙВА СИНХРОНА че туинмоса куца при 400мх, е не съвсем ама и по-добре може 10x[:D] отчаян съм


  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #5

    Въпросче за TwinMOS DDR466?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Това значи ли че отпада варианта с А-DATA- та????

    Защото ако не предпочитам да взема такава ,тя и през делитела явно ще работи чудесно ако не стане 1:1.

    Съжалявам само че са 256-тици но както и да е.

    Благодаря.



    С риск да стана нагъл ще попитам:

    Нямаше никакво свястно охлаждане като си взимах процесора и сложихме един Еvercool там някакъв си ..... ама грее.

    Какво хубаво охлаждане за П4 мога да си намеря освен този Спарк 7+ и най-вече откъде.



    <div align="right">оргинално мнение на nikito</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Значи - това, че нямаш 3V означава само, че ще трябва да пуснеш паметта на по-ниски MHz... около 530MHz държи на 2.8V... но ако искаш 1:1 ще трябва и FSB-то да спънеш....



    За охлаждането - вземи си Volcano 7+, той е универсален и за AMD и за Intel. Аз съм с такъв и съм много доволен... V7+ се предлага от SUNNY Computers.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    42
    #6

    Въпросче за TwinMOS DDR466?

    Благодаря за инфото намерих и начин как да пазарувам оттам.



    PEACE

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам 3 х 256Mb Twinmos BH-6
    От hybaveca във форум Продава
    Отговори: 27
    Последно: 02-06-06, 09:38
  2. Продавам 3 х 256Mb Twinmos BH-6
    От hybaveca във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 08-02-06, 11:09
  3. Kingston vs TwinMos
    От the_unique във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 18-01-05, 12:01
  4. TwinMOS ili KINGSTON
    От kolev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 27-02-03, 09:46
  5. TwinMos 256 DDR333
    От chuck във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 11-12-02, 14:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе