Резултати от 1 до 5 от общо 5

Кога се долива фреон?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #1

    Кога се долива фреон?

    Здравейте,
    Има ли някакъв период на експлоатация, след който да се налага доливане на фреон? Става дума за инверторен Мицубиши, който е на около пет години и напоследък не охлажда добре. Идваха техници, казаха че е задръстен и затова не работел добре. Почистиха го и си тръгнаха, ама не се оправи. Миналото лято работеше прилично.Та въпросът ми е дали не се нуждае от доливане на фреон, как мислите?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2

    Re: кога се долива фреон

    Дали да се долее трябва да кажат техниците! При добър монтаж (без течове) и без пробив не е нужно доливане.

    По принцип хладилния агент се изтегля, премерва се с електронна везна и ако няма проблем се връща в системата. `Допълване` не е желателно при многокомпонентни агенти - по-добре е напълване отначало с зялото нужно количество!

    Предполагам, че си платил на техниците да свършат работата - викни ги да си я довършат!

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #3

    Re: кога се долива фреон

    Ами климатика е в офиса и шефа се занимава с плащането Имам подозрения, че се измъкват, като ни обвиняват, че не чистим филтрите, защото външното тяло е на много кофти място, а доколкото знам оттам се прави доливането. Искаш да кажеш, че не се долива, а направо се сменя всичкия?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Re: кога се долива фреон

    Ако е с R410 ще се изтичи стария и ще се зареди на ново. Ако е с R22 ще се допуълни. Ако си от Варна мога да ти пратя един познат да ти го оправи. Иначе не желателно външното тяло да е недостъпно. Ако никога не е почиствано може точно заради това да не охлажда. Имай предвид, че почистването на външното тяло си влиза в цената на профилактиката.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #5

    Re: кога се долива фреон

    Ами аз съм от три години във фирмата и не помня да му е правена профилактика. Не съм от Варна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 17-03-14, 14:33
  2. tx-p58vt20 кога?
    От LeBron във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 19-12-10, 20:12
  3. Кога в България ???
    От dimlubnik във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-07, 19:57
  4. До кога !!!!
    От john.dow във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 18
    Последно: 26-05-06, 19:06
  5. кой и кога е бил в компютъра ми?
    От blaster във форум Мрежи
    Отговори: 19
    Последно: 03-01-05, 14:39

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе