Резултати от 1 до 5 от общо 5

Препоръчайте AC адаптер за FM трансмитер.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #1

    Препоръчайте AC адаптер за FM трансмитер.

    Става въпрос за този модел:



    Ползвам го за компютър. Когато го пусна на батерии (2хААА) няма проблеми.
    Проблема идва когато го включа в АС мрежата. Захраних го първо със старо зарядно от Нокиа. Има брум от мрежата. Сложих му голям кондензатор на изхода. Брума намаля, но дразни. След адаптера закачих регулируем стабилизатор на напрежение. Брума намаля още малко, но не достатъчно. Имам старо зарядно от Сименс, което не е със стандартния трансформатор, а импулсно (или поне така мисля че се казва). Имам ли шанс да го закача за стабилизатора и да си реша проблема?

    Моля посъветвайте ме какво още да опитам, защото постоянното бучене е много дразнещо

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #2

    Re:Препоръчайте AC адаптер за FM трансмитер.

    Имам един адаптер с такива стойности: Адаптор USB с накрайник за 220V , вход: 100 - 240 V AC, изход: 5V, 1A.

    Не знам защо, но изглежда напрежението му е малко, и когато го включа към трансмитера и индикацията за захранване едва светва. А с този адаптер захранвам външна ДВД записвачка.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Мнения
    19
    #3

    Отговор: Re:Препоръчайте AC адаптер за FM трансмитер.

    Цитат Първоначално публикувано от blankcat Виж публикацията
    Имам един адаптер с такива стойности: Адаптор USB с накрайник за 220V , вход: 100 - 240 V AC, изход: 5V, 1A.

    Не знам защо, но изглежда напрежението му е малко, и когато го включа към трансмитера и индикацията за захранване едва светва. А с този адаптер захранвам външна ДВД записвачка.
    те не вървят с трансформатор.само с акумулатор

  5. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #4

    Отговор: Препоръчайте AC адаптер за FM трансмитер.

    Каквото и да правиш, толкова чист звук, който имаш при захранване с батерии няма да получиш! Причините са две:
    - всички тези устройства не дават добре филтрирано напрежение тъй като това би ги направило големи и скъпи, а за заряд на GSM и за захранване на други устройства това не е и нужно;
    - самия трансмитер е проектиран за работа с батерии и не са взети специални мерки за филтри по входните вериги.
    Съвета ми е: две зареждаеми акумулаторчета ААА NiMH и зарядно за тях. Добре е да имаш два комплекта акумулаторчета и да ги въртиш. Докато едните се зареждат с другите работиш и обратното. Колкото е по-голям капацитета им, толкова по-дълго ще работят.

  6. Member Аватара на Shienar
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    460
    #5

    Отговор: Препоръчайте AC адаптер за FM трансмитер.

    Колега puxli, не че нещо, ама целта ти да не е да изровиш всички стари теми във форума?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Адапторна касета или фм трансмитер за автомобила.
    От granity във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 13
    Последно: 26-08-15, 00:11
  2. FM трансмитер
    От iihtiandar във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 4
    Последно: 16-09-14, 22:14
  3. Отговори: 0
    Последно: 29-01-12, 05:03
  4. GPS Навигация 5", Bluetooth, FM трансмитер, 149 лв.
    От momchi007 във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 06-06-10, 17:50
  5. Продавам MP3 FM трансмитер
    От electradel във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 30-11-07, 15:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе