Резултати от 1 до 13 от общо 13

Съвет за Auto CD Player ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #1

    Съвет за Auto CD Player ?


    Здравейте,

    Трябва да си купя CD player за автомобила, при това доста бързо - до ден-два... А съм доста далеч от нещата, пък и няма време да се ровя много (не че пък намерих и нещо по форумите). Ще съм благодарен ако някой, който се занимава с такава техника или скоро е купувал и респективно проучил пазара помогне с мнение и съвет.

    Оказа се че се предлагат невероятно много марки (Sony, JVC, Blaupunkt, Pioneer, Panasonic, Neo, etc.) с доста модели.... наистина се изненадах...

    На първо време ако може да ме ориентирате как стоят нещата с марките при auto CD player-ите (защото например при телевизорите бях чел доста отзиви, че Sony не е това което е било време... дали е така и тук ?!).

    По принцип бях решил да си търся модел с USB вход, но май се оказва че цените са с +100 лв. отгоре спрямо моделите без такъв... има само 1 Neo и 1 Huinday (в "Денси") за под 200 лв., но не знам дали ми се рискува с такива марки... Казано честно май не ми се дават почти двойно пари за модел с USB, така че май се ориентирам за неще средна ръка (150-180 лв... 200 макс.)...

    Единия вариант е Sony за 159 лв.:

    http://www.densi.bg/index.php?menu=3...uct_id=1112690

    Другия вариант като марка е JVC, но май там си бях харесал модел с USB, в момента не мога да посоча линк към модел без USB.... Но не знам, може би друг марка ?


    И още нещо - пича от Technopolis доста компетентно (и убедено) ми обясни, че Sony е повече марка отколкото качество (поне в моделите до 200-250 лв.)... не мога да възпроизведа точно термините, с които го обясни, но ми каза че еднотипните (разбирай и на една цена) модели на JVC били по-добри защото имали някаква си джаджа, която гарантирала по-дълга работа без "прескачане" на плейъра, докато Sony нямала такава и т.н.

    Та накратко ако може поне да ме ориентирате към марка ? JVC или Sony, или може би някоя друга ?

    А някава принципна разлика в характеристиките - аз поне не виждам абсолютно нищо различно между моделите на всички марки освен външния дизайн.... единствените разлики са в наличието или не на USB, всички останали характеристики са същите на почти всички модели в класа 140-200 лв. Или бъркам ?

    Благодаря предварително на всички, които дадат мнение !




  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #2

    Re: Съвет за Auto CD Player ?

    Защо не погледнеш и другите марки, като например Blaupunkt. Ето един модел, който няма да ме е срам да го имам -
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09027304
    Вместо USB ще имам четачка от MMC or SD карти, външен вход за плейърче, а качестовто е прилично. Цената е без конкуренция, а немският стандарт при усилвателя е в пъти по-добър от японския на JVC или Sony.
    Само да вметна, понеже прочетох темата и в другия форум, MOSFET транзисторите греят по-малко и оттам усилвателят има по-малки нива на кривене. Не че е фатално да имаш и нормално транзисторно стъпало, но в конкретния пример на Blaupunkt имаш и изход за отделен усилвател.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #3

    Re: Съвет за Auto CD Player ?

    Взимай Сонито. В този ценови клас всички са един дол боклуци и да се говорят неща като горните (цитирани по-долу) е СМЕШНО.

    , а немският стандарт при усилвателя е в пъти по-добър от японския на JVC или Sony.
    Не виждам какъв е смисъла от 13 вида рийдъри като едно CD за 50 стотинки е 700МБ ....

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    122
    #4

    Re: Съвет за Auto CD Player ?

    Здравейте отново,

    Реших да пусна второто си питане отново тук, след като го направих и в "другия форум", както claudius ме разконспирира... ... междудругото става дума за hardwarebg.com, ако някой е любопитен...

    Казано честно си мислех че активността тук ще е по-голяма, тъй като тук изглежда е по-скоро форум за бяла/черна техника а не специфично за компютри, но както и да е....

    Ето последното развитие около моето търсене на CD player:

    Утре най-вероятно ще е денят "Х", за покупката... а тази сутрин се разходих по техно-веригите и подкован с малко повече информация благодарение на мненията тук се опитах да си избирам... ходих до "Техномаркет", "Денси" и "Технолукс".

    Засега малко си промених намеренията и май все пак ще си взема нещо с USB порт. По отношение на марките обаче, препоръчаните тук Pioneer май нямат модели с USB до 300 лв... или поне аз не видях. От това което гледах, и като изключим 1-2 модела на Neo и Hyundai (макар че този доста ме изкушава - имат модел за 149 лв. с USB в "Денси"...), се спрях на 2 модела (убийте ме, но пак стигнах до Sony и JVC с които започнах. само че малко по-горен клас):

    SONY CDX-GT414
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09025377

    и

    JVC KD-G631
    http://www.caraudiodirect.co.uk/jvc-kdg631-p-5693.html
    http://www.pleer.ru/_14278.html
    (извинявам се, но не намерих линк към нещо в BG магазините)


    Сега бих искал да помоля отново разбиращите тук да ми дадат съвет, кой от двата е за предпочитане и малко информация относно:

    1.) Има ли SONY CDX-GT414, усилвател MOFSET или не ?
    => в "Техномаркет" първо ми казаха че нямат, след това се разчетоха по книжките и дойдоха и ми казаха че имат.
    => В "Технополис" и "Денси" веднага ми казаха че на хартия всички сонита, включително това се водят с Mofset, но по-евтините им модели определено нямат... пичовете ми изглеждаха по-убедителни.
    Затова искам да попитам, има ли този модел MOFSET настина (а не само в сервизната книжка) или не ?

    2.) И в "Технолукс" и в "Денси" определено ми препоръчаха JVC. Освен на MOFSET, се позоваха че при JVC антишок системата била много по-добра.
    Вярно ли е това ?

    На мен казано честно ми допадна и факта, че при JVC, USB порта има и капаче, предполгам предпазването от прах си е важен фактор...

    Ще съм благодарен ако може да коментирате това, което ми наприказваха.

    P.S. Ако реша да няма USB, май най ми допадна този модел:
    JVC KD G331
    http://www.densi.bg/index.php?menu=3...uct_id=1112954

    Някой има ли идея, дали той има Mofset ?

    EDIT: И само да добавя, че нямам никакви специални колонки - CD-то ще се слуша на оригиналните колонки на колата (а тя е старичка - Фолсфаген Пасат от 1990... :-( )... и в този ред на мисли дали изобщо при толкова смотани колони ще има значение дали усилвателя е MOFSET или не ?!?


    Благодаря за всички мнения !!!


  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #5

    Re: Съвет за Auto CD Player ?

    Mosfet или "има" или "няма". Няма възможност да "няма" пък да пише така. Ако бях на теб, бих заебал всяко мнение на въпросните "консултанти".

    Дали има или няма, на теб ти е все едно. Еднакво гнусно ще свири.

    Най-добре се върни на Сони модела за 160 лева...

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    164
    #6

    Re: Съвет за Auto CD Player ?

    Ами може да вземеш и някой панасоник аз имам 2 поставяни, добри са,от средния клас са около 170-200 лв са сега.Вече 2 години ги въртя,единия е с въртеливо копче за усилване което малко трудно почна да се върти може да не си взимаш такъв модел ,независимо каква марка е.Ако си мислиш че мо ще изкараш мощен звук от едно сд от този клас няма да можеш ще ти трябва и усилвател и туба.ами отиваш гледаш колко пари имаш и взимаш на късмет е всичко.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #7

    Re: Съвет за Auto CD Player ?

    Цитат Първоначално публикувано от CrossBlade
    Mosfet или "има" или "няма". Няма възможност да "няма" пък да пише така. Ако бях на теб, бих заебал всяко мнение на въпросните "консултанти".

    Дали има или няма, на теб ти е все едно. Еднакво гнусно ще свири.

    Най-добре се върни на Сони модела за 160 лева...
    На човека май не му е все едно - той щом пита конкретно дали имат или нямат MOSFET стъпало значи му е важно. И на него явно не му е все едно. Също така не съм съгласен че ще свирят гнусно. Поставяйки по-добри колонки с едно уплътвяване на вратите ще си изкарат много приличен звук. Дали съм прав - да те поканя в моят FIAT да видиш как свири фабричната уредба на MAX. БЕЗ ИЗКРИВЯВАНИЯ. Марката е Visteon (дъщерна на Blaupunkt) и не е с MOSFET стъпало. Максималната мощност е 4х35W. И съм предоволен.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #8

    Re: Съвет за Auto CD Player ?

    Цитат Първоначално публикувано от claudius
    На човека май не му е все едно - той щом пита конкретно дали имат или нямат MOSFET стъпало значи му е важно. И на него явно не му е все едно. Също така не съм съгласен че ще свирят гнусно. Поставяйки по-добри колонки с едно уплътвяване на вратите ще си изкарат много приличен звук. Дали съм прав - да те поканя в моят FIAT да видиш как свири фабричната уредба на MAX. БЕЗ ИЗКРИВЯВАНИЯ. Марката е Visteon (дъщерна на Blaupunkt) и не е с MOSFET стъпало. Максималната мощност е 4х35W. И съм предоволен.
    Ако искаш аз да те поканя да чуеш как свири моята система на 2х2вата вкъщи? Тогава определено ще се съглсасиш с мен че тази в колата ти (с или без МОСФЕТ / за 100 или за 300 лева радио) си свири гнусно.

    А човека пита, защото е неориентиран. Ако му беше важно, нямаше да пита а щеше да "филтрира" и да избира само такива модели.

    Аз казах моето мнение за това кое как свири. Когато ти изказваш твое мнение за това кой-какво-иска-мисли-и-определя-за-важно, гледай да си сигурен

  11. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #9

    Re: Съвет за Auto CD Player ?

    Здравейте,според мен задължително е да вземеш модел с USB.Тази екстра е много полезна ако имаш флашка с 1 Гб например.Така спестяваш трупането на дискове в колата,също и ако се появи проблем с оптиката това е алтернатива като източник на музика.Аз замених Пайнер 2820 за Сони 616 само заради USB входа. Като цяло звука на Сони не е с такава добра динамика като Пайнера,но се свиква.Все още съм с Пайнер двулентови колони и може и това да оказва влияние.Затова пък в средните и високи честоти нямат равен,ако сложиш усилвател и буфер сонито има и контрол на буфера.Сони има по-добър тунер ,поне според мен и няма никакви проблеми с прескачането при дупки по пътя,това важи и при двете марки.Извода е,че според цената е количеството буфериране и евтиното плеърче (ако вземеш такова)после ще си покаже магарията.Това от мен,успех.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    148
    #10

    Re: Съвет за Auto CD Player ?

    Да, ако успее да вкара ламповия ти усилвател и успее да разположи хорните на по 3 метра една от друга в колата си - ще извади някакъв звук от 2х2W.
    Но и трябва да преконфигурира обема да прилича повече на стая, а не на авто салон с 5 седалки и скосен таван.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #11

    Re: Съвет за Auto CD Player ?

    Цитат Първоначално публикувано от claudius
    Да, ако успее да вкара ламповия ти усилвател и успее да разположи хорните на по 3 метра една от друга в колата си - ще извади някакъв звук от 2х2W.
    Но и трябва да преконфигурира обема да прилича повече на стая, а не на авто салон с 5 седалки и скосен таван.
    А може би да си купи заводските говорители от Фиат ?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    223
    #12

    Re: Съвет за Auto CD Player ?

    Напълно съм съгласен с ceco7. Не трябва да се гони Hi-End, дори и hi-fi при колата, а повечето удобства, както и качеството на тунера.
    Все пак не може при наличието на външен шум и тенекиено обкръжение да се очаква звук като в къщи. По-важно е да е максимално надеждно и лесно за управление устройство, а това дали ще е с MOSFET, ИС или биполярни транзистори, няма практическо значение. Много по-голям фактор е обезшумяването на колата и слагането на демпващ материал с цел подобравяне на акустиката.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    2,045
    #13

    Re: Съвет за Auto CD Player ?

    varieca

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за BD ISO Player
    От masterross във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 15
    Последно: 21-01-13, 00:44
  2. Auto vs. Heat и Auto Fan vs. High или Low Fan?
    От dmitko във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 5
    Последно: 16-02-12, 18:06
  3. Съвет за DVD Player
    От Caesar във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 27-01-08, 12:26
  4. Съвет за MP3 player NEO MP-S01F MBEAT
    От DSI във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 13-07-06, 09:25
  5. Mp3 player съвет/помощ/
    От taipan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 27-06-06, 09:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе