Резултати от 1 до 12 от общо 12

клокване на Р166 - почти невъзможни резултати!?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    13
    #1

    клокване на Р166 - почти невъзможни резултати!?!

    Имам едно допотопно процесорче (Р166 без ММХ) и затова всяко мегахерцче ми е ценно. В разни статий тук, из нета, четох, че почти всички процесори (като моя, де) могат да устискат и на 75МХц шина, та се чудя моя ли процесор е някаква извънземна бройка, или биос-а и разни програмки от рода на ЦПУ Инфо пишат това, което мислят че е, а не това, което е в действителност! Какво имам в предвид: допреди месец си вървеше на 200(66х3) (такива бяха максималните възможности на дъното ми), но си взех едно друго - Zida T530B-S с максимални 133х5,5 и процесор к6-2/500. С едно злощастно трепване на ръката, още преди да съм му се нарадвал, бързо, бързо го пратих в небитието (процесора, де - подадох на ядрото му 5 волта) и на новото дъно си сложих стария процесор и веднага започнах с клокването. Най-високата честота постигнах 225(75х3), а най-бързата 200(133!!!х1,5). Все още се чудя възможно ли е този процесор да работи на 133МХц шина или ... Веднага обаче я свалих на 124, защото при 133 чипсета не удържа - ползвам вграденото му видео и около 2 мин след пускането на компа започват да се появяват чертички по екрана, които прогресивно нарастват. До преди три дена си работеше така - на 188(124х1,5), но въпроса, не мога ли да го пдкарам на 133 постоянно ме тормозеше и аз запретнах ръкави. Първо се усъмних в процесора и му подобрих охлаждането (от 58 падна на 54 градуса), но никакъв ефект. След това монтирах едно вентилаторче на чипсета и нещата значително се подобриха - чертичките се появяват само когато пускам филм и изчезват след като го спра (постепенно, с нарастването и спадането на температурата на чипсета). Проблема би трябвало да произтича от факта, че напрежението 3,3 волта е доста по-високо - 3,75-3,8. При к6-тицата беше 3,55-3,6 и затова ръчках по дъното та прецаках процесора ( захранването е АТ). На пентиума захранването едно - 3,4 волта, а дъното дава второ напрежение 3,3 или 3,5 (това е максимума). Първоначално го бях пуснал на 3,3 и мисля (но не съм сигурен), че другото 3,3 (за периферията на процесора, чипсета ...) беше също 3,55-3,6, но като вдигнах "ядрото" на 3,5, другото се покачи на 3,75-3,8 и вече месец работи така. Какво мислите вие за всичките тези неща?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    клокване на Р166 - почти невъзможни резултати!?!

    Ти ма "преби"

    133ФСБ на процесор който дори MMX няма. Главния волтаж е 5 V - към Vcore 3,3 V

    ти ако 100FSB му изцедиш те признавам

    ( на керамичен процесор с долно разположено ядро )

    btw - звучисх ми като един фен тук дето на LX дъно пуснал 117 FSB

    и duron 950 - @ 1600 MHz с ECS K7S5A



    Вие двамцата сте за състезанието за @ в София в тоя Петък - наградата не ви мърда



    ( а и как смъкна множителя на интелски процесор с това дъно ? )

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    13
    #3

    клокване на Р166 - почти невъзможни резултати!?!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Главния волтаж е 5 V - към Vcore 3,3 V<div align="right">оргинално мнение на Mr.TECHNO</div id="right"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Тук ме накара да се замисля къде е това 5 V - в книжката на дъното пише: Intel Pentium P54C - 3,4V (SDT) / 3,5V (VRE) (това много, много не ми е ясно [:I]. Единственото, което съм направил за напрежението е Vcore=3,5V. Ако трябва още нещо - свиркай





    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">( на керамичен процесор с долно разположено ядро ) <div align="right">оргинално мнение на Mr.TECHNO</div id="right"></td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не е керамичен процесора - отгоре в средата има метална плочка, 8 SMD-та и най-накрая изводите на процесора (като контролни точки)





    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">( а и как смъкна множителя на интелски процесор с това дъно ? )<div align="right">оргинално мнение на Mr.TECHNO</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    На Р166 не е заключен (до колкото знам). При стартиране на компа биоса ми изписва честота равна на произведението от шината и множителя така както съм ги задал с джъмперите и по това съдя на какви шена и множител работи компа. Програмата wcpuid явно не може да разчита информация (за шината и множителя) от това дъно и само пише 186,13МХц (188 според биоса, а според мен - не съм го смятал)

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    клокване на Р166 - почти невъзможни резултати!?!

    Ако е този който казваш - значи е ММХ - ( Керамиката я махнаха с ММХ -вете , но после пак я вънаха )

    на ММХ - е 3,3 към 2,8

    той може да се надува до 200 МХЗ със 66 ФСБ, а и множителя надолу е отключен , но нагоре е заключен

    пробвай го наистина със 120ФСБ ако имаш

    а ако нямаш - имам една К6/2 - 400 ако те интересува

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    13
    #5

    клокване на Р166 - почти невъзможни резултати!?!

    Мистър Течно, не е ММХ 110% ти го гарантирам!!! На Р166ММХ пише "whit MMX", а на моя - не, + това wcpuid казва, че няма. Пробвал съм го на всички честоти, които дъното поддържа (66, 75, 83, 95, 100, 100, 112, 124 и 133) с всички множители, с които не превишава 250МХц. Максимума бе 75х3=225, но на 124х1,5 работи по-бързо. Както писах по-горе на 133 също работи, но чипсета не удържа заради повишеното захранване и вграденото видео. Колкото до к6-цата - бих предпочел да е K6-III+/550 :-), но ако не намеря по-бърза от твоята ще ти се обадя. Колко и искаш?



    П.С. Единствения начин тези резултати да не са верни, е ако биоса пише това което тябва да бъде, а не това което е в действителност, защото аз задавам честотата и множителя с джъмперите и биоса изписва тяхното пройзведение +- някой мегахерц, например 124*1.5=186 -> 188, 83.3*2.5=208.25 -> 210 ... Ако има някоя програмка, която може да чете от моето дъно (Zida T530B-S) тази информация, давайте я! Аз имам wcpuid 3.1a, но тя ми пише само крайната честота - 186,13, а полетата за ФСБ, множител ... са празни

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    38
    #6

    клокване на Р166 - почти невъзможни резултати!?!

    преди доста време се занимавах с един p166 но с ММХ . Още с купуването му неговия собственик го беше пуснал на

    100х2.5 и го кара така близо 3 години ( то и повече сигурно можеше , но дъното даваше мах. 100 Мhz) даже без

    да се дига напрежението , пък и не грееше особено , аве с една дума много здрав процесор беше.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #7

    клокване на Р166 - почти невъзможни резултати!?!

    От Пентиум ММХ нагоре са с фиксиран множител. Пентиум класик и аз съм поизпържвал но твоите стойности са направо геройски:-)) Колкото до това дали е керамичен или не, виждал съм класик и керамичен и още един два странни чешита които приличат на сайриксите(позлатена плочка отгоре) но са си все П54ц...

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    клокване на Р166 - почти невъзможни резултати!?!

    Метъл Джума - така да е - , не споря , само изказвам съмнение

    второ - пиши ми ника както е моля те - за това съм го сложил там за да се обръщате към мен с него - а дали съм те4но или твърдо си емоя работа ок.

    резултата ти за тоя П166 ми е малко съмнителен , но както и да ( за това и бяха постовете ми )

    а относно К63 550+ ( хибрида с повечко кеш - малко трудничко ще го намериш )

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #9

    клокване на Р166 - почти невъзможни резултати!?!

    какво знаете вие бре щом не сте чували за моята 128 битова 80486 DX 4800+ хаха

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Монтана
    Мнения
    13
    #10

    клокване на Р166 - почти невъзможни резултати!?!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">какво знаете вие бре щом не сте чували за моята 128 битова 80486 DX 4800+ хаха



    <div align="right">оргинално мнение на Tyan</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    То луд на шаренко се радва, "хаха" [!]

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    14
    #11

    клокване на Р166 - почти невъзможни резултати!?!

    Spoko be hara! na men CPUCool mi pravi nomera ot vreme na vreme i mi puska CPU-to na 8.5x33MHz=283MHz (566 cD0 e prossesora) i Porsche-to mi se4e leko

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    33
    #12

    клокване на Р166 - почти невъзможни резултати!?!

    метъл Джума пусни един шот на wcpuid за да разсееш съмненията[:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Невъзможни неща
    От kris11 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 18-12-10, 19:21
  2. Резултати от тестове с Prime95
    От InternetZombie във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 11-11-10, 18:42
  3. Клокване на стария ми процесор
    От gnhbgbg във форум Овърклок
    Отговори: 4
    Последно: 27-02-07, 08:40
  4. Игра за Р166
    От dimi във форум ИГРИ
    Отговори: 10
    Последно: 02-06-04, 12:35
  5. Клокване на 2400+ ???
    От janko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 29-05-03, 18:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе