Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 25 от общо 25

Автоклиматик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #16

    Re: Автоклиматик

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny
    Първо, няма да можеш да измериш температурата точно, втоло и дебита няма да е точно и тя отиде мн. неточна работа. По лесно ще стане, ако знаеш дебита на дроселирания фреон, и със манометрите като провериш температурата на изпарение иии воала.....имаш мощност.
    А за тези 7-11 kW аз имам предвид механичната консумирана мощност на компресора. Но колко е топлинната мощност, всяка кола различно и не се наемам да прогнозирам, щом не съм сигурен.
    Аз ще измеря темературата на изхода от духалките. Всяка духалка отделно. Температурата преди изпарителя също не е проблем да се измери. После с аненометър ще се измери скоростта на всяка духалка и ще се сметне дебита. След това остава само сметката. Аз така си меря мошността на климатиците и крайния резултат съвпада с таблицата дадена от производителя за различните режими.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    65
    #17

    Re: Автоклиматик

    Не знам дали е от значение но налягането в бутилката пропан -бутан на колата е между7 и 12 атмосфери!На всяка колонка има манометър отчитащ налягането на изхода на шланга-до 14 атмосфери

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #18

    Re: Автоклиматик

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Струва ми се, че някъде грешиш - това означава май 20-30кВт отдавана мощност, което ми се струва абсолютно нереално
    Автоклиматиците са с доста по-малък COP от нормалните такива - може би около 1 и малко. В този смисъл механичната енергия е горе-долу колкото студовата.

    Друг е въпросът, че автоклиматика си е чиста проба "инверторен" - оборотите на компресора се променят в зависимост от оборотите на колата.

    към Julian:

    Ако ще смяташ мошността сметни при тихи обороти - около 800 когато работи на място и после направи замерването при 2500 оборота и изкарай някаква средна мощност.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #19

    Re: Автоклиматик

    Колата трябва да бъде в движение заради по ефективния топлообмен на кондензатора. Ще чакаме лятото и ще мерим.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #20

    Re: Автоклиматик

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Струва ми се, че някъде грешиш - това означава май 20-30кВт отдавана мощност, което ми се струва абсолютно нереално
    Ами както споделих, и на мен ми се струва много от термодинамична гледна точка, но пък нямам възможност да слагам колите на дино-стенд, просто споделям какво пише в книгите. Обяснението ми е че, поради радиалното натоварване на компресорните валове, се конструират прекалено тежки и големи, и от това пада значително КОП-а.

    Цитат Първоначално публикувано от bbb1
    Не знам дали е от значение но налягането в бутилката пропан -бутан на колата е между7 и 12 атмосфери!На всяка колонка има манометър отчитащ налягането на изхода на шланга-до 14 атмосфери
    В такъв случай ще е желателно да се сложи изпарител междинно налягене, и може би ще получим по-добър ефект. Ама работата става вече много дълга.

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    Колата трябва да бъде в движение заради по ефективния топлообмен на кондензатора. Ще чакаме лятото и ще мерим.
    Принципно да, ама пък тя нали си има перка? Разликата според мен ще е минимална.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #21

    Re: Автоклиматик

    Цитат Първоначално публикувано от ewgeny


    Принципно да, ама пък тя нали си има перка? Разликата според мен ще е минимална.
    Има си перка, но тя не е сметната така, че климатика да работи максимално ефективно. Така е поне на малките коли, където няма място за много перки. Даже в книжката към колата си е написано, че при по-висока скорост ефективността е по-голяма.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    117
    #22

    Re: Автоклиматик

    Мощността на това климатиче ще е много малка, леко ще охлади въздуха,а без вода изпарителя може и да замръзне. Статията е интересна - като изгаря газта се отделя вода и кислород - не само климатик измислиха, ами и горене отделящо кислород. Идеята не знам дали е тъпа, ама статията със сигурност.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    41
    #23

    Отговор: Автоклиматик

    Днес ходих на майстор каза че има само 86 гр. фреон при налягане по единия манометър на машинката му 6 атм. Сложи му 725гр. фреон и налягането отиде до 6,5 атм.
    Нормално ли е при 86гр. фреон да има 6 атм. (това при изключен климатик). На бележката която ми даде пише 725гр. фреон, 0гр. масло, 0гр. UV. За маслото нищо не каза , дали ми е извадил маслото или то остава в компресора, защото после не е добавил масло.

  11. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #24

    Отговор: Автоклиматик

    Привет! Бих искал да питам нещо,свързано с изолацията на тръбите на авто климатика.Значи имам 3 тръби-едната е изцяло алуминиева,чиято изолация я смених,щото старото парче беше скъсано на няколко места,другите 2 обаче имат съвсем малко алуминий-по-голямата им част е гумена и на тях няма никаква изолация-така купих колата.Та въпроса ми е - тях да ги изолирам ли или да си ги оставя така?
    Мерси!

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #25

    Отговор: Автоклиматик

    Не така са си фабрично.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Автоклиматик - влага
    От Zygot във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 18-06-09, 23:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе