Резултати от 1 до 2 от общо 2

Хладилник Gorenje модел Ora Ito силен шум

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    3
    #1

    Хладилник Gorenje модел Ora Ito силен шум

    Хладилника е модел
    Gorenje от дизайнерската серия RK 2 ORA S . Желая да отбележа че експлатацията на хладилника е около 9 до 10 месеца защото жилището в където тои е поставен не се обитава постояно . Ето и конкретно случая . След като ми беше доставен хладника измина около 10 - 15 дена след неговото пускане защото жилището беше все още в ремонт . От начало хладилника издаваше някакъв звук но които беше поносим и беше нормален звук от хладилник . Но това беше в самото начало . След няколко дена този звук се усили значително .Звука е скърцащт , все едно нещо дере , все едно диша понякога свирене и дращене . Понякога силен друг път слаб . Хладилника е в едно помощение заедно с холова част и когато сте до него гледайки телевизия този хладилник може да ви изнерви с тези си звуци . А вечер когато е обикновено тихо е трудно да се заспи ако тои работи . Разбирам че това е хладилник - техника която няма как да не е безшумна но повярваите ми това не е нормален звук от работещт хладилник . Извиках техник от сервиза който ми обясни че това било нормално . Бихте ли ми дали някаква насока и препоръка мисля да се обърна към РИОКОЗ да замерят нивото на шум но в инструкциите пише че допостимото ниво на шум е 41 Дб което е наистина високо . Това е направено явно производителя да се застрахова . Чудя се някои дали притежава такъв хладилник да каже при него как е или има опит в хладилната техника за да сподели на какво се дулжи появата но този шум .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,744
    #2

    Отговор: Хладилник Gorenje модел Ora Ito силен шум

    Подозирам, че шума е от фреона, от него нормално могат да се чуват звуци като течаща вода, тежко издишане и т.н.
    Дали вашият конкретно е по шумен от нормалното трудно мога да преценя.Всичко това е много субективно.
    Оформленето на вашият пост е леко дразнещо.Няма нужда от такова форматиране.Неприятно е за четене.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Хладилник Gorenje грешка - E2
    От bodlivez във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 37
    Последно: 27-01-21, 20:24
  2. Хладилник Gorenje RK6191AW
    От heri във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 02-03-14, 19:00
  3. Хладилник Gorenje RK 6284 W
    От pipe82 във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 16-09-10, 13:21
  4. Хладилник Gorenje RK63391DE
    От Georgi Penchev във форум Хладилна техника
    Отговори: 5
    Последно: 18-08-10, 12:04
  5. Хладилник Gorenje RK65325DE
    От Georgi Penchev във форум Хладилна техника
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-10, 17:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе