Резултати от 1 до 2 от общо 2

Recent Clock

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    18
    #1

    Recent Clock

    Здр сега си клокнах компа (по-предпазливо).

    Celeron633@713 сичко ,което направих беше да сменя в биоса Voltage/Frequency за компа ми беше на Disable и аз го направих от 66/33 на 75/37.Мисълта ми е дали сичко правилно съм си направил да не земе да ми изгори както си пускам некой път машината?

    Относно температурата преди клока беше 47 на процесора и 30 на системата след клока не се промени -- това добре ли е.Не знам колко ще се качи като натоваря машината,защото мога си проверявам темп. само в BIOS.Не знам защо ама като си сложа CPUCooL не ми разчита интерфейса.И последно вярно ли е,че овърклока скъсява живота на процесора?

    До колко градуса няма причини да се притеснявам ?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Recent Clock

    спокойно, не се притеснявай. направил си всичко както трябва, а това, че машината ти е стабила, всичко работи и не вдига температура означава, че може и още. разбира се винаги е добре да провериш с ръка как се променя температурата, защото не всички датчици отчитат коретно.



    вярно е, че о/с намалява живота на процесора, но надали те вълнува, че да речем от 15 години го скъсява на 10, нали?



    тези всички процесори, с малко изклщчения си вървят стабилно и на 83.5, но там вече останалата периферия може да не издържи.. но това няма как да се разбере предварително. дръж симашината отворена, пусни един-два теста ( cpuburn, prime, superpi... ) и с ръка виж доколко се нагрява радиатора. нямаш никакви проблеми до 60 град... а за нагоре вече зависи...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 17:35
  2. Clock Front, Clock POSitive Admin ,ClockEffect МНЕНИЯ И КОМЕНТАРИ
    От saxa във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 30-07-10, 12:41
  3. P4 1.8 CLOCK
    От hack4o във форум Овърклок
    Отговори: 21
    Последно: 14-01-03, 20:13
  4. Kak da clock-na....
    От Wizard във форум Овърклок
    Отговори: 2
    Последно: 11-10-02, 08:57
  5. Novoto AMD 0.13 ne stava za Clock mai a?
    От Mitko744 във форум Овърклок
    Отговори: 16
    Последно: 22-06-02, 16:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе