Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree13Одобрявам

Избор на евтин климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #16

    Отговор: Избор на евтин климатик

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Купете си самсунг .Казват ставали за охлаждане, отопление и имали FULL HD: SAMSUNG-AR09FSFTKWQNZE-XZE
    Да! И са толкова добри на отопление, че за разлика от дайкина не се налага да им местиш датчиците от трън на глог.
    justify одобрява това.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #17

    Отговор: Избор на евтин климатик

    Ама нали това думам бре Адски променливо-ударо-шоковотоков.
    Поради что се гневиш?

    Те дайкин ниския и средния им клас за нищо не стават.Високия им клас са на чисто европейски цени от 3000- 5000лв(1500€-2500€).

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #18

    Отговор: Избор на евтин климатик

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Ама нали това думам бре Адски променливо-ударо-шоковотоков.
    Поради что се гневиш?

    Те дайкин ниския и средния им клас за нищо не стават.Високия им клас са на чисто европейски цени от 3000- 5000лв(1500€-2500€).
    Не се гневя, потвърждавам истинността на думите ти.

    Като стана дума за шоковотоков, съм се чудел дали си се кръстил на функцията justify или на някое от многобройните значения на думата?

  5. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #19

    Отговор: Избор на евтин климатик

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    .Високия им клас са на чисто европейски цени от 3000- 5000лв(1500€-2500€).
    имаш предвид западноевропейски цени.
    mirandi одобрява това.

  6. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #20

    Отговор: Избор на евтин климатик


    Поне засега не е на функцията, защото тя е свързана с един държавен орган.Нямам и такива амбиции.Отново поне засега.Ама изглежда и за в бъдеще. Упражняването на тази функция, особено в една от "насоките" не е от най-приятните и има хора на които им донесе психично/и разстройство/а(болести). Пият и хапчета, но продължават с "упражняването" й...
    Изобщо работата с(в конкретният случай "върху") хора е най-тежката...


    Тя моята работа с "кръщенето" ми във форума(и една част от интернет пространството) е "хубава ама българска". Едно исках/мислех, друго стана.
    За мен не знам защо justify като превод винаги съм го свързал с "честолюбив"-така ми се е "загнездило" в главата.Беше замислено като провокация-закачка. Оказа се че не е съвсем така.Сгреших, макар че от доста време "владея" английски език.На практика на английски няма дума която да е с точно този смисъл.Честолюбив не е = "амбициозен", нито на горд.Според мен е съчетание от няколко смисъла, но не виждам/намирам английска дума с която да се изрази пълният смисъл и пълнотата и богатството на българската дума.

    Все пак се получи(уцелих го) доста сполучливо.От всички значения с Гугъл транслейт, предпоследното.
    Този пост е редактиран от justify; 25-06-15 в 00:47.
    AC_From_Hell одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #21

    Отговор: Избор на евтин климатик

    Мнда, много хора със сбъркани никове щъкат наоколо.
    justify, Mega и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #22

    Отговор: Избор на евтин климатик

    има такава дума ,selfrespecting
    mirandi одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #23

    Отговор: Избор на евтин климатик

    Предложеното Грий е добра машина, монтирал съм я на къщата на дядо ми за охлаждане. За парите си е много стабилен климатик.

  11. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #24

    Отговор: Избор на евтин климатик

    Тъй като започналият темата не е изключил "изхвърлените" машини като опция, все повече ми харесват базовите модели с по 20 кила външни тела. Могат да се намерят млади такива с номинална мощност 2,2 до 3,6- 5 kW максимум, на цена колкото е бюджета в темата(750-900 лв. с монтажа, в зависимост от максималната мощност и възрастта), на по 3-4-5 годинки, мнооого по-икономични и по-дълголетни от китайските си събратя, стига да имат необходимите условия, напр. да са на завет под тераска или стряха; а пък ако има малко и изолацийка, ехееее...
    От някои хора може да се сметне за недостатък по-бавното покачване на температурата поради не толкова високата им максимална мощност, ако бъдат спрени за определено време или се търси висока температура 25-26*С на моменти.

    Oт друга страна, ако ще се монтира китайско, защо да не бъде още по-евтино и да се вземе нещо употребявано от обява. Виждал съм и климатичните фирми да продават такива или пък хотелите, когато подновяват мебелака. Аз намазах преди година някакво Тойо Томи, май беше, за 320 лв с монтажа. Ама не било икономично, пъшкало... за такава цена си е перфектно.

    Има си варианти за клима на добра цена, но се иска търсене в нета, циганене, ако е от обява и търпение, докато излезе нещо, което да си заслужава.

    (Дано авторът на темата да я чете, че май се обиди нещо)
    Упс, редактирал съм след ново мнение, сори.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 30-06-15 в 15:01.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #25

    Отговор: Избор на евтин климатик

    е мощност е силно казано ,тия с по 20 кила външно рядко са над 4кВ максимални но откъм икономичност две мнения няма ,всички са с КОП около 5

  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #26

    Отговор: Избор на евтин климатик

    Има колкото щеш, само да има време човек да се рови из боклука. Мицуто '06-та година в къщи стига до 5,1 с 22 кг външно.
    Тази пролет гледах един такъв Панасоник, дали не беше с външно точно 20 кг, модел 2011-та за 850лв с монтажа и все се чудя дали не сгреших, като взех машини с по 35 кила външни, но на по 10-11 години служба за същите пари.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #27

    Отговор: Избор на евтин климатик

    щом вършат работа не си сгрешил .. най добре е нов с 30+ кила ама ..

  16. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #28

    Отговор: Избор на евтин климатик

    Ако GREE ти допада, може да видиш този -> Change
    Машината е инвертор и никак не е лоша.

  17. Novice
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    1
    #29

    Отговор: Избор на евтин климатик

    Здравейте,

    Понеже съм изключително бос по темата за климатиците се надявам да ми помогнете. Покупката не ми е спешна и засега се опитвам да се ориентирам да разбера кое колко струва и каква работа върши. Ще използвам темата на колегата за да не отварям нова. Ето и мойте отговори на въпросите.

    1.За какъв вид помещение ще се ползва климатикът-търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? Жилищнo. Панелен блок от 70-те години с три вътрешни и една външна стени.
    2.За охлаждане, за отопление или и за двете(цялосезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатикът? Ocнoвнo зa oxлaждaнe, ĸaтo oтoплeниeтo щe ce изпoлзвa пpез най-студените дни.
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; (дължина 5м. х широчина 3.5м. х височина2.6м.) 17.5 ĸвaдpaтa, oĸoлo 45.5 ĸyбиĸa.
    б) вида на дограмата и стъклопакета(дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ΠBЦ, троен cтъĸлoпaĸeт, КА стъкла.
    в) квадратура на прозорците; 2.5х1.7м. 4.25квадратура
    г) изложението на помещението; Изтoчнo, пocpeщaм изгpeвa. Πeчe дo oĸoлo 12-13 чaca.
    д) етаж на помещението в сградата, особености(мансардно, мезонетно, има портал и в коя част е или други особености)? Първи eтaж, нямa ocoбeнocти.
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; Xoл.
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? Aпapтaмeнт.
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?За питащи "Защо"- ето защо Coфия.
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 24+-3.
    6. Има ли изолация на стени/таван/под(външна или вътрешна), на кои от тях има и на кои не.Какъв е вида и дебелината на изолацията? Външна изолация на единствената външна стена, за дебелианата не мога да кажа.
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви? Компютър, телевизор, аквариум, и разни дребни.
    8. Каква сума е приготвена за покупката на климатик. Все още се ориентирам в цените но около 1200-1300лв. Смятам, че биха ми свършили работа.
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане? Лятoтo около 22-25. Зимaтa cъм над абонатната(от старите, което ще рече една цяла стая) и ще го използвам или за много малко, или в най-студените дни(под -10), имам и един електрически радиатор който пускам около 10-на пъти през зимата и ми върши чудесна работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на евтин тв до 500лв
    От neredovenn във форум Телевизори
    Отговори: 7
    Последно: 01-12-14, 11:31
  2. Избор на евтин и здрав 22-24" ТВ
    От moni74 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 21-09-12, 13:50
  3. избор на евтин телефон и няколко въпросчета към тях
    От IBANEZ_ във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 6
    Последно: 23-08-06, 09:27
  4. ИЗБОР НА ЕВТИН 29" - 100Hz ТЕЛЕВИЗОР
    От JoroM във форум Телевизори
    Отговори: 8
    Последно: 14-11-05, 21:15
  5. Търся евтин модел климатик за 100 m³
    От D3BEP във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 48
    Последно: 05-09-05, 02:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе