Резултати от 1 до 13 от общо 13

Климатик или термо плоча

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    2
    #1

    Климатик или термо плоча

    Здравейте, изправена съм пред дилема, какво да избера за отопление през зимата. Стаята е северна, около 50 куб. м., с PVC дограма и вътрешна изолация на външните стени. Тъй като се информирах за климатиците, все още не съм напълно убедена, кое утопление е по - добро?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #2

    Re:Климатик или термо плоча

    Какво е термо плоча?

    Термопомпа?

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #3

    Re:Климатик или термо плоча

    И аз това питам????
    Какво е термо плоча??????

  5. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    2
    #4

    Re:Климатик или термо плоча

    плоча от мрамор или друг материал, която се нагрява и след това излъчва...

  6. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #5

    Re:Климатик или термо плоча

    Май се има в предвид подово отопление. Но с какво да загряваме пода: с електрически нагреватели или с водна инсталация на котел или термопомпа (климатик).

    Ако пода в момента няма замазка е по-лесно да се реши, но ако вече има ще трябва да се кърти старата, да се положат тръби за водна инсталация или нагреватели и върху тях мрамор. То, ако ще е с водна инсталация може би пода ще трябва да се кърти и другаде.

    Зависи за къща ли става въпрос или за апартамент, от търсеният комфорт, налична ли е газификация в района, но най-вече зависи от парите.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #6

    Re:Климатик или термо плоча

    Имам подово отопление на 2 места. Комфорта е безспорен, няма по-добро от това да са ти топли нон стоп краката, но и цената е меко казано убийствена, под цена имам предвид месечната сметка за ток, само за сравнение давам, че за да подържам същата Т с маслен радиатор сметката пада с 25-30% на месец.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re:Климатик или термо плоча

    а би трябвало да е точно обратното, ако е правилно изпълнено подовото отопление - по технология, с необходимите изолации и т.н.. Предполагам става дума за старо ел. подово отопление?

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    157
    #8

    Re:Климатик или термо плоча

    Климатика е по добрия вариант з теб,тази термо пло4а с каква косумация ще е и с какво топлоотдаване????

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #9

    Re:Климатик или термо плоча

    С климатик ще е по икономично и лятото ще охлажда което е голям+

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    296
    #10

    Re:Климатик или термо плоча

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    а би трябвало да е точно обратното, ако е правилно изпълнено подовото отопление - по технология, с необходимите изолации и т.н.. Предполагам става дума за старо ел. подово отопление?
    Еми да подовото е на ток. Значи в различните помещения кръговете са с различна мощност, тази стая в която е правено измерването е на 2 кръга - 750 и 1250В. Значи за да е топло трябва да работи минимум 1250В кръга и подържа около 22-23гр. С маслен радиатор на 1ва степен 1000В, темп когато е на макс радиатора стига до 24-25гр при външна около -5/-10. Помещението е около 13-14м2, но има отделен санитарен възел вътре 2м2, та реалната квадратура остава около 11-12м2, височината е около 2,30-2,40, стената е без изолация, но е 80см зид и камък, демек трудно се затопля, но и после много трудно изстива. Пода е от мрамор, а под него има поставена изолация. Значи реално за да ми е комфортно около 20-21гр, през деня пускам 1250В подово, а през ноща 750В и така се получава тая темп. Масления на 1 настроен да подържа горе-долу тая темп, работи на вкл/изкл и предполагам среднодневната консумация е около 750В за това помещение. За това помещение сметката за ток се различава с около 25-30% в полза на масления.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    67
    #11

    Re:Климатик или термо плоча

    Туй "термо плоча" ще да е лъчист радиатор за който казват, че е с редица предимства пред стандартните начини за отопление.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Живее в
    Ловеч
    Мнения
    95
    #12

    Re:Климатик или термо плоча

    Ето това според мен се има предвид за климатична инсталация с термопомпа , ако не се лъжа де Мисля си че това е истинското отопление или охлаждане. Но сигурно и бая пари ще струва. Предложих това на мой приятел и май ще си направи такава инсталация на вилата.
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Re:Климатик или термо плоча

    Цитат Първоначално публикувано от Venci_kk
    Ето това според мен се има предвид за климатична инсталация с термопомпа , ако не се лъжа де
    Лъжеш се.Хубавите термолочи са керамични, другите някакви метални композити от няколко метала.Термопомпата е с подобни на радиатори тела или с подово отопление.Може да с е комбинират двете, дори може и с вътрешни тела на принципа на климатика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. мраморна плоча под събуфер
    От RSXA във форум Тонколони
    Отговори: 18
    Последно: 20-06-14, 22:52
  2. Супер боклук ел.плоча.
    От ivan_sz във форум Черен списък
    Отговори: 1
    Последно: 05-07-12, 09:34
  3. Плоча за ютия Philips?
    От masterross във форум Ремонт и сервиз - Малки домакински уреди
    Отговори: 2
    Последно: 07-04-12, 19:07
  4. термо датчици
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 16-02-06, 14:34
  5. Термо пасти
    От CbHek във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 18-07-02, 20:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе