Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Има ли смисъл от промяна на ампеража

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #1

    Има ли смисъл от промяна на ампеража

    Имам климатици на които мога да променям ампеража и се чудя дали ако намаля ампеража ще падне и минимума отдавана мощност и така да изключва по- рядко климатика при външни темперетури 5-15градуса.
    Също имам възможност да избирам и режим "до 65% икономия на електроенергия" който ползвам , та втория въпрос е ако намаля ампеража и задействам и режим "до 65% икономия на електроенергия" какво ще се случи с мощноста на климата.
    Питам защото въпреки посочена много ниска минимална мощност климатика пак си изключва доста често.Климатиците са MSZ-ZXV-229-289.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #2

    Re:Има ли смисъл от промяна на ампеража

    Ами ако вземеш направо да ги изключиш тези климатици ще достигнеш и до пълна икономия на енергия. Нали се сещаш, че ако това беше добрия начин за спестяване на енергия всички прозиводители ще го реализират на практика. Всъщност те го и правят но първо мислят все пак вътре в стаята да се отдава топлина пък после за икономия на енергия.

    С други ддуми е по-добре да си поддържаш филтрите чисти пък не го мисли разхода за ток, а ако много държиш на икономия на ток вземи и постави хубави климатици.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #3

    Re:Има ли смисъл от промяна на ампеража

    dkolov, голяма мъдрост измъдри. Климатиците, за които говори, са много повече от хубави. ZXV серията на Mitsubishi Electric за Япония е върхова серия със страхотни параметри.
    Намалянето на ампеража не оказва пряко влияние върху общата консумация на климатика. То на практика ти ограничава максималната мощност (потребявана и отдавана), но тази максимална мощност се използва или при включване в студена стая или ако го напънеш нарочно на високи градуси. През цялото останало време, климатикът ти работи много под тази мощност, до която искаш да го ограничиш.
    Другият режим не мога да коментирам, тъй като не съм запознат.

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #4

    Re:Има ли смисъл от промяна на ампеража

    deian , благодаря за отговора.

    dkolov ,чети внимателно , въпроса е свързан с комфорт , а не с икономия!

  6. rkk
    rkk е офлайн
    Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    905
    #5

    Re:Има ли смисъл от промяна на ампеража


    Комфорта и икономията са взаимно изключващи се понятия.Деян ти е отговорил изчерпателно ,мога да допълня че става когато климатиците не се изключват и подържат една постоянна температура.но тъй или иначе в дните с температури под 0 не е желателно да е включен икономичния режим или ограничаването на ампеража.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #6

    Re:Има ли смисъл от промяна на ампеража

    rkk, икономия и комфорт си противоречат колкото и отговор на непрочетен въпрос!
    Къде питам как да икономисам................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Питам мога ли да променя минималната мощност чрез намаляне на ампеража за да работи без да изключва и да работи равномерно (смисъла на инвертора) и при температури 5-15градуса.
    Точно защото не ги изключвам искам да разширя диапазона на минималната мощност, а не защото ги изключвам.
    Толкова е обсебено съзнанието на повечето хора от икономии че всички отговори клонят към тях.Съответно темата се разводнява и ползата от питането клони към : защо ли да питам като чели недочели ще ми отговорят в смисъл "едно си баба знае , едно си бае".

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #7

    Re:Има ли смисъл от промяна на ампеража

    Според мен е по-добре да не бърникаш в работата на климатика. Довери се на инженерите на Митсубиши, те не случайно са го направили така, имат си основателни причини.


    пък и колко ще спестиш от това?

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Re:Има ли смисъл от промяна на ампеража

    Същите инженери на Мицубиши са направили два бутона, чието натискане евентуално не би унищожило климатика. Човекът има право да знае какво правят. За единия му обясних - няма да доведе до това, което желае като резултат. За другия - ако някой знае, да казва.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #9

    Re:Има ли смисъл от промяна на ампеража

    С понижаването на ампеража ще затоплиш по бавно помещението при първо пускане. Компресора ти няма да се форсира и автоматично му удължаваш живота.Аз лично съм си понижил ампеража на моите машини. Най добре тествай в твоите условия как ще е.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #10

    Re:Има ли смисъл от промяна на ампеража

    Ако става въпрос за включване или изключване на бутони, които производителя е сложил и е оставил на клиента да решава включени или изключени ще ги държи - хубаво, но от израза "ако намаля ампеража" аз останах с впечатление, че иска да направи някаква нерегламентирана намеса, а именно това според мен не е добре да се прави.

  13. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #11

    Re:Има ли смисъл от промяна на ампеража

    С бутони е промяната и има описание на японски какво правят , ама ми куца японския.Затова се опитвам да разбера чрез форума..

    rist доказва че не е важно какво питаш , пак ще ти отговорят за икономии и т.н!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #12

    Re:Има ли смисъл от промяна на ампеража

    До тук никъде не прочетох какъв е проблемът, ако компресора спира.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #13

    Re:Има ли смисъл от промяна на ампеража

    В комфорта, Вален, в комфорта.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    617
    #14

    Re:Има ли смисъл от промяна на ампеража

    Цитат Първоначално публикувано от alfonso
    rist доказва че не е важно какво питаш , пак ще ти отговорят за икономии и т.н!
    Не видя ли емотиконките?

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #15

    Re:Има ли смисъл от промяна на ампеража

    Явно ми е дошло в повече това "спестяване" и не съм схванал мисълта на rist(емотиконите)

    сори.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 14
    Последно: 16-11-22, 19:18
  2. К-стъкла - има ли смисъл?
    От prt във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 168
    Последно: 24-06-21, 08:49
  3. Намаляне ампеража на климатик
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 14
    Последно: 27-01-10, 19:37
  4. Няма смисъл?!
    От etg във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 23
    Последно: 02-10-03, 01:44
  5. Има ли смисъл да пиша на ...
    От hipo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 30-01-02, 05:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе