Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34

Подови стойки за климатик, монтаж?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1

    Подови стойки за климатик, монтаж?

    Поръчах си следните подови стойки за подовия Дайкин: http://www.sofclima.com/page.php?n=120710&SiteID=687

    Някой има ли идея как се монтира? Предполагам трябва да излея нещо като малка плоча, но после как се хващат? В момента е така:



    Трябва да стане така:

    [img width=461 height=600]http://www.hottenrott.de/Fotos/Referenzen/Klima/Samsung-Klimageraet_Hannover.jpg[/img]




  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #2

    Re:Подови стойки за климатик, монтаж?

    E ,чак пък и със стойки- от'' Атаро'' могат и без тях- вие неможете.

    Даже и си работеше.

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #3

    Re:Подови стойки за климатик, монтаж?

    Ами аз още миналата година исках такива, ама фирмата (Сатекс-Шумен) нямаше и го монтирахме върху дъските, които мислех като свърши зимата да облека по някакъв начин. Обаче за късмет намерих тази софийска фирма и стойките вече са при мен. Остава някой да даде акъл как е най-добре да се направи.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #4

    Re:Подови стойки за климатик, монтаж?

    ако си със пръст / почва отдолу може да си излееш някакви бетонни стъпки с оставена шпилка да стърчи над повърхността след като ги заровиш стъпките.
    открадни някоя малка саксия от жената малко тел и арматура , малко цимет , пясък. пооплиташ малко арматура ф6 навръзваш шпилките да са фиксирани пълниш саксията на другия ден следващата стъпка и така.

    може да ровнеш малко и да сложиш бетонно блокче да му забиеш два анкера през които да монтираш новите стойки на нивото на земята и после пак да заровиш всичко.

    каквото и да измислиш постни снимки после да видим че и моята клима е с едни измислени железа отдолу които на 6-тия месец вече са ръждясали.

    белите камъчета за дренаж ме кефят много

  6. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #5

    Re:Подови стойки за климатик, монтаж?

    Ето го резултата:

    По-нататък ако намеря по дребни камъчета може да ги сменя, ама и така става!

  7. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #6

    Re:Подови стойки за климатик, монтаж?

    Браво, добре е станало, много симпатично.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    329
    #7

    Re:Подови стойки за климатик, монтаж?

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    По-нататък ако намеря по дребни камъчета може да ги сменя, ама и така става!
    Щом бирата е отгоре значи всичко е точно ......

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #8

    Re:Подови стойки за климатик, монтаж?

    Добре изглежда, но зимата не ти ли замръзва отвора на конденза? Аз на по-малко от 30 см. от земята не ги слагам. Иначе прави висулки и запушва отвора.

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #9

    Re:Подови стойки за климатик, монтаж?

    Тази зима беше горе-долу на същото разстояние (Виж първата снимка) Не е замръзнал, нито висулки се образуваха. Този вид монтажи е много популярен в Германия. Снимката на Самсуняка е оттам. В сервизните пише, че поне 10 сантиметра трябва да е разстоянието. Явно хората са го изчислили. В Германия зимите са по-сурови от българските. Под камъчетата съм излял бетон, като съм оставил улей да върви към почвата. Не вярвам да има проблем.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #10

    Re:Подови стойки за климатик, монтаж?

    Щом не ти дава ядове, супер

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #11

    Re:Подови стойки за климатик, монтаж?

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    В Германия зимите са по-сурови от българските. Под камъчетата съм излял бетон, като съм оставил улей да върви към почвата. Не вярвам да има проблем.
    Объркал си се относно зимата. Тази зима падна 5 сантиметра сняг в западна Европа и те го направиха медийна новина, т.е. голямо природно бедствие, че даже взеха и спряха една камара самолети. Къде са виждали те зима? В западна Европа има мека зима, защото Гълфстриим ги топли много добре, а нас като ни забрули вятъра от север и форумите изпращаяват на тема замръзнали климатици.
    Иначе самия монтаж е много добре направен, но силно зависи къде е направен. Ако е на място без много студ и мъгла това ще издържи, ама ако е в друга област на България то по-скоро ще бъде затрупано със сняг още преди този климатик да прави, какъвто и да било дефрост.
    Тази зима беше доста суша и нямаше много сняг, да не говорим за мъгла и това може да те подведе. Има места в България, които не страдат от тези климатични явления, но има и места където си пада голям сняг и не само това , но и понякога пада гъста мъгла дето не моеш да я вдигнеш няколко дена колкото и влага да свалят всички климатици по време на размразяване.

  14.  
     
  15. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #12

    Re:Подови стойки за климатик, монтаж?

    Аз съм живял в Мюнхен. Знам за какви зими става въпрос. Това, че на сутринта не личи че е валяло и че пътищата им са облизани до асфалт не значи, че няма зима. И до -20 си стигат температурите. Тази зима тук в Шумен натрупа към 30-40 сантиметра. Климатикът не съм го усетил да се е озорил. Беше на същото разстояние с подобни стойки - самоделни. Сложил съм снимка! Просто исках да е по-естетично. На вас може да ви замръзват други марки. Тоя Дайкин е голяма сила.

    П.П. Ако ви кажа какво помещение от 25 квадрата отоплява без никаква изолация с всички стени външни (ветрилник) с форма на лабиринт с еднаква температура (-2 градуса от зададената в крайната точка) ще кажете, че е невъзможно.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #13

    Re:Подови стойки за климатик, монтаж?

    Аруба ,като падне половин метър сняг някоя зима ,ще го търсиш с лопатата тоя дайкин

  17. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #14

    Re:Подови стойки за климатик, монтаж?

    Ще ти се. Тази зима падна 40 сантиметра и хайванина не се озори. По-голяма вероятност има твоето LCC комшията ти пак да се опита да го запали с някоя Мидея отдолу!


  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Re:Подови стойки за климатик, монтаж?

    Цитат Първоначално публикувано от aruba_man
    По-голяма вероятност има твоето LCC комщията ти пак да го запали с някоя Мидея отдолу!
    Това отдолу не е климатик, а нагревателя на компресора на ЛЦЦ-то.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Правилен монтаж на климатик
    От nikolayvarna във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 130
    Последно: 03-10-23, 09:53
  2. МОНТАЖ НА КЛИМАТИК
    От aimilios във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 8
    Последно: 11-11-11, 10:31
  3. Монтаж на климатик
    От maddog9 във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 51
    Последно: 20-07-11, 21:02
  4. Избор на Климатик до 550 лв. с монтаж
    От loadmaster във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 24-05-11, 23:50
  5. Азот при монтаж на климатик
    От dindo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 4
    Последно: 20-07-06, 07:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе