Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Сметката за ток тази зима=?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #16

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    Цитат Първоначално публикувано от polkut
    Добре де sunmanbg нали и ти каза, че работи на принципа он и офф. Тоест тока който харчи за момента е един и същ. Единственото което искам да знам със сигурност е колко харчи при включено положение. Ясно ми че паузите които прави, времето и пътите в които се размразява, външната температура, дължината на тръбите също са от значение.
    polkut ти четеш ли въобще какво пиша? Прочети отговор номер 11 там съм ти сметнал с точност колко ти харчи.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #17

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    Цитат Първоначално публикувано от Chaser
    въобще няма знач колко харчи - има знач само колко ти е приятно вътре /във стаята де / когато е топло
    доходи , бизинес , икономика , просперитет личен и държавен
    ако си делиш времето да мериш със хронометър колко време е вкл и изкл , кога ще ти остане време да си делиш сърцето и душата с приятели компаниика
    Ако не отделя 1 ден за да си направя представа колко сметки ще плащам за ток може да се окаже че другия месец не само че няма да имам възможност да се виждам с компанийка и приятели но меже и да стоя гладен

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #18

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    Та нека направя обобщение. Тъй като климатика е конвекционален искам да знам колко ток дърпа външното тяло когато работи. Останалите сметки мисля че мога да си ги направя сам.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    345
    #19

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    Цитат Първоначално публикувано от polkut
    Добре де sunmanbg нали и ти каза, че работи на принципа он и офф. Тоест тока който харчи за момента е един и същ. Единственото което искам да знам със сигурност е колко харчи при включено положение. Ясно ми че паузите които прави, времето и пътите в които се размразява, външната температура, дължината на тръбите също са от значение.
    Единствения начин да знаеш колко харчи със сигурност е да го измериш - иначе отговора на бобово е прилично точен. Ако включва и изключва на всеки 3 минути според мен трябва да се види първо защо го прави. За да включи да топли значи климатика е засякъл че температурата е паднала и от него се иска да топли - включва и след 3 минути "отдаване на макс" температурата която измерва климатика му се вижда достатъчно висока за да изключи. Сега въпроса е как така за 3 минути през които е работил и е генерирал топло - всичкото това топло е изчезнало за 3-те минути през които не е работил? Я кажи какво има близо до климатика, къде е разположен? Да не би струята топло която бълва да се блокира от нещо и вместо да влиза в стаята и да се разпределя тя се "връща" при климатика и на него му става едно "хубаво и топло" а на тебе ти е студено на 4-5 метра от него. Пробвай да си поиграеш с клапите на вътрешното тяло - насочи ги на другаде (нагоре или надолу, настрани) и виж дали цикъла он/офф няма да се промени. Аз имам същия проблем с моя инвертор - при сравнително високи външни температури - около +10 градуса при мен включва и изключва през около 5-6 минути (разбира се като включи работи близо до минимума си) - но причината при мен е мястото на климатика - от едната му страна има гардероб, отдругата е балкона (прозореца) и при него реално се образува малка "ниша" която пречи на доброто движение на въздуха - като мръднах клапите от крайно долно положение на една степен нагоре въздуха вместо да се удря в пода и да се връша нагоре почна да "влиза" в стаята по добре и климатика разреди он/офф цикъла.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #20

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    Нищо не блокира въздуха. Направил съм го да духа на swing. Клапите се въртят постоянно. Вентилатора е на auto. Значи в крайна сметка нямам как да се измери колко ток харчи външното тяло при включено положение. Топлото изчезва толкова бързо защото квартирата е ужасно студена. Както казах - от дулу гараж, от горе покрив, от ляво гола стена, от дясно не живее никой, отпред гола стена и от зад гола стена. Ето защо топлото изчезва толкова бързо . Междодругото преди месец видях че вън температурата беше 12 градуса а вътре без да се пускат никакви отоплителни тела е 17 градуса. По пътя на логиката вън ако е 0 градуса вътре ще е 5

  7. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #21

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    Цитат Първоначално публикувано от polkut
    Та нека направя обобщение. Тъй като климатика е конвекционален искам да знам колко ток дърпа външното тяло когато работи. Останалите сметки мисля че мога да си ги направя сам.
    Климатика на топло ти харчи 1150w. за 1 час непрекъсната работа.
    Клапите ги настрой да духат под 45 градуса, а вентилатора на high.
    Това беше от мен в тази тема.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #22

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    bobovo,кво значи настроен на 20 гр.,че настроен на 20гр. и макс турбина може да ти прави от 18 до 24 в помещението.Мидеята има ега ти температурния датчик.Пък и я прочети кво е помещението и дали някой комшия помага.Хич не ги смятай тия 1150вт,няма да ти излезе сметката,а като застудее сложи едно уредче на МСФката и виж за 24 ч. кво ще дръпне да държи 22гр.в стаята.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #23

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    Какво ще рече rated input 1650W

  11. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #24

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    johny01 не ми се вярва да си засичал повече от мен консумация на климатици.Ако ти кажа колко ми харчи мидеата ще си помислиш че си правя майтап с теб.Ама това е друга тема.

    polkut rated input 1650W означава моментна стартова консумация кояро най вероято трае 1 секунда.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #25

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    Благодаря за мненията. Ще ви се доверя и да се надяваме че повече от 75 80 лв. сметки за климатика при нормални температури от порядъка на 20 22 градуса вътре. Модератора може да сложи ключ.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #26

    Re:Сметката за ток тази зима=?

    bobovo,хич ги не засичам,имам 3 вкъщи и ги спирам и пускам кога ми е кеф.Бирниците от ИВН за ноември ми искат 100лв,а застудее ли отивам на 300.Който си гледа разхода-си е негова работа,аз си гледам термометрите,а не съм мангизлия,но мисля,че по-добре да плащам на бирниците от ИВН,отколкото на аптекарите и да си "закалявам"децата.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Филм с извънземни, Канада, зима, военни
    От A.Angelova във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 6
    Последно: 07-12-13, 17:34
  2. Повишаване на сметката за ТЕЦ от конвектор
    От jsivkov във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 09-09-11, 15:52
  3. Чия е тази песен?
    От BerkStock във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 3
    Последно: 01-12-06, 09:50
  4. Красиви гледки от студа "Зима '05-'06"
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 21
    Последно: 02-02-06, 13:35
  5. Знаети ли я тази
    От zayo bayo във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 02-03-04, 20:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе