Резултати от 1 до 8 от общо 8

Въпрос за MP3 Modulator за кола!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #1

    Въпрос за MP3 Modulator за кола!

    Здравейте! Напоследък се появиха такива MP3 Modulatoр-и за кола, дето се захранват от автозапалката, използват за памет USB flash drive с мп3-ки, излъчват сигнала на FM и се хваща на радиото в автомобила. Даже някои модели са с дистанционно управление!
    Искам да попитам хора ползвалии такова чудо, дали са доволни и евентуално какво от предлаганите да си взема?

    Искам да има дистанционно, да пуска песните разбъркано, а не всеки път да кара от началото!

    Междудругото пробвах едно такова чудо от един приятел и то дори не ми разпозна флашката! Затова искам да се застраховам преди да купувам!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re: Въпрос за MP3 Modulator за кола!

    Лично аз имам две такива устройства и мнението ми не е еднозначно.
    Да, вършат работа, удобно е, но ако си любител на качествената музика ти препоръчвам да се довериш на тривиалния качествен CD плейър.
    Излъчват на УКВ и малко или много има смущения, шумове или както искате го наречете.
    Лично мен не ме дразни особено, тъй като обичам да слушам музика силно, а и тази, която слушам не оставя особено място да чуя шумовете. Усещам ги между песните.

    Едното устройство си купих доста отдавна за 74 лева, като има възможност за избор от няколко честоти, "превъртане" напред, "превъртане" назад, усилване/намаляване и пауза. Честотите са с механично копче, не е бутон.
    Другото съм го купил за 9 лева, има възможност само за една честота, като него го взех за да слушам музика от iPod-а. Просто входа му е такъв, влиза в изхода на плейъра.

    Така че, ако държиш на качествената музика, мнението ми е по-скоро "не", отколкото "купи си".

    Да чуем и други, които ползват подобни gadgets.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re: Въпрос за MP3 Modulator за кола!

    Имам holder за iPod. Цената му е доста над 9 лева.

    Малко съм го ползвал, но забележки към качеството нямах. А "обхвата" му е голям.

  5. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #4

    Re: Въпрос за MP3 Modulator за кола!

    CrossBlade ме подсеща, че забравих да уточня. Първото е с USB вход, музиката качвам директно на флаша.

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #5

    Re: Въпрос за MP3 Modulator за кола!

    И аз си взех един такъв модулатор.С дистанционно.Май шумовете не можеш да ги избегнеш.Поне не и аз.Иначе е глезотийка.Различни честоти,еквалайзер,volume.Ако пътувате две коли на поносима дистанция една от друга,може да слушате едно и същоПри мен се установи един проблем.Ако на флашката имам файлове различни от mp3 става кофти.Така и не установих как ги подрежда при изпълнение.Иначе е лесно за употреба.Не печеш дискове.Аз съм с чейнджър и определено има разлика в качеството.

  7. Member Аватара на Karata
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    954
    #6

    Re: Въпрос за MP3 Modulator за кола!

    Цитат Първоначално публикувано от kesten
    ...Така и не установих как ги подрежда при изпълнение....
    Моят го прави в реда на записване на файловете във flash паметта.

    Edit: за шуменето - моят не шуми ни най-малко, но мой колега си взе абсолютно същия модел и шумеше като за световно (до такава степен, че реших, че си чувам шума на FM). Върна го и не взе друг, защото нямаше в момента. Купих го от http://www.e-bushona.com/ (хубаво име, нали). Моделът е http://e-bushona.com/index.php?page=...pshop&Itemid=1

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    70
    #7

    Re: Въпрос за MP3 Modulator за кола!

    Да споделя и аз!
    Категорично съм разочарован!
    Имах 3 такива!
    Първото си го взех за около 50лв. преди отпътуване за почивка в Гърция. В магазина го изпробваха пред мен от техен флаш?! Предупредиха ме само ,че не дават гаранция. Наивно си заредих три флаша с музика, а дисковете оставих, защото на тяхно място си наместих GPS-a и тръгнах без да го пробвам на колата си- още с първото вкарване в запалката не поиска да тръгне- и така без любима музика 1500км.
    Върнах се от почивката и с "малко" проблеми ми го подмениха с друго от същия модел- да ама не- поиска да опознае само единия от флашовете ми?!
    Пак го върнах и с още проблеми се наложи да доплатя са по-скъп модел, който бил "по-истински" и не трябвало да има проблеми. Да ама имах- започнаха често да горят предпазителите му- мислех си че е от голямата жега, защото доста загряваше още след 5 минути работа! Докато накрая един ден при 1.6А предпазител просто не тръгна, а направо го гори. С по-мощни и не пробвах, а го хвърлих, след като разбрах от колеги, че се е случило и с тях така, дори и при най-скъпите с дистанционни и всякакви екстри!
    Това е!

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    135
    #8

    Re: Въпрос за MP3 Modulator за кола!

    Аз си взех една играчка за 11 лв. - китайска, без гаранция. Поема сигнала от MP3 плейъра и го излъчва на една от 4 възможни честоти. Тези операции с подреждането на музиката си го прави плейъра (Creative). Мога да кажа, че съм доволен. Има малко шумове понякога, но радиото ми е малко смотано и подозирам, че е от него. Иначе целта ми беше да имам на минимална цена 3 в едно - Flash памет, MP3 плейър и музика за колата.
    Една забележка - в София само една от тези честоти е свободна и без шумове в ефира.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Запис на mp3 за кола?
    От mitkok във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 6
    Последно: 17-03-10, 09:05
  2. Препоръчайте GPS за кола?
    От centrino във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 12
    Последно: 04-06-08, 23:36
  3. cd mp3 за кола
    От qni във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 3
    Последно: 14-02-06, 12:34
  4. Песни за кола
    От armani` във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 11-02-05, 13:37
  5. MP3 плейър за кола
    От stoianp във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 28
    Последно: 08-06-03, 23:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе