Резултати от 1 до 8 от общо 8

Климатик за подпомагане на отоплението

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    36
    #1

    Климатик за подпомагане на отоплението

    Здравейте,
    Замислил съм да монтирам климатик в помещение, което се отоплява от парно с газово котле - заварено положение. Целите ми са две - при много студено време да си помагам с климатика и не на последно място - да реализирам икономии чрез отоплението с климатика за сметка на газта. Убеден съм /ако греша, моля да ме поправите/, че отоплението с климатик е най-евтиното за момента, като изключим твърдото гориво.
    Въпросното помещение е хол с около 60кв2, 3м високо, три външни стени, силно остъклено, качествена ПВЦ дограма, стъклопакет, външна изолация. Надморска височина 850м.
    Въпроса ми към колегите с опит е какъв климатик да монтирам???

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #2

    Re:Климатик за подпомагане на отоплението

    Мощността на газовото котле и инсталация по принцип достатъчна ли е за отоплението?

    При климатиците нещата стоят по обратният начин не в най-студеното време да включваш климатика, като помощен уред, а основният да бъде климатика и в големият студ да включваш газовото котле. След като имаш един сигурен начин за отопление, като природната газ може да се инвестира по-малко за климатик.

    Инвертор до към 12kW максимална мощност на отдаване би трябвало да върши работа, това е ако си запален на тема икономии на ток, иначе от конвенционалните 2 броя 24-ки с по-малко икономии на ток.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    36
    #3

    Re:Климатик за подпомагане на отоплението

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Мощността на газовото котле и инсталация по принцип достатъчна ли е за отоплението?

    При климатиците нещата стоят по обратният начин не в най-студеното време да включваш климатика, като помощен уред, а основният да бъде климатика и в големият студ да включваш газовото котле. След като имаш един сигурен начин за отопление, като природната газ може да се инвестира по-малко за климатик.

    Инвертор до към 12kW максимална мощност на отдаване би трябвало да върши работа, това е ако си запален на тема икономии на ток, иначе от конвенционалните 2 броя 24-ки с по-малко икономии на ток.
    Дали е достатъчна мощността на котлето незнам защото в къщата съм от април т.г. но вероятно е правилно изчислена. Това което ме притеснява е че някои радиатори ту работят ту неработят, уж нямат въздух, но това е друга тема, ще взема мерки да оправя парното до зимата.
    12 Квт инвертор колко би струвал?
    Аз мислех да сложа една 12-ка с добър СОР 4.5> и да я изцеждам.
    От рода на Хитачи 35sx8, подобен Daikin или MHI.?

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Re:Климатик за подпомагане на отоплението

    Цитат Първоначално публикувано от Pavel5044
    Дали е достатъчна мощността на котлето незнам защото в къщата съм от април т.г. но вероятно е правилно изчислена. Това което ме притеснява е че някои радиатори ту работят ту неработят, уж нямат въздух, но това е друга тема, ще взема мерки да оправя парното до зимата.
    12 Квт инвертор колко би струвал?
    Аз мислех да сложа една 12-ка с добър СОР 4.5> и да я изцеждам.
    От рода на Хитачи 35sx8, подобен Daikin или MHI.?
    Това което искаш да направиш, според мен е пълна глупост! Ще цедиш 12 ка в 180м3 и то в най студеното време да помага уж на парното. Тоз климатик ако изкара 1-2 год., пак е добре. Или правиш основно отопление с климатик и газта помага в най студеното или въобще не се занимаваш. Това са хвърлени пари на вятъра за машина и никаква икономия от газ през зимата, но допълнително сметки за ток!

  6. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #5

    Re:Климатик за подпомагане на отоплението

    Интересно ми стана, как ли се изцежда климатик.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #6

    Re:Климатик за подпомагане на отоплението

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    Това което искаш да направиш, според мен е пълна глупост! Ще цедиш 12 ка в 180м3 и то в най студеното време да помага уж на парното. Тоз климатик ако изкара 1-2 год., пак е добре. Или правиш основно отопление с климатик и газта помага в най студеното или въобще не се занимаваш. Това са хвърлени пари на вятъра за машина и никаква икономия от газ през зимата, но допълнително сметки за ток!
    +1, ако ще правиш икономия вземи да свалиш нивото на тавана. Замери някой път температурата до пода и до тавана и ще видиш разликата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    36
    #7

    Re:Климатик за подпомагане на отоплението

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al
    Това което искаш да направиш, според мен е пълна глупост! Ще цедиш 12 ка в 180м3 и то в най студеното време да помага уж на парното. Тоз климатик ако изкара 1-2 год., пак е добре. Или правиш основно отопление с климатик и газта помага в най студеното или въобще не се занимаваш. Това са хвърлени пари на вятъра за машина и никаква икономия от газ през зимата, но допълнително сметки за ток!
    Мда...работата май върви към отказване...ще трябва да се преосмислят нещата

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #8

    Re:Климатик за подпомагане на отоплението

    Цитат Първоначално публикувано от Pavel5044
    Мда...работата май върви към отказване...ще трябва да се преосмислят нещата
    Свали тавана на 2.7м с окачен таван и изолация/вата/. Вземи две хубави мащини/може и подови, ако позволява помещението// и ще стоплиш с тях тези 60м2. Газта нека стои в резерв за много студени дни. Аз също имам газ, но не я ползвам. Сметките са два пъти по голми от на климите. Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Акценти в отоплението
    От Lazar във форум Отопление
    Отговори: 46
    Последно: 05-10-23, 20:34
  2. Цената на отоплението - 2013г
    От Lupus във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 24-09-13, 01:36
  3. Проблем с отоплението Daikin FTXS20J
    От M.Ivanov във форум Климатици Daikin
    Отговори: 6
    Последно: 29-01-13, 08:42
  4. Отговори: 8
    Последно: 13-02-11, 18:39
  5. Midea MSG-21HR - проблем с отоплението
    От rums във форум Климатици Midea
    Отговори: 32
    Последно: 06-10-08, 18:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе