Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 33

Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. GGG
    GGG е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    112
    #1

    Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

    []AsusP4P800 или P4C800 при процесор 2.4 Pentium/800.Кава ще бъде разликата при двете дънни платки.(производителност и стабилност)Кое дъно си струва повече.[][][]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #2

    Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

    Определено P4C800 струва повече Без "си". Избора ти силно ще зависи от приложенията за които смяташ да го ползваш компа, дали ще ти е нужен райд и най-вече от средствата които си решил да заделиш. Аз съм с P4P800 и съм доволен от стабилността му. На практика разликата в производителността на двете платки е нищожна. Виж ми сигнатурата.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #3

    Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

    Разликата в производителността не е чак нищожна.... но този "PATH" при P4P определено помага....



    Но ако ще се гони о/с - P4C ще издържи повече по FSB, със сигурност...

  5. GGG
    GGG е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    112
    #4

    Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

    Първоначално то ми решение беше за Р4Р800 заради цената и задоволителните характеристики на дънната платка.Но от вашите думи разбрах че си струва парите и другия по скъп модел Р4С800.Знаете ли нормалната цена на която се продават и къде ще ми е най-изгодно да си ги купя като конфигурация за Варна.Също се интересувам кава точно марка за памета ще ми препоръчате.И кава марка вентилатор за процесора.И въобще имали смисъл от Deluxa.Скоро ще си купувам компютър без монитор и не съм избрал точната конфигурация за около 700$.Ако можете да ми помогнете защото ми писна да търся необходимата ми информация.На всякъде се са се насочили към определени марки и плюят другите(във фирмите които обиколих).Писна ми от тези глупости.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #5

    Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

    Не е ясно край морето какви са цените, но хвърли едно око на www.most.bg и www.argus.bg - това ще те ориентира.

    А списъка на рамовете с които Асус гарантират безпроблемна работа за P4C800 (всички модели) разгледай тук --> http://www.asus.com/products/mb/sock...DDR400_QVL.pdf

  7. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #6

    Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

    Този списък гарантира работа при номинални честоти :-))

  8.  
     
  9. GGG
    GGG е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    112
    #7

    Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

    Благодаря за информацията KOKOSH.

    Ще разгледам сайтовете.В сайта на ASUS съм влизал но исках да разбера коя памет е за предпочитане.

    Ще можеш ли да ми кажеш какъв да бъде вентилатора на процесора за да е подхо дящ за о/с.

    И ако може ми кажи колко ти излезе цялата ситема(i865РЕ) без монитор.

    Благодаря[:D][:D]

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #8

    Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

    Радиатора - меден, с колкото се може повече и по-тънки ребра, вентилатора - с колкото се може повече дебит (по съвети на СТРАХ)

    А цените - пазариш се по фирмите

  11. XAH
    XAH е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    200
    #9

    Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

    СТРАХ, точно в този .pdf файл най-отгоре пише: "For optimum performance and overclocking stability." И аз такова дъно мисля да си взема, демек Р4С800, и питах разни хора от компютърния бранш дали си заслужава да взема Deluxe или обикновено, при положение, че няма да ползвам райд контролера, и те ми отговотиха че определено си заслужава да се дадат тези 27 долара за делукса, щото имало некви оптимизации по мостовете които официално не били написани в презентацията на двете дъна (става въпрос за приятели от бранша, а не за търговци, които гледат да ти продадат по-скъпото. Другото е, че където и да четох сравнения на въпросното дъно с дъна със същия чипсет на други производители, винаги тестват делукс вариантите. Оносно паметите, убедих се през последните 2 години, че си заслужава да си вземеш маркова памет. В офиса ми има компютри с обикновена, noname, и такива с Кингстън или Кингмакс памет, разликата е повече от осезателна.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #10

    Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

    "For optimum performance and overclocking stability." Това изречение не значи абсолютно нищо и не гарантира абсолютно нищо. Точка. Освен това всяко дъно си има своите проблеми, особено при оверклок, като никой няма и намерение да ги отстранява, каквото и да пише в PDF-ите :-))

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #11

    Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

    Вярно е, че не съм и докосвал P4P, но вече след 2 бройки P4C мога определено да кажа, че това дъно знае как да се клоква.... 310FSB си ги прави като стой та гледай.... вече нагоре не ми е ясно дали е процесора или дъното....



    P4C800 си струва всеки долар, който ще дадеш за него. Точка. []

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #12

    Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

    С риск нецитирайки Моллов да го цитирам, ще отбележа, че и Р4Р800 също знае как да се клоква.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #13

    Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

    Ако е с премаркиран i875 чип не виждам проблем и P4P да се клоква добре... разликите не са големи в изработката и мястото на компонентите по платките...



    Ама пък и тия с тоя 2.4В не знам колко много си видял от тоя P4P.... май и 200FSB не си вързал.... []

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #14

    Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

    Е де, и ти не си направил 200 с него....знаеш, че са му в повечко

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #15

    Кое дъно е по подходящо за овърклок(P4P800/P4C800)

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Е де, и ти не си направил 200 с него....знаеш, че са му в повечко



    <div align="right">оргинално мнение на KOKOSH</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Не е вярно.... аз направих 200FSB с тоя процесор, твоя.... Любо знае.... само температурата му трябва да я намалиш с около..... 45С [:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Овърклок на celeron с дъно-Fastfame 3IDF/3IEF
    От krasilz във форум Овърклок
    Отговори: 9
    Последно: 12-02-12, 18:21
  2. Отговори: 9
    Последно: 09-05-11, 13:47
  3. Купувам MB ASUS P4C800-E Deluxe или P4P800-E Delux
    От SergeIvanov във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 29-10-09, 14:35
  4. Дайте идея за добро дъно за овърклок
    От JM във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 29-03-04, 07:27
  5. ASUS P4P800 , P4C800 & etc.
    От lightmaster във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 30
    Последно: 13-08-03, 02:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе