Резултати от 1 до 14 от общо 14

Подходящи колони за задна линия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #1

    Подходящи колони за задна линия

    Здравейте,колеги!
    Предстои ми смяна на говорителите в автомобила(Ксара Пикасо). Новите ще се монтират на фабричните места,които са на вратите и са с размер 165мм.
    Пищялките са на таблото. За предна линия съм се спрял на двукомпонентна система от високочестотни+филтри+мидбас.
    Въпросът ми е за задна линия какви говорители да сложа на вратите - само мидбас или двулентови коаксиални...
    Всичко ще се захранва от фабричния плеър(да не се нарушава визията) и без усилвател(ако съм доволен от резултата).

    Благодаря на отзовалите се!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Отговор: Подходящи колони за задна линия

    такива, какви то са. Тоест, ако са двулентови, слагаш двулентови. Следвай стъпките на производителя. Всичко преди това е било изчислено, от него. И си вземи готини говорители. Ако можеш Алпин. Най важното, не забравяй, правилната марка на ома. Можеш да сложиш равни, или с по голямо съпротивление. Но не и по малки. Демек, ако оригиналните са 4 ома, можеш да сложиш 4 или 8, но не и 2.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    19
    #3

    Отговор: Подходящи колони за задна линия

    Благодаря,колега.
    Вече знам кокво да купя за задна линия, а за омовете съм на ясно... Марката,на която съм се спрял е Hertz ,това което чух мнго ми хареса, а за цената си мисля, че по-добро няма да намеря... Бюджета е 200 лв. таван за двата комплекта.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #4

    Отговор: Подходящи колони за задна линия

    А какво ще кажете за тези https://www.crutchfield.com/S-vTqMXt...Club-8620.html Днес ги купи и закарах колата да ги монтират но не останах особенно очарован от звукът.Или може би съм очаквал прекалено много за тия пари...Касетофона ми е добър така че едва ли се дължи на него.Има една ролка дунапренена лента към комплекта който видях на упътването че се слага по ламарината на говорителите но не са я сложили.Има ли това особенно значение за качеството на звукът или не?Защото ако има утре да им закарам пак колата и да ги накарам да ги сложат.

  6. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #5

    Отговор: Подходящи колони за задна линия

    Дунапреновата лента служи за уплътняване на говорителите към кората на вратата.

  7. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #6

    Отговор: Подходящи колони за задна линия

    Тия са на задната кора зад задната седалка. Там трябва ли да се ползва тази лента? Иначе във вратите миналата година сложих от последната линия на Kenowood 16,5 размер но там нямаше такива ленти.

  8.  
     
  9. Member Аватара на vdsvicky
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София/Созопол
    Мнения
    982
    #7

    Отговор: Подходящи колони за задна линия

    Тогава не ти трябва тази лента...

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #8

    Отговор: Подходящи колони за задна линия

    не мога да схвана тоя селски феномен, дето се реже тази кора. за да се поставят някакви си 16,5-20см говорители, от които се очаква ефект, на събуфър.

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #9

    Отговор: Подходящи колони за задна линия

    На някои коли си има фабрични места за задна линия тогава е недопустимо да се реже кората,но когато няма човек трябва да импровизира.А и присъствието на събуфър далеч на задълължително за постигане на ,,качество,, (звук) по скоро се ползва за постигане на количество (мощност на звука).Но ,,качество,, и ,,количество,, често се приемат за едно и също понятие особенно по българските ширини...където всеки разбира от всичко и всеки е майстор на всичко...коли,жени,футбол, политика, абе празно няма...

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #10

    Отговор: Подходящи колони за задна линия

    Каквито и ОТ или усилватели да ползвате, няма как да се постигне качествено озвучаване в автомобил. Самият автомобил не е проектиран и пригоден затова - той е една консервена кутия без акустика. Каквото и да правите, резултатът е само - джангър....Така че не скачайте на скъпото, вземете си нещо евтино без да изпадате в крайности.
    Всеки път, когато видя поредният фукльо инсталирал някакъв събуфър и надул звука...ме напушва на смях и си викам - боже прибери си вересиите.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 13-07-17 в 00:35.

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Отговор: Подходящи колони за задна линия

    христославе. Личи си, че освен в отломки, в друго не си се качвал.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,374
    #12

    Отговор: Подходящи колони за задна линия

    Навремето си мислех като теб..
    Марката и модела на колата почти нямат значение..В автомобила има един куп елементи, които могат да предизвикат шум. Ако щеш и Rolls-Royce, където са положили някакви усилия с акустични панели, звукът не е на ниво за един меломан - разликата при теста е пренебрежимо малка, а цената висока (Pioneer, Alpine, Bose, Eclipse, JVC.....).

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #13

    Отговор: Подходящи колони за задна линия

    е те за това плащат милиони всяка години, на инженери, по акустиката, щото са прости нали? Щях да се саглася с теб, ако беше казал нещо от сорта на - по хубаво, от оригиналният и касетофон и колонките няма.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2017
    Мнения
    204
    #14

    Отговор: Подходящи колони за задна линия

    Зависи колко добре колата е изолирана от външния шум,колко са качествени говорителите,качеството на стъпалото,настройките,въобще кар аудиото не е само слагане на говорители а цяло изкуство.Трябва доста опит и знания за да успееш да си докараш качествен звук в колата.За това големите марки автомобили не го правят сами а дават тази част от колата да се прави от големи имена в аудиото като Harman Kardon,Bose и т.н. И като видите тези лейбъли на колоните в колите не значи че само говорителите са от тази марка а цялата работа по аудиото на автомобила е направено от това име.А що се отнася до оригиналните касетофони и колони лично бих ги предпочел ако са на някое голямо име от ранга на тези които ги изброих а такова аудио има само в премиум автомобилите в базовите особенно ако автобила е на 10+ няма сила която да ме убеди че са по добри и от най-ефтините JVC примерно които са в момента на пазара.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Задна планка за Asrock Z68 Pro3
    От svetlio_88 във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 19-02-13, 20:15
  2. Отговори: 6
    Последно: 20-01-13, 19:05
  3. Каква е резбата на задна планка AMD
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 11-10-12, 00:28
  4. Отговори: 3
    Последно: 25-08-10, 17:58
  5. Телевизор със задна прожекция
    От freelander във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 03-10-06, 15:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе