Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

дъно за overclock на AMD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #1

    дъно за overclock на AMD

    значи знам че АБИТ са най-добрите ама не мога да си взема интересува ме Асус или Гигабаит и кои модел би бил по подходящ процесора е АМД 2800 бартон и евентулано какви резултати мога да очаквам

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    дъно за overclock на AMD

    Gigabyte ili Asus!!!

    Естественно Асус

    Асус има и различни чипсети за твоя процесор. Мисля че безспорен лидер е nforce2

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    дъно за overclock на AMD

    само да ми обясниш как реши, че abit са най-добрите.... 2-3 review-та от мрежата биха ме убедили най-добре...

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    285
    #4

    дъно за overclock на AMD

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">значи знам че АБИТ за най-добрите

    <div align="right">оргинално мнение на MAKAPOB</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ами нещо за EPOX да си чувал ? [:D]

    Не можеш да кажеш, че някой призводител " е най-добрият ", виж за обратното бих се позамислил []

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #5

    дъно за overclock на AMD

    е хубаво де все пак Ви питам не съм казал аз разбирам щом Ви питам значи не съм толкова убеден нали а това за марките ще се радвам ако ми обясните къде греша.За Гигабайт знам имат си програмка а за Асус не съм сигурен дали са всички модели обаче за АМД си има една опция за clocl-ване Mhz po Mhz

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #6

    дъно за overclock на AMD

    Абе виж сега, значи при всеки чип сет е различно, кажи към какъв процесор си се насочил и вече да почва да се дискутира.

    Ако си се насочил към нещо ново както предполагам ти препоръчвам Epox 8RDA+ rev 2.1, това дъно е с nForce2 и е може би най-доброто за парите се

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    дъно за overclock на AMD

    Момчета - спокойно - без нерви - Makarov явно не е много запознат и затова пита - вярно че Abit бяха първите който сложиха тази опция в биоса за клокване на FSB на стъпка от по 1 MHz - но както се казва "Това беше отдавна" - вече няма смисъл от това

    Процесора най-добре работи с крайни ( т.н закръглени или стандартни честоти - 100, 133,166,200 ) ,но не е удачно от 133 да пробваш с честота по 1 MHz ( няма да ти стигнат нервите до 200 MHz например ) вярно че понякога ( да не казвам в повечето случаи след като не иска на 166 или 200 се дава някоя по ниска - да речем 150 FSB) - Това бе за шината



    Относно избора на дъно - наистина амиготата ти казах - nForce 2 - много сполучлив чипсет и може би най-добрия на пазара ( докато изгрее nForce-3 ).Относно производител - личното ми мнение е че Asus са много скъпи и бих предпочел Gigabyte - няма нищо повече да получа - даже по-лошо ще загубя повече пари за Asus ( но някой би казал че като ще е nForce2 - то да е Epox 8RDA+ и ще е прав ) - те първи въведоха тоя чипсет в целия му блясък - а дали е качествен колокото Gigabyte & Asus - питай Mollov -той е човека който знае това- тествал ги е по всякакъв начин ( даже ще ти каже до колко може да се клокне всяко едно тях ) а знаеш ли - даже и да ти продаде "читава бройка " и за дъно и за Barton 2800

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    192
    #8

    дъно за overclock на AMD

    Ако има6 възможнoст си купи Epox, ина4е между Asus i Gigabyte - твърдо Asus. Oт Gigabyte най-доброто съотно6ение като цена и производителност за AMD процесори е 7N400 Pro L с nForce2 chipset.

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #9

    дъно за overclock на AMD

    ами EPOX добре само можете ли да миобясните защо?Процесора съм го написал Barton 2800 а за EPOX-а да ме светнете как се clock-ва защото за Asus и GygaByte знам си става доста лесно особено за вторите с EasyTune софтуерно та благодарен ще съм ако ми дадете информация за clock-ването при EPOX и защо да се насоча към него

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    179
    #10

    дъно за overclock на AMD

    MAKAPOB, човече добре, че си решил да питаш във форума преди да купиш каквото и да било.

    Първо не си казал колко пари си готов да отделиш за дъно!

    Второ абсолютно безумно е да купуваш Barton 2800+ защото цената му е около 150$

    Трето какво те притеснява стандартното клокване през BIOS-a?

    Четвърто за да клокваш не ти трябва само добро дъно, трябва ти добра памет, добро охлаждане на процесора и добро захранване!



    Мойте препоръки:



    1. Дъно - Epox 8RDA+ rev. 2.1 (110$) - изключително стабилно дъно подходящо за екстремен клок!

    2. Процесор - Barton 2500+ реални 1800mhz (~95$) - напоследък се появиха заключени Barton-и но това не трябва да те притеснява защото и те се клокват прилично само по FSB, този процесор работи на 11x166 (1826mhz), пускаш го на 11х200 (2200mhz) и получаваш Barton 3200+!

    3. Памет - за предпочитане е да си намериш памет DDR400 със чипове Winbond CH-5. Добре е да са два стика от по 256мб за да се възползваш от двуканалната памет. 1х256мб - (~50$)

    4. Охлаждане - GlacialTech Igloo 2450Pro (~13$ в Stantek) - доста ефективно охлаждане а и не е шумно.

    5. Захранване - Delux 300W (20$ в Sunny Computers) - това е най-евтиния вариант за добро захранване и ще ти свърши перфектна работа!

    6. Ако толкова много те притеснява клокването по стандартния начин през BIOS-a, има и начин да клокваш със специално написан за това софтуер.

    Първата програмка е само за дъна на Epox и можеш да си я свалиш от тук http://www.hasw.net/8rdavcore/

    Втората е за подчти всички марки дънни платки но за това пък е по-опростена, нея можеш да си дръпнеш от тук http://www.cpuid.com/clockgen.php

    И все пак ти препоръчвам да клокваш от BIOS-a!



    Успех!


  13. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #11

    дъно за overclock на AMD

    е ми това ме интересуваше мерси а по въпроса за процесора казваш няма смисъл да е на 2.8 просто защото може би разликата с 2.5 е доста голяма но ако примерно имам пари при clock-ване може ли да се очаква нещо повече или 200 300 отгоре защото ако наистина е толкова съгласен съм че не си струва просто си мислех че може да се достигнат по високи честоти.Мерси много за онформацията по горе

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #12

    дъно за overclock на AMD

    Колкото по-нагоре отиваш толкова по трудно се клокват модулите...

    Просто се доближават до граничните си работни честоти

    За да успееш трябва да вложиш много повече средства:

    Мнооооого по-добро охлаждане

    Много по- добро захранване(както те посъветваха горе)

    Паметта може и да не е уинбонд но трябва да е хубава,просто би било глупаво да вложиш доста пари за останалите екстри а да пропуснеш тази

    Не на последно място е кутията(трябва да има добър въздушен поток

    Бих добавил и добра видео карта защото не всяко дъно може да управлява отделно честотата на AGPто(ероха го може)

    Ако погледнеш последните теми от този раздел ще видиш и други полезни идеи

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #13

    дъно за overclock на AMD

    значи за рам-а може ли например Тwister Twinmos ili PQI na 400 а за охлаждане това съм харесал http://www.heatsinkdatabase.com/imag...Golden-Orb.gif

  17. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #14

    дъно за overclock на AMD

    Ako се двуомиш точно м-у тия - по-добрите са twinmos!

    A за охлаждането чети характеристики...иначе изглежда красиво

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #15

    дъно за overclock на AMD

    кутия казвате е тука вече да Ви кажа съм много бос предложиха ми една за 30$ 400W добре си изглеждаше отвън имаше дупки отстрани това трябва да е в плюс мисля друго не обърнах внимание.Чесно казано не ми пука на външен вид как е важното е да не задържа топлината вътре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 400 DDR for overclock ?
    От ivo80 във форум Овърклок
    Отговори: 8
    Последно: 23-03-04, 23:02
  2. OVERCLOCK
    От neven_bg във форум Овърклок
    Отговори: 1
    Последно: 28-01-03, 02:01
  3. Overclock na ....
    От Zetle във форум Овърклок
    Отговори: 6
    Последно: 12-01-03, 23:02
  4. Overclock
    От HELP_MAN във форум Овърклок
    Отговори: 6
    Последно: 16-04-02, 15:14
  5. k6-2 overclock
    От y0y0 във форум Овърклок
    Отговори: 36
    Последно: 27-11-01, 00:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе