Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26

Сметката за ток тази зима=?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #1

    Сметката за ток тази зима=?

    Здравейте. Може би въпроса който ще задам е питан милиони пъти но доста четок и съм все така неориентиран. Значи аз съм студент и живея в много непривлекателна за зимата квартира. Квартирата представлява мезонет на 2 етажа (първия етаж една стая с дължина 7.13м ширина 3.22м и височина 2.46.) На горния етаж стаята е почти двойно по малка. Oт горе - покрив, от долу - гараж, от ляво - гола стена, от дясно не живее никой. Направо ужас. Хазаина твърди че има някаква външна изолация но аз до сега не съм почувствал нейното съществуване. Значи проблема е в долната стая. Имаме климатик Midea MSG - 12HRN2 - QB4. На вътрешното тяло пише: Cooling Capacity - 12 000 Btu/h; Heating Capacity 12 000 Btu/h; Rated input 1650W; Standart reating condition за heating е 1150W. Имам чувството че климатикът е много слаб за тази стая и вчера направих някакво доста грубо изчисление. На вън температурата беше 1 градус а климатикът беше нагласен да поддържа 20 градуса. Стаята беше вече затоплена (от 5 дни климатика не е спиран) и единствено от него се искаше само да поддържа температурата. Ясно ми е че тая квартира има доста загуби на топлина но все пак климатикът работи 3 минути и не работи 2 минути и 30 секунди. Това като го сметнах не ми излиза хич икономично. Знам че климатикът е по-стар дори и от слънцето и е конвекционален и въпросът ми е има ли смисъл да се топля на него или да си търся други алтернативни методи. Наистина доста често се включва и това ме притеснява при положение че все още не е дошла яката зима.
    П.С. Междодругото при положение че вън е един градус нормално ли е на всеки 30 минути да се размразява? Нз защо но на 2 или 3 пъти при размразяването си вкара бял дим вътре. Благодаря на отзовалите се

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #2

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    всичко му е точно - и тока е скъп а хората са бедни - да не говорим че една печица на дърва и въглища създава неповторимо чувство за романтика като поканиш мадамите и пуснеш някое блусче през клонките на лаптопа -и мацките хм - те сами се събличат

  4. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #3

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    Ако при този модел вътрешният вентилатор спира с компресора и климатика е нагласен както казваш да поддържа 20° горе при тялото, защото той там мери температурата, то долу температурата би трябвало да варира от 16 до 20°. Изключването на компресора като цяло за машината не е икономично, защото наляганията се изравняват, като после има 30 секунди загубено време в работа за достигане на работните налягания.

    Щом климатика изключва на всеки 3 минути по достигане на температура значи не е малък. Ти просто си се вманиачил на тема икономия на електричество и искаш да ти е топло, но те е страх да вдигнеш температурата.

    Вземи сега и направи една проба как работи климатика при зададени 27° от дистанционното и напиши резултата.

  5. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #4

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    При тази темп. +1 градус външна този цикъл на работа 3мин. работи и 2.30 почива климатика ти консумира 660 вата което е добре като се има в предвид, че помещенито ти е голямо /56m3/ за този климатик.При този начин на работа сметката за ток само за климатика ще е към 70 лв. което си е много ,но и помещението му идва в много.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #5

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    Не вкарва бял дим(много малко са климите дето вкарват нещо и този не е сред тях),това е пара-при размразяване се обръща цикъла и вътрешното се заскрежава,после се нагрява и тогава тръгва турбината и ето ти"бял дим".

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #6

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    Добре де аз четох по разни други форуми и до колкото разбрах принципа на конвенционалните климатици е като на бойлера. Тоест когато трябва да загрее въздух генераторът на външното тяло се включва и работи на максималната му мощност, докъто при инверторните когато трябва да загрее малко въздух може да работи и до 0.5KW. Не разбрах сега колко киловата харчи външното тяло. В този сайт http://www.dekom.bg/?page=product_de...nstanceID=2900 пише че мощноста при отопление е 3.8KW. Това означава ли че при всяко пускане на външното тяло той си дърпа по 3.8KW? Иначе valen1 аз съм засякъл само работата на външното тяло. След като спре да бръмчи навън климатикът вкарва топъл въздух още около 30сек. тези 30 сек. не съм ги смятъл. Иначе си прав. Температурата горе е 20 градуса а на масата варира между 17 и 18. Ей сега го настроих да поддържа 27 градуса и привечер ще пиша какви са резултатите.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #7

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    правилно си разбрал - конвенциналните климатици винаги работят на максимума си на принципа "он-офф". Само че тези 3.8 кв дето си ги написал са отоплителната мощност (т.е. колко топло климатика отделя) - а консумацията му се определя от "коефицента на полезно дейстиве" (това не е правилния термин но е най ясен) - та този климатик когато отделя 3.8кв "гълта" 1.3кв ток.
    Всички тези "цифри" са "сметнати" при външна температура +7 градуса и +20 вътрешна.
    Когато температурата навънка почне да пада тези 3.8кв максимум започват да намаляват - и примерно при 0 градуса външно от тях остават ПРИМЕРНО 2.8кв (този спад е различен за различните марки климатици - 2.8кв си го измислих). При -5 спада продължава и вече отдава максимум ПРИМЕРНО 1.8кв. Какво се случва с конумирания ток - ами той не се запазва 1.3кв - той също "спада" само че много по малко отколкото спада на отдаваната мощност - например при -5 климатика "гълта" 1кв.
    И какво се оказва - при +7 коефицента на полезно действие е 3.8/1.3 = 2.9. но при -5 вече е 1.8/1 = 1.8. т.е колкото по студено е на вънка толкова климатика е по малко "икономичен".

  10. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #8

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    polkut намали му темп. не го гърчи на 27 градуса, че ще му вземеш здравето на добичето.Настрой му малко по нормална темп. Така или иначе никога няма да ги достигне тези 27 градуса.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #9

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    polkut,Мидеата ще ти дърпа 50 лв средно ток на месец(според външната температура и да отопляваш само долното помещение с нея),ако го настроиш на 22-24 гр.с максимален вентилатор и ти поддържа 20-21гр. в помещението.Но всичко е относително и влияят много неща.Доволен ли си от такъв отговор?
    пп Почисти си филтрите.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #10

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    Бахти и климатика, ако не може да направи 27°.

    Моята обикновена Мидея при +10° външна достига вътрешна 29° за няма и 40 минути, ама задам ли му 30° му трябва три пъти повече време за да ги достигне.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #11

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    Преди 3 часа го настроих на 27 градуса и от три часа вън не е спирал да бръмчи. Иксрено се надявам да сте прави, че външното тяло повече от 1.6KW не може да изгори защото ако гори по 3.8KW работата става страшна. Значи последно по колко да го смятам по 1.6 или по 3.8. Искам да знам за да си правя сметки когато навън температурата падне да си имам някаква бегла представа какво става.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #12

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    johny01 kak ги изчисли тези 50 лв. и то про настроени 23-24 градуса незнам.Човека ти е написал ,че при външна +1 и вътрешна настроена на 20 градуса работи в следния цикъл: 3 мин. работа 2.30 ,мин. почива. Консумация на час за модела 1150W. Значи за 1 час работа в този цикъл климатика консумира 660w. сметнато по 24 часа прави 16 kw/h.
    сметнато в лв. по 0,16 ст. средно за 1 kw/h прави 2,53 ст. на ден..Така 30 дни по 2.53 прави 75.90 лв. за 1 месец. И това при настроена 20 градуса вътрешна темп. и +1 градус външна.
    Поправете ме ако греша.

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #13

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    Цитат Първоначално публикувано от polkut
    Преди 3 часа го настроих на 27 градуса и от три часа вън не е спирал да бръмчи. Иксрено се надявам да сте прави, че външното тяло повече от 1.6KW не може да изгори защото ако гори по 3.8KW работата става страшна. Значи последно по колко да го смятам по 1.6 или по 3.8. Искам да знам за да си правя сметки когато навън температурата падне да си имам някаква бегла представа какво става.
    3.8кв го забрави - обясних ти че това е топлото което отдава а не "тока" който харчи. По колко да го смяташ няма как да ти кажем след като не е ясно колко често прави "вкл/изкл" - но като включи при +7 градуса външна температура и зададена +20 вътре този климатик "гълта" 1.3кв (ако е вярно инфото на производителя/търговеца). За да спиш спокойно си вземи електронен мини електормер - продава се на доста места - вземи си някой дето работи до 2-3кв (колкото повече толкова по добре) - вклчваш електромера към контакта а климатика към електромера и гледаш колко ток ти гълта климатика във всеки един момент (тия джажи имат и памет - могат да ти покажат колко ток е глътнал от както си го включил)

    това за което говоря изглежда така
    http://www.jmt.bg/%D1%80%D0%B0%D0%B7...%B0-pID=10767/

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #14

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    Добре де sunmanbg нали и ти каза, че работи на принципа он и офф. Тоест тока който харчи за момента е един и същ. Единственото което искам да знам със сигурност е колко харчи при включено положение. Ясно ми че паузите които прави, времето и пътите в които се размразява, външната температура, дължината на тръбите също са от значение.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #15

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    въобще няма знач колко харчи - има знач само колко ти е приятно вътре /във стаята де / когато е топло
    доходи , бизинес , икономика , просперитет личен и държавен
    ако си делиш времето да мериш със хронометър колко време е вкл и изкл , кога ще ти остане време да си делиш сърцето и душата с приятели компаниика

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Филм с извънземни, Канада, зима, военни
    От A.Angelova във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 07-12-13, 17:34
  2. Повишаване на сметката за ТЕЦ от конвектор
    От jsivkov във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 09-09-11, 15:52
  3. Чия е тази песен?
    От BerkStock във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 01-12-06, 09:50
  4. Красиви гледки от студа "Зима '05-'06"
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 02-02-06, 13:35
  5. Знаети ли я тази
    От zayo bayo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 02-03-04, 20:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе