Резултати от 1 до 7 от общо 7

Силен шум от климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    4
    #1

    Силен шум от климатик

    Здравейте, имам нужда от помощ и съвет.

    От един месец изживявам страхотен тормоз от шум на един стар климатик ТЕСО 24-ка закачен до прозореца ми. Звукът, който се налага да търпя всеки ден е нещо неописуемо, има дори вибраций!
    Съседите знаят за проблема, но до този момент не са взели абсолютно никакви мерки, а тормозът е голям. Всеки ден със главоболие и нерви и т.н.

    Бихте ли ми дали някакъв съвет, и дори и съдействие за да реша проблема си. От Варна съм.

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #2

    Re:Силен шум от климатик

    Трябва да имате Наредба за опзаване на обществения ред в общината в която живееш.В нея е посочено колко може да бъде максимално допустимия шум.За София: http://sofiacouncil.bg/index.php?page=ordinance&id=133 . Налагат се глоби за нарушаването на наредбата/ите.

  4. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #3

    Re:Силен шум от климатик

    Въй-въй, градски/ка, съчувствам ти. То още няма 0* . Тогава какво ли ще е. Много е лошо, когато човек има неебателни комшии. Ако имаш достъп до външното телце или кабелака, що не го дупнеш с ено шило, съвсееем леко, по някоя от медните тръби - бързо,лесно и ефективно. Ено пълнене с газ май беше около 50-тачка. Ако се заинатят, боцкаш си докато се коригират . Това при условие, че не ти дреме за съседите. Хайде да докажат, че си ти. Няма как, на зла круша... Е, ти си ги познаваш, може да са някакви изроди и нещата да загрубеят. Или пък може да изкараш касмет с властите. Лично аз се изривам, като има нужда да ходя при разни общинари, КАТ-ове, районни и др. бюрократски струпеи, поглъщащи ми времето като черна дупка, често без видим резултат
    Иначе, когато не са нужни, винаги изникват. Скоро при мен се сгромулясаха със страшен шум 3 фасадни плочки от 2 м височина и станаха на сол. Едва излязох навън и към мен се запътват две случайноминаващи лелки " Добър ден, случайно минавахме, от съвета сме, сега ще напишем предписания... " и заизвадиха едни тефтери...

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #4

    Re:Силен шум от климатик

    justify е отговорил правилно на въпроса зададен от Purple и всякакви други изказвания, като последното не мисля че са необходими (да не казвам правилни).

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #5

    Re:Силен шум от климатик

    Аре да не можеш да мигнеш няколко вечери и да се налага да ставаш рано сутрин недоспал, а тези до теб да не ги трогва нищо, да видим дали ще си на същото мнение...
    Хората трябва малко да се усещат. За това гледам да съм добър съсед и да не правя това, което не би ми се харесало на мен някой да ми го направи.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #6

    Re:Силен шум от климатик

    Защо си мислиш, че не съм имал подобен проблем?! И нека не разводняваме темата. Ако темата ще се превръща в чат, ще бъде заключена.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #7

    Re:Силен шум от климатик

    Можеш да се обърнеш и към РЗИ(Районната здравна инспекция) ето тук виж за адреса в твоето населено място http://www.nchi.government.bg/contacts.html .

    Това са допустимите нива на шум: http://www.srzi.bg/Pages/health_cont...hRnUs47sPBw%3d

    Доста хора се "оплакват" на полиция, президент и други органи, които нямат отношение и най-накрая стигат до Арменския поп.Полицията се занимава преди всичко с шум от човешка дейност- купони, балове, силна музика и т.н. Евентуално могат да напишат предупредителен протокол, но според мен ако е от уред шума- не им е това работата.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник Gorenje модел Ora Ito силен шум
    От Lions във форум Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 09-02-13, 00:24
  2. Силен шум от климатик
    От Purple във форум Други марки климатици
    Отговори: 16
    Последно: 16-01-13, 00:27
  3. CD със силен тунер
    От cawboy във форум Аудиотехника
    Отговори: 4
    Последно: 16-03-10, 21:30
  4. Кой има най-силен удар
    От stoianp във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 54
    Последно: 01-03-04, 19:04
  5. Силен сигнал
    От Ofink във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 07-09-02, 17:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе