Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Преглед на подови модели както и на мулти спилит такива

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Русе
    Мнения
    121
    #16

    Re:Преглед на подови модели както и на мулти спилит такива

    Колега предложих ти вариант за посочената от теб сума.Естествено че не можеш да сравняваш двете марки.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #17

    Re:Преглед на подови модели както и на мулти спилит такива

    Аз и до ден днешен съм благодарен на съфорумците за мненията и коментарите при избора на Дайсекай-я ,така ,че ще питам и занапред.


  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    65
    #18

    Re:Преглед на подови модели както и на мулти спилит такива

    Колега, защо не погледнеш мулти-тата на Фуджитсу - там външното тяло ти е около 2000-2200 лв, така че горе долу ще се вместиш в 3500 с монтажа, а и техният подов модел също е доста добър.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #19

    Re:Преглед на подови модели както и на мулти спилит такива

    Цитат Първоначално публикувано от vlado1976
    За посочената сума може да влезеш със Samsung RJ052F3HXEA+MH026FNEA 2бр.При по-сериозните марки сумата стига само за външното тяло.
    Това FNEA не е ли Neo Forte високостенен модел на SS ??? Щото тук става въпрос за конзолни машини....

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    478
    #20

    Re:Преглед на подови модели както и на мулти спилит такива

    Neo Forte е високостенно вътрешно тяло, но самсунг имат и конзолни със сигнатура AVXTJH028 - е сигнатура за 9000BTU

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #21

    Re:Преглед на подови модели както и на мулти спилит такива

    Да ама AVX e абревиатура на моделите с EEV за DVM до колкото си спомням от близкото минало модела за мулти е MH028FJT...май...

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #22

    Re:Преглед на подови модели както и на мулти спилит такива

    тук гледам се е заформила дискусия за Самсунг в частта мултисплит и без да се намесвам и изказвам компетенстно мнение и да правя сравнения искам да поканя всеки, който проявява интерес да заповяда във Варна в новоизграждащия се тренинг център на Самсунг на адрес бул."Цар Освободител" №331
    въпреки, че все още не всичко е подредено докрай там ще могат да се видят в действие:
    -всички външни тела модел 2011 г. без 40-ка т.е. 50, новото за 2012 52, 60, 70, 80, 100;
    -всички най-интересни вътрешни към тях от луксозната стенна Y-серия, новата стенна Малдиви++, всички подови конзоли;
    тези, които се интересуват от техническите параметри могат да изтеглят подробен technical data book за FJM (free joint multi) както от Самсунг са нарекли съкратено техния мултисплит
    http://www.climamarket.bg/wp-content...pe_FJM-TDB.pdf

    и тъй като ме сърбят пръстите за любителите на сравненията ще спомена, че ако някой преди 7-8 години ми беше казал, че Самсунг ще сложат в малкия си заден джоб компании като Сони, Филипс, Панасоник в частта дисплеи щях дълбоко да се усъмня и да се засмея...подобна картина се разиграва и на полесражението на мобилните устройства и съвсем скоро това ще се случи и с климатиците - смешно ви е? не ви се вярва?


  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #23

    Re:Преглед на подови модели както и на мулти спилит такива

    Samsung постигна някой успехи при високотехнологичните продукти, но климатиците не спадат към тези технологии или продукти и общо взето чудесата струват пари.

    Климатика това е: една помпа, два топлообменника и два вентилатора. Това е, нищо високотехнологично няма, а щом няма нещо уникално всеки може да го направи и някой го правят, но не и Samsung, не защото не могат, а защото не искат.

    Сегашната им политика при производство на климатици е да се борят за клиенти предлагайки в съответният клас възможно най-евтините модели климатици. Борба чрез по-ниски цени, а не борба, чрез предлагане на по-качествени продукти, каквато в момента е например политиката им при смартфоните, където предлагат в момента най-доброто откъм хардуер. Най-добрият им хардуер обаче работи със софтуер на друга фирма, а не с разработената от тях операционна система Bada, но не защото не може, а защото клиентите искат освен да имат най-добрият хардуер, но и да имат най-добрият софтуер.

  11. Member Аватара на karambam
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    гр. Видин
    Мнения
    200
    #24

    Re:Преглед на подови модели както и на мулти спилит такива

    Сори за спама,но щом видя някой спомене марката Самсунг си слагам черните цайси и разказвам как преди 4г. наех кола,за да ме закара до най-близкия магазин на ТМ(в случая Враца-на 120км.) Исках да закупя ТВ-ЛСД(колкото може по-голям) и ДВД-рекордер! Бях "посъветван" от продавач-консултантите,че на този етап Сони и Самсунг са водещи и за близо 2К се сдобих с комплект Самсунг! Същия ден установих,че телевизора е дефектен(не помнеше настройки)! Диск със софтуер липсваше и не беше ясно къде е произведен-наложи се смяна-пак 120км-смених го за ЛГ,от който съм доволен! След няколко месеца фира даде и ДВД-то(от Малайзия май беше). С него брах големи ядове,в сервиза ме разкарваха 3 месеца-"ела утре, ела след седмица". Накрая напсувах началника на сервиза и започнах да звъня на управителя на ТМ-клона и на КиК и след много уговорки и обещания,че ще си получа парите обратно,пак пътувах 120км.(едната посока),за да ме суровака мошеника врачански(управител),че нямало как да ми върнат парите,понеже било неделя(за в неделя се бяхме разбрали!) Него напсувах наум,грабнах един монитор и се прибрах,проклинайки марката "САМСУНГ"
    И четка за зъби с марката "САМСУНГ" на промоция не бих си купил!
    п.п. Знам,че правят и супер качествена техника,но внася ли се тя у нас?!?

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #25

    Re:Преглед на подови модели както и на мулти спилит такива

    valen1
    не случайно поканих всеки в това число и теб във Варна, защото наистина има какво да се види без да влизам особено с теб в спор дали в един климатик има почва за високи технологии и дали Самсунг вече са "поискали"
    най-тъжното е, че никой даже не желае да дойде и да види какво са постигнали, а всеки е склонен априори да осъжда кой какво иска и какво може на този свят...
    karambam
    лични разочарования има всеки и не само от Самсунг, но при теб съчетанието повреден Самсунг с български търговци е било наистина изнервящо като не е ясно кой повече е виновен за твоето разочарование Самсунг или ТМ?

  13. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #26

    Re:Преглед на подови модели както и на мулти спилит такива

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    най-тъжното е, че никой даже не желае да дойде и да види какво са постигнали
    Еее,какъв е този песимизъм...недей така!!!
    От кога е в действие този център,че си се отчаял така?
    Нормално (за БГ) е повечето хора да не ги вълнуват тези неща (и не само тези),но със сигурност делото Ви е обществено полезно...според мен!

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #27

    Re:Преглед на подови модели както и на мулти спилит такива

    Ха честито да живеят трейнинг центровете и маркетинга който ги финансира ... при правилно боравене един такъв център наистина може да донесе ползи в дългосрочен план.

  16. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #28

    Re:Преглед на подови модели както и на мулти спилит такива

    остава да намеря някой, който наистина може да борави...и работата опечена...
    за "честито" сме делеч, но монтирахме вече едно външно ДВМ 10 коня с пет касетки вътрешни, сега се борим с разпределението на дяловото участие, защото трябва на местния пазар да намерим електромер с подходящите импулси на изхода, но колкото и да се стараем ще сме много по-семпли от другата корейска марка, където нещата просто са правени с достатъчно много пари...
    и така нататък, но успехът за сметка на това е по-сладък, защото си е чисто наш и няма най-важното на кого да козируваме...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 16-07-13, 09:28
  2. Подови стойки за климатик, монтаж?
    От aruba_man във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 33
    Последно: 12-09-11, 21:20
  3. Стенни или подови ???
    От d_imige във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 06-02-11, 06:16
  4. Преглед и обработка на снимки с IrfanView, версия 4.28
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 0
    Последно: 19-12-10, 17:34
  5. Подови климатици - какво е това?
    От jsivkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2
    Последно: 29-10-07, 13:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе