Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By ivan74

Търся техник за София за климатик Panasonic?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    3
    #1

    Търся техник за София за климатик Panasonic?

    Здравейте на всички!
    Сагата е дълга и не искам, да ви занимавам с фирмата, която само ми взе куп пари и накрая пак климатика не работи коректно. Просто нямам вече нерви, да се занимавам с тях и реших сам да потърся решение.
    Та по темата:
    Имам отдавна климатик Panasonic CS-E21CKE, външното тяло се води модел CU-E21CKE. Значи, в момента климатика е минал пълна профилактика, изчистени перфектно външното и вътрешното тяло.
    Единствения проблем, който прави в момента е, че безпричинно и непрекъснато върти посоката и се включва в режим размразяване, безпричинно. Като е малко по-хладно времето го прави даже през половин час, без значение дали е влажно и т.н..
    Моля, да не ми се обяснява, че е нормално и тем подобни глупости. Ползвам от много години климатици, та знам, кое трябва и кое не. Отделно, че имам още един такъв абсолютно същия, като проблемния климатик и той не прави такива ядове.

    Последния път, когато идва техник, да се чеше по главата измери съпротивлението на външния датчик отговарящ за дефроста. На външна температура 10 градуса измери 15 килоома. Не знаеше колко съпротивление трябва да показва.
    Изнамерих му лично сервизното на модела и му показах, че според графиката датчика сериозно се разминава с показанията, които му пишат. Със сигурност е за смяна! Обещаха от фирмата да намерят нов и .. нищо не намериха. Пак ме лъгаха да чакам със седмици и накрая снабдителя им за части на Panasonic не можел да намери такъв и т.н.
    Говорих и с баш майстора им, пратих му и таблицата от сервизното. Уж щял да намери някакъв универсален датчик, който по съпротивление да отговаря на оригиналния, само щял да преправи кабелите. Е, и за това ме излъгаха и сега същия не си вдига телефона.

    Та, в общи линии това е. Трябва ми сериозен техник, който да дойде на софийски адрес и да ми подмени повредения датчик.
    Имам сервизното, но лошото е, че във външното тяло има 3 сензора. Не знам кой точно от тях отговаря за дефроста, за да ви дам точния номер на този сензор (термистор).
    Моля, ако имате идея към кого да се обърна, не се стеснявайте да ми дадете координати. Може и на лични.
    Ще съм ви много благодарен. От началото на февруари ме измъчват от тази прочута и много хвалена фирма, съсипаха ми нервите.
    Искам веднъж завинаги, да се свърши с тази сага.
    Поздрави и бъдете здрави!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2

    Отговор: Търся техник за София за климатик Panasonic?

    Здрасти. В сервизното за твоя модел всичко много подробно описано. Не бях виждал такова.

    Трябва да провериш и измериш съпротивленията във външното тяло на въздушният сензор, и на датчикът закачен на топлообменника. Двата са на общ куплунг.

    Това са стандартни датчици като на новите модели, може да им разгледаш графиките от някой друг модел.
    Стандартно ги дават
    ~ 5 килоома при 25° тръбен
    ~15 килоома при 25° въздушен

    Тук гледам, че продават най-различни датчици
    https://klimatici-ood.com/temperatur...ri-za-klimatik

  4. Novice
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Търся техник за София за климатик Panasonic?

    Благодаря ти за включването! Но, за съжаление не съм техник и не искам сам да отварям външното тяло. Предпочитам същото да се извърши от специалист и то не аз да му търся данни и документация в нета, а той сам да вземе насериозно проблема и да го реши. Нали затова взимат пари. Защо ние клиентите трябва да се превръщаме зорлям в майстори, каквито не сме.
    Иначе мултицет и инструменти имам. Мога да го ровя и меря, но това ще оставя за краен вариант, ако никой не се навие да свърши работа.Сайта, който си посочил ми се струва много полезен. Ако тези килоомове, които са написани на датчиците отговарят на стайната температура, а именно 20 градуса Целзий, то има точно датчици, които биха ми свършили работа, пък и са супер евтини.
    По таблицата в сервизното за 20 градуса термистора трябва да отчита около 5-6 килоома. И точно такива има няколко в сайта, предназначени за външно ползване. Благодаря ти!
    Този пост е редактиран от ERachev; 23-04-20 в 20:13.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Търся техник за София за климатик Panasonic?

    Цитат Първоначално публикувано от ERachev Виж публикацията
    Благодаря ти за включването! Но, за съжаление не съм техник и не искам сам да отварям външното тяло. Предпочитам същото да се извърши от специалист и то не аз да му търся данни и документация в нета, а той сам да вземе насериозно проблема и да го реши. Нали затова взимат пари. Защо ние клиентите трябва да се превръщаме зорлям в майстори, каквито не сме.
    В България няма такива, или са 1 на 100 души. Успех.

    Стойностите на датчиците ги дават при +25°
    Ето две графики от PKE

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #5

    Отговор: Търся техник за София за климатик Panasonic?

    Изпратих координати на колега, на лично

    Изпратено от моят MI 8 Lite с помощта на Tapatalk
    Kasap одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2020
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: Търся техник за София за климатик Panasonic?

    Jack Krauser, да. Гледах ги всичките графики, но не можех да се ориентирам кои точно сензори да сравнявам и точно коя графика да гледам, че са няколко там и графики и сензори.
    Майстора, който мери датчика при мен и го записа в диагностичната карта беше на 10 градуса 15 килоома. Както е видно и на дадените от теб графики подобни стойности са далеч от истината. Мерси за съдействието. Мисля, че съм на прав път, че датчицик ми прави проблемите.

    Ivan74, благодаря за координатите! Смятам да се възползвам още утре. Ще ми трябва малко информация, ще пиша на лични. Благодаря предварително!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 46
    Последно: 02-12-23, 21:45
  2. Фирма или техник за монтаж на климатик в Бургас
    От Asgard във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 3
    Последно: 25-12-16, 11:30
  3. Търся техник разбиращ от Midea в Русе
    От wildpeasant във форум Климатици Midea
    Отговори: 2
    Последно: 03-04-11, 12:38
  4. Препоръчайте техник в София
    От George007 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 05-03-10, 09:08
  5. Свестен телевизионен техник в София
    От Smurfa във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 27-07-06, 10:10

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе