Резултати от 1 до 15 от общо 15

Намаляне ампеража на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #1

    Намаляне ампеража на климатик

    Моля който знае да ми помогне да си намаля ампеража,да обясни как става,защото искам да видя как става и дали климатика ми ще се ограничи да не подминава номинала,защото сега малко го подминава -което ще ми помогне да си "видя" топлозагубите и да добия ясна представа за някои необходими ми неща.Основоното за сега е че не искам да подминава номинала....

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #2

    Re:Намаляне на ампеража на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от marian1
    Моля който знае да ми помогне да си намаля ампеража,да обясни как става,защото искам да видя как става и дали климатика ми ще се ограничи да не подминава номинала,защото сега малко го подминава -което ще ми помогне да си "видя" топлозагубите и да добия ясна представа за някои необходими ми неща.Основоното за сега е че не искам да подминава номинала....
    Няма начин, да променяш ампеража на климатика, според желанията си.
    Добре би било да са налице и данните на климатика.В момента искаш да се регулира ампераж на нeщо си .

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Намаляне на ампеража на климатик

    Има начин, разбира се, на всички 100 и 200-волтови японци има такъв бутон на дистанционното, който намаля максималния ампераж наполовина.
    ПС: точно в студа сега не ти препоръчвам да го скопяваш.

  5. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #4

    Re:Намаляне на ампеража на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Има начин, разбира се, на всички 100 и 200-волтови японци има такъв бутон на дистанционното, който намаля максималния ампераж наполовина.
    ПС: точно в студа сега не ти препоръчвам да го скопяваш.
    И какъв е начина да се регулира според номинала и то според желанията на потребителя, а не по студопроизводство и не просто 1/2 макс.
    Условията на задачата са безсмислени.

  6. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #5

    Re:Намаляне на ампеража на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Има начин, разбира се, на всички 100 и 200-волтови японци има такъв бутон на дистанционното, който намаля максималния ампераж наполовина.
    ПС: точно в студа сега не ти препоръчвам да го скопяваш.
    Точно така, при което това не означава, че няма да подминава номинала... При някои даже бутонът е с 3 различни ампеража... Какъв е климатикът все пак?
    Цитат Първоначално публикувано от badr
    И какъв е начина да се регулира според номинала и то според желанията на потребителя, а не по студопроизводство и не просто 1/2 макс.
    Условията на задачата са безсмислени.
    badr, този бутон е основно за пестене на ток и ненатоварване на ел. мрежата

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Re:Намаляне на ампеража на климатик

    Този бутон чисто и просто ти скопява максималната мощност на климатика. Нищо повече. Не засяга номинала и надолу.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #7

    Re:Намаляне на ампеража на климатик

    Извинявам се,ама съм след нощна смяна и не съм много съсредоточен

    Климатика ми е Тошиба RAS-405 PDR а степените са 100% 75% и 50% ами аз точно това си мисля че май сега е момента да се заложи ограничение: Понеже в случая е в по голямо помещение,да си го оставя да не се опитва да се форсира,защото до сега въпреки че е в 55 кв м успява да си поддържа зададената температура от 22* знам че помещението е над възможностите,но това са 4 помещения хол,кухня,голям коридор и баня-всичко отворено-исках да не му вадя душата,защото е видно че зададената температура си с необходима основно за хола,където е и той,а и ми се ще да видя как ще почне да изстива и къде,за да имам представа при текущия ремонт.Но основно не искам да го стискам за топките на тошко!Отличен боец,даже по дистанционно се мъчи и да направи 24-25 градуса,но не съм сигурен много в точноста му,а иначе навсякъде е еднаква температурата,в смисъл че няма по топли и по студени участъци,но пък работи чат пат на 1100-1200-1300 вата за по продължително време-но колко не мога да кажа че не се задържам много.Та затова искам малко да го облекча.Правилно ли разсъждавам?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Намаляне на ампеража на климатик

    Няма да го облекчиш, остави го да си работи както си знае според мен. Щом на моменти се набира повече, значи е нужно. Иначе пак ще догонва градусите, но по-бавно.

  11. Moderator Аватара на Jackas
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    1,260
    #9

    Re:Намаляне на ампеража на климатик

    marian1

    А защо просто не му намалиш градусите?

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #10

    Re:Намаляне на ампеража на климатик

    аз по голяма дивотия от това желание на marian1 не съм чувал :

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Намаляне на ампеража на климатик

    Мариански,представи си,че бързаш и трябва да караш със 150 км/ч,за да стигнеш след час в Пловдив. Но някой ти е подложил трупче под педала за газта и сега имаш само 1/2 ход.Как мислиш да изпълниш първото условие за скоростта,че да изпълниш второто условие за навременното пристигане?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    389
    #12

    Re:Намаляне на ампеража на климатик

    Здравейте на всички първо искам да благодаря за отделеното и споделено мнение.Ами всичкото това ме човъркаше и понеже аз съм от тези които питат всичко което ги интересува,а не се съгласяват машинално уж знаейки.Исках да разбера дали мога да му помогна на боеца някак си.След всичко изписано тук,само ме убеждава че аз съм на грешен път и няма да ползвам тази опция.А пък питах тук,нали знаете защо,Защото за мен тук са събрани едни от най добрите в климатичната техника,а не такива които само са виждали климатик,и то на снимка.....

    П.С.Ванко,не знам,закъснявайки може би(с лек спад в температурата,докато мошноста не стане достатъчна за да задоволи зададената температура)
    Джони-тази опция е сложена за нещо подобно според мен,а не само за да има едно копче повече на дистанционното...
    Jackas прочети какво написах на Ванко +това че в един момент външната когато се покачи,климатика сам ще "догони" зададената 22 -за мен достатъчно комфортна температура,на 21 вече не се чувствам много добре,а на половинки не съм си и играл....

    И само да подчертая-все още само питах-не съм прилагал-иначе щях да дам резултати....

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #13

    Re:Намаляне на ампеража на климатик

    Мариански,това копче е добавено,както сам забелязваш,само в оригиналните япончета за техния си пазар. Там имат много строги ограничения относно консумацията на ток в едно домакинство.Ако консумацията надскочи примерно 5 Квт( не знам колко точно е) ,веднага преминаваш в друга,доста по-солена тарифа за тока. Тази функция не е сложена да щади климатика,а джоба на япончетата...

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    421
    #14

    Re:Намаляне на ампеража на климатик

    Цената на тока в Япония е 22JPY/KWth, без значение, колко ползваш.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #15

    Re:Намаляне на ампеража на климатик

    Не е така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Програма за намаляне на MKV
    От vencifcl във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 27-01-11, 20:23
  2. Има ли смисъл от промяна на ампеража
    От alfonso във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 17
    Последно: 18-10-10, 21:17
  3. УСТРОЙСТВО ЗА НАМАЛЯНЕ НА СМЕТКИТЕ ЗА ТОК??
    От tanito1886 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 29
    Последно: 15-07-10, 18:58
  4. Намаляне на резолюцията на филм ?
    От DEF във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 03-07-06, 20:13
  5. намаляне на резолюцията на avi
    От IBANEZ_ във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 1
    Последно: 22-11-05, 09:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе