Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

R32

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #1

    R32

    Има ли вече информация относно моделите 2015 година в кои ще се използва R32 и заслужава ли си да се почака за модели с този фреон? Предстои ми закупуване на климатик за малка стая и сега се чудя да слагам веднага или да изчакам.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #2

    Отговор: R32

    той се ползва ,но в машини на 100 волта .. на 220 само уруру сарара

  4. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #3

    Отговор: R32

    Пускам един линк от шведския форум за R32 - Death и газове | има проблеми с дишането ... Ааа това е просто смърт и газове. ще го оставя без коментар.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #4

    Отговор: R32

    Ужас това ако е истина много скоро ще бъде забранен този агент.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #5

    Отговор: R32

    Като гледам риска го има и при R410A. R32 е част от R410A

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #6

    Отговор: R32

    Не е точно така, защото R32 си е част от химичната композиция на R410, докато сам по себе си той не само е леснозапалим, а изгорелите газове са флуороводородът, за който се говори в този блог.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #7

    Отговор: R32

    Чети форума внимателно, хората казват, че са пострадали от R32, част от R410A. Колко действащи машини има на R32, че чак да са сменяли и компресори? Аз поне така го разбирам.
    Този пост е редактиран от Mega; 04-12-14 в 20:27.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #8

    Отговор: R32

    А за това съм съгласен...

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #9

    Отговор: R32

    За 410а това от снимката не го бройте.Мисля че това е студово изгаряне от измръзване на тъканта.Това може да стане от всеки хладилен агент, ако се работи непрофесионално.Ако са пипали с гола ръка и някъде е имало сериозна утечка или самите те са я предизвикали струята газ като излиза от системата под налягане и докосне тъканта като нищо ще се получи такова изгаряне.

    За R32 не мога нищо да кажа, спомням си само че бяхте казвали във форума че R410a е безвреден при обикновено вдишване тоест ако има утечка.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #10

    Отговор: R32

    justify, това си е изгаряне, определено. А за фреона аз разбрах, че в комбинация с огън става на флуороводород. Той е силно токсичен. Явно става думи за големи машини, в които има доста остатъчни пари?

  13. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #11

    Отговор: R32

    Напълно е възможно да става дума за големи машини...

    Конкретно за R410A. Едни колеги монтирали сплит чилър към 200кВт и компресорния агрегат бил в едно машинно към 15 квадрата. Докато работи на максимална мощност се пръсва една от тръбите и за секунди помещението се обгазява зверски, тъй като е било през зимата и вратата е била затворена. И двамата са започнали да се задушават, но са успели да излязат навреме и са се разминали със силно замайване и 1-2 дни вкъщи. Чувал съм и за други подобни случаи, но видимо повечето са причинени от факта, че съотношението фрон/въздух става много голямо и реално нямат какво да дишат, отколкото, че самия фреон ги задушава.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #12

    Отговор: R32

    явно и много топлото време може да е проблем...

    Baxter described some recent testing performed by his colleagues; he was a technical reviewer of thepaper. “They tested a lot of systems — minisplit air conditioners and rooftop air conditioners. Some usedR410A refrigerant and some used alternative refrigerants. The systems were tested up to 125°F or 130°Fambient conditions, and we didn’t run into any issues with the R410A and most of the alternatives.
    Thesystems with R32 refrigerant only worked up to 125°F. The alternative refrigerants in some cases gave2% better performance.
    “For all systems that I am aware of, the compressors are rated for a maximum discharge temperature atdifferent ambient temperatures, and they have safety mechanisms that shut the system down if thosetemperatures are exceeded. The equipment includes a safety device that just won’t let the compressor gothere. We didn’t run into those issues with any refrigerants but R32.”

  16. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #13

    Отговор: R32

    Ай честито! Отписа Арабските Емирства с новия фреон..

  17. ALF
    ALF е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    48
    #14

    Отговор: R32

    Напролет ще сменям единия климатик и се чудя дали е препоръчително да взема такъв с фреон R32. Мисълта ми е дали вече ще излизат от употреба климатици с 410А и дали ще е затруднена поддръжката им. Нямам нищо против да взема пак с 410А, но искам да го ползвам поне 10 години и да съм сигурен, че ще мога да разчитам на сервиз.
    R32 има ли други съществени предимства освен екологичния аспект?
    Благодаря предварително за съветите.

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #15

    Отговор: R32

    За предимства не съм компетентен да отговоря, но за фреоните няма ядове. Има заместител дори на фреон R22 (а да не говорим, че дори R22 все още се намира...). Аз пълних моето Хеви SRK 408 HENF с някакъв съвместим заместител на R22. Вече минаха 2 години, а машината си работи добре.

    p.s. След 10 години "я камилата, я камиларят" Живей си живота и не го мисли. Brexit-мрексит, нова финансова криза ще има до 1-2 години, петролът лека-полека намалява и не е достатъчен, класовите неравенства са огромни, пазарите не са били в по-лошо състояние от времето на Голямата депресия (1929-1939), а както знаем непосредствено след нея започва WWII. Не мисли толкова напред, че до десет години нищо чудно и Третата световна да избухне А защо не и метеорит да ни удари или Yellowstone да изригне и да затъмни Земята за поне 15-20 години? Шегувам се Но наистина... 10 години са много време. Жив и здрав да си, нов ще си купиш!

    Ааа и още нещо... BASF и Haier вече направиха първите хладилници на принципа на Magnetic Refrigeration. Тоест климатиците до 10 години ще работят с магнитни полета, а не с фреони.
    Този пост е редактиран от babati; 28-12-18 в 21:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе