Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree2Одобрявам

Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #1

    Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

    Колеги,някой работил ли е с това чудо ,някакви отзиви и евентуално инфо къде в Сф или в БГ може да се купи ?
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2

    Re:Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

    Ето малко инфо... http://www.ati-intl.com/htslstk.htm
    За България се разпространява от турска фирма...http://www.laco.com/International_EuropeAsia.aspx
    http://www.ar-tek.com/

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    241
    #3

    Re:Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

    не го бива , 50/50 дали ще стане

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #4

    Re:Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

    Цар Борис ІІІ N 87, ако не се лъжа за номера. Фирмата е Хелпман. В локалното ляво платно от Пирогов към Владая. Нагряваш и мажеш. Преди това не е зле да почистиш механично и със спирт. Мисля че е около 10 лв., беше преди 15 - 20 години.

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

    И какъв е смисълът от ползването на това лепило след като трябва мястото, от където изпуска да не бъде под налягане, дори трябвало да има лек вакуум.

    То, ако няма налягане проблемният участък може да се запои, а не да се лепи.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    320
    #6

    Re:Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

    Valen как ще запоиш алуминии, тънък по-малко от милиметър?

    Ванко аз съм ползвал преди повече от 5 години това нещо и то не веднъж. От пастелчето ми остана около 2-3 см само.
    То на него пише как се ползва. Не знам какво имаш да лепиш точно, ползвал съм го за алуминиеви листови изпарители на домашни хладилници, при нетърпеливи клиенти. Тия дето обичат да свалят леда с нож

    На мястото където е дупката първо натискам малко с дръжката на отверка така че да се получи вдлъбване (събира повече материал след това). После изстъргвам с ножче около дупчицата така че да се покаже чист алуминий, на около 1см периферно. Следва почистване с метанол (така се обезмаслява). След това нагрявам с горелката с мек пламък и от разстояние до необходимата температура и след това мажа. Пастелчето се стапя и там където е стопено става твърдо като стъкло. Всичко това е при липсата на налягане в системата.
    Ако пренагрееш повърхността пастелчето почернява и става много грозно, затова е добре преди да почнеш, да се пробваш и да тренираш малко докато добиеш усет. Случвало ми се е да прегрявам алуминия и пастелчето да почернява следва пак стъргане с ножче докато се покаже алуминия и пак същата процедура. Пламък върху нанесен вече пастел не е желателен, прави много черен пушек и сажди и нищо не става.
    Мога да кажа че е хубав продукт, не съм имал обаждане за рекламация никога след като съм мазал с него.
    Ако ще лепиш тръби алуминиеви, или мед-алуминии аз бих помислил за конусна връзка. Мисля че ще е по-сполучливо.

    Успех!
    rkk одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #7

    Re:Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

    Правилно.Само трябва да свикнеш с него. За шупли няма грешка.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #8

    Re:Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

    Трябва ми за едно ал.коляно на моята работна кола , на кондензатора на климатика.Много зор се сваля,а и искат много пари за заварка. Иначе мястото е много удобно за работа с тоя пастел...
    geozap- благодаря ти за адреса,утре ще мина оттам да проверя.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #9

    Re:Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

    Номера е 89, а не 87. Имат алуминиев припой, с който се работи много лесно. На фирмата LA-CO е. Малка тубичка с флюс и припой на спирала. Смятам че ще ти свърши по добра работа. С пастела няма да стане за кондензатор на климатик.
    http://www.ati-intl.com/alumsold.htm

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #10

    Re:Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

    Защо да не стане,като в сайта на ЛА КО се казва,че става И за кондензатори и то на 410А ??? До 41 бара работно налягане,а в автоклиматика ми на 134 налягането е 15-16-18 само....
    Освен това в линка ти за ал.флюс и припой казват ,че става за изпарители....И дума не обелват за кондензатори или за високи налягания и температури.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #11

    Re:Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

    Работил съм и с двете и съм по доволен от припоя. Сподели какво си направил.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    2
    #12

    Re:Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

    Здравейте колеги според мен вече не е нужно да лепите или споявате мед и алуминий. Хората в цяла Европа та и дори в по-голямата част от света използват пръстените на vulkan lokring.Чиста работа без огън и опасенията които води след себе си спояването.
    Ето ви малко инфо www.tssbg.com

    Успех!


  16. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #13

    Re:Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

    Гледах няколко видео клипа и първите впечатления са ми, че тази връзка е еднократна, тоест това съединение не може да се ползва наново и ако се наложи връзката да се раздели на мястото на свързване тръбите се режат и съединението се хвърля. Не можеш просто да разделиш тръбите, чрез разпояване и после наново да ги споиш.

    За съединяване на разнородни тръби вероятно по-може да се ползва. Най-сигурният метод за свързване е спояване (заваряване) всичко останало е компромис при липса на възможност да се направи.

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    2
    #14

    Re:Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

    Здравейте колеги по въпроса за еднократната връзка на локринг искам да ви кажа, че от практиката знам, че за хладилни агенти като R600a и R290 е задължително спойките да се режат. Не бих искал да знам ако хладилника е запушен и реши някой да го разпоява кокво ще стане.Хубавото на локринг технологичта е че е доста по безопасна и в същото време и доста сигурна една връзка издържа на над 300bar.Не ви ограничава в какви условия работите и какви метали здвоявате.Представете си в някоя супер луксозна къща как една капка припой пада върху скъпия паркет.

    Между другото фирмата предлага и доста периферия например манометри за всички видове хладилни агенти,вакуумпомпи манометрични блокове,маркучи,кранчета и какво ли още не.
    Просто фирмата се е специализирала за работа в областа на хладилната и климатична техника и предлага доста интересни решения.

    Поздрави на всички!!!
    Synthy одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #15

    Re:Лепило за мед и алуминий ( зелен пастел) ???

    Тоя пастел е пълен та....к пари на вятъра да си го ползват тъпите хамериканци дето по клиповете излиза че е страхотно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Лепило за дунапрен
    От iwan33 във форум Автомобили
    Отговори: 12
    Последно: 01-03-18, 14:49
  2. Лепило за компресор!!!
    От DEKS във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 03-02-13, 22:33
  3. Лепило за обувки
    От taralion във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 16-02-12, 08:39
  4. Отговори: 0
    Последно: 26-11-10, 08:12
  5. термопроводящо лепило
    От potrebitel във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 02-07-04, 00:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе