Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Вързах си електромер на климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #1

    Вързах си електромер на климатика

    Вързах си електромер на климатика. Сега ще превключвам от климатик на Смядовския радиатор да видим какво е това COP и има ли то почва в параметрите на климатиците.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Електромер на климатика -> COP= 3,9 ?

    Да ама следи температурата в стаята да е една и съща желателно да е 21 градуса.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    360
    #3

    Re: Електромер на климатика -> COP= 3,9 ?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Да ама следи температурата в стаята да е една и съща желателно да е 21 градуса.
    Мене на 21 ми е студено - поддържам 24

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #4

    Re: Електромер на климатика -> COP= 3,9 ?

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Да ама следи температурата в стаята да е една и съща желателно да е 21 градуса.
    Следи и външната температура - и тя трябва да е една и съща за 2-та вида измервания. Същото се отнася и за относителната влажност на въздуха.

  6. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #5

    Re: Електромер на климатика -> COP= 3,9 ?

    ако примерно работи 2 часа климатика и веднага след това 2 часа радиатора и това се повтори няколко пъти според мен ще успее доста точно да хване СОР-а за рогата...
    (дано радиатора има някаква изключвалка, когато достигне 24 градуса)

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #6

    Re: Електромер на климатика -> COP= 3,9 ?

    Цитат Първоначално публикувано от Yas
    ако примерно работи 2 часа климатика и веднага след това 2 часа радиатора и това се повтори няколко пъти според мен ще успее доста точно да хване СОР-а за рогата...
    (дано радиатора има някаква изключвалка, когато достигне 24 градуса)
    Yas,

    Това дето го казваш е толкова вярно, колкото идеята, че в Алианц ще ни вземат по 90лв догодина за гражданска

  8.  
     
  9. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #7

    Re: Електромер на климатика -> COP= 3,9 ?

    що да не е верно? би ли се обосновал!

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #8

    Re: Електромер на климатика -> COP= 3,9 ?

    Този експеримент би трябва да се направи в различни денонощия, ако не и през 1 ден от двата дни.
    Първо виж къде ще измерваш температурата на стаята, ако е близо до радиатора ... няма да са коректни резултатите. Но пък при криматика изстива по-бързо помещението /ако не го топлиш постоянно/.
    А другия въпрос как ще намериш 2 еднакви дни? Ще затъмниш помещенията по цял ден, за да няма слънце и ще изереш сух ден за климатика ???
    Няма да има голяма точност експеримента, но щом вече си навързал електромера - давай. ще е любопитно за всички.

    В другата тема видях вече измерване на инверор за 17,5 часа изхарчил 7,8кв/ч ток. , което е средно 0,445кв/ч разход, не е зле.

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #9

    Re: Електромер на климатика -> COP= 3,9 ?

    Цитат Първоначално публикувано от Yas
    що да не е верно? би ли се обосновал!
    Ами смядовеца докато загрее,ще мине половин час и повече

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #10

    Re: Електромер на климатика -> COP= 3,9 ?

    @Yas
    Щото всички мнения тук водят до идеята за равни условия, което не можеш да постигнеш - ще имаш много сериозни разлики /като %/ дори в два последователни дни, да не говорим по-часове...
    Затова и ти дадох примера с Алианц - някой дядо в Ямбол ~90лв, а аз в София - към 400, доколкото разбрах, но никой не ми го казва от телевизора, нали?
    За да получиш сносни резултати с твоите методи - пробваш в 2 последователни години за целия сезон и се надяваш годинитие да си приличат - само тогава факторите се изчистват достатъчно!

  13. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #11

    Re: Електромер на климатика -> COP= 3,9 ?

    ми нека го включи половин час преди началото на експеримента в съседната стая
    и след края на експеримента да го изтъркаля пак в друга стая...
    така става ли?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #12

    Re: Електромер на климатика -> COP= 3,9 ?

    Е дааа, ама ако се прибера вкъщи при студ -10 кой ще го "изтъркаля" загрят???
    това смяташ ли го също

    "експеримент" може и да не, но поне може да се развенчае на практика митът на СОР-а на климите.
    вярно е, че няма да е абсолютно точно, но нали се очаква разликата да е поне 2-3 ПЪТИ. така че ще добавим/извадим различията накрая. ок?

  16. Yas
    Yas е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    121
    #13

    Re: Електромер на климатика -> COP= 3,9 ?

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    @Yas
    Щото всички мнения тук водят до идеята за равни условия, което не можеш да постигнеш - ще имаш много сериозни разлики /като %/ дори в два последователни дни, да не говорим по-часове...
    Затова и ти дадох примера с Алианц - някой дядо в Ямбол ~90лв, а аз в София - към 400, доколкото разбрах, но никой не ми го казва от телевизора, нали?
    За да получиш сносни резултати с твоите методи - пробваш в 2 последователни години за целия сезон и се надяваш годинитие да си приличат - само тогава факторите се изчистват достатъчно!
    за Ечо!
    Виж ся:
    Примерно днес пуска климатика да му бачка от 12 до 14 часа и да му крепи 24 градуса...(това ясно ли е?)
    От 14 до 16 часа пуска предварително загретия радиатор и го настройва да се изключва на 24 градуса (има разни терморелета - повечето са ментаци, но да пробва).
    От 16 до 18 часа пак климата и т.н.
    Ако иска може да намали интервала за работа на климата и смядовеца и увеличи броя на експериментите (може на следния ден да размени интервалите на работа, ако му се занимава де).
    Така, че не ми разправяй, че трябват 2 еднакви зими (каквито няма)за такива "аритметики". Ако има достатъчно дълга редица от числа(записи) няма проблем да се направят съответните изводи. В някои от интервалите ествествено , че ще има промяна на условията, но има ли повече записи мисля, че грешката ще намалее.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    163
    #14

    Re: Електромер на климатика -> COP= 3,9 ?

    Най-точно и лесно ще е с 2 ЕДНАКВИ помещения.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #15

    Re: Електромер на климатика -> COP= 3,9 ?

    Цитат Първоначално публикувано от echo
    @Yas
    Щото всички мнения тук водят до идеята за равни условия, което не можеш да постигнеш - ще имаш много сериозни разлики /като %/ дори в два последователни дни, да не говорим по-часове...
    Затова и ти дадох примера с Алианц - някой дядо в Ямбол ~90лв, а аз в София - към 400, доколкото разбрах, но никой не ми го казва от телевизора, нали?
    За да получиш сносни резултати с твоите методи - пробваш в 2 последователни години за целия сезон и се надяваш годинитие да си приличат - само тогава факторите се изчистват достатъчно!
    Това май е най-разумно.По-нататъшни хипотетични спорове са безсмислени.А и как ще затопли един Смядово(дори загрят) 20 кв за 5-10 минути?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Електромер-свързване
    От echo във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 34
    Последно: 17-08-14, 08:59
  2. Засичане на електромер
    От sisi79 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 21-10-13, 10:24
  3. мини електромер
    От aimilios във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 24
    Последно: 12-10-13, 14:16
  4. Електромер - положение?
    От sary2 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 1
    Последно: 30-10-09, 14:53
  5. монтаж на електромер
    От stan75 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 19
    Последно: 28-10-08, 13:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе