Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 47

Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #1

    Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

    От известно време се оглеждам кого да извикам за разни манипулации по някои от климатиците ми. Търся съвестен човек, който да не реже глави за дреболии.

    Повечето ми машини вече не са в гаранция, а на два от тях имам съмнения, че им липсва част от фреона и вече на няколко места ме отсвирват, като
    ида да питам дали могат да дойдат, да съберат фреона със станция, съответно да се види дали липсва и колко липсва, да направят нови конуси на двете тръби към външното тяло и да го напълнят
    наново с точното количество с везна. Всеки казва - "Ами ние работим само с климатици, които ние сме монтирали" и дотам."

    Този, който ми е монтирал двата климатика, които искам да се проверят, пък няма станция за събиране....Каза ми "Ами, ако си сигурен, че нещо се бъзикат, можем да изхвърлим фреона, който е вътре, в атмосферата и да напълним наново, ама не ми се иска"....
    Само, че този фреон е скъп и става дума за някакви 150-200гр. липсащи от 1350 общо на машина.... Т.е. да се изхвърлят над 2кг фреон ей така само, защото няма станция. Аз го питах "Е след като се занимаваш с това, как може да нямаш станция?" "Еми досега не ми се е налагало да имам"....
    Ами наложи се....


    Ще се радвам да споделите чии услуги ползвате и дали сте доволни.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2

    Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

    А да Ви е минавало през ума, че ако липсва фреон, значи има проблем и допълването няма да го реши. Това е една от причините фирмите да Ви отсвирват. Пропуск на фреон се търси трудно и отстраняването на проблемът в някои случаи е доста трудоемко и скъпо.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #3

    Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

    Става дума за малко количество, което е изчезнало за период от 3 години, но е достатъчно, за да се усети, че липсва по работата на машините.

    Това, което сте написал, как може да е причина за отказ, при положение, че услугата се заплаща?

    Пропуск на фреон не се търси трудно, особено от хора, които се занимават с климатична техника и имат необходимите уреди, освен това никой не ги кара да го търсят, а просто да съберат наличния фреон, да направят по два нови конуса, да заредят наново с везна, да вземат пари за труда и съответното количество допълнен фреон и да си ходят.

    - - - - - - - - - -

    А и дори и в случай на голям пропуск някъде по тръбите или вътре във външното тяло или вътрешното, какво от това?

    Нали това се пита в задачата - кой да го свърши съвестно и качествено с/у заплащане, не безплатно.
    Защото съм се начел на всякакви мнения за големи фирми, като Вимакс, Мимакс и т.н. Другите пък не искали да идват, защото не ги били монтирали те....

    И друго нещо, цяла година бях член на затворена група във фейсбук, в която членуват само хора, които се занимават с климатици и хладилна техника, наричана "Климатична общност". Съвсем случайно някой ми одобри кандидатурата и ме допусна вътре.
    Е няма такива идиоти. Нямате представа как се говори за клиентите вътре. Биват обиждани, псувани и подигравани. Натъквал съм се на истории как някой нищо неподозиращ човек съвсем умишлено е бил прецакан по някакъв начин.
    После защо търся препоръки...
    Този пост е редактиран от dddilian; 01-12-18 в 21:04.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4

    Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

    Ако намерите някой да Ви търси /лесно според Вас/, пропуск на фреон без да Ви предложи демонтаж на вътрешно и външно тяло и откарване в сервиз, моля информирайте ме. Тук не включвам пропуск от калпав монтаж /лошо направени конуси или незатегнати холендри/. Ако всичко е наред за 3 г. не би трябвало да е изгубил фреон. Имам конвенционалка Нео на 13г., местена веднъж, без нови тръби или конуси и не мисля, че му липсва фреон. Печалбата за единица време е много по-голяма при монтаж на нов климатик, отколкото при търсене на проблем и/или ремонт на вече монтиран. Вече сещате ли се защо Ви "плакнат". Ако им кажете, че искате само доливане /по манометри разбира се/ със сигурност ще намерите някой.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #5

    Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

    Попитай в тази "Климатична общност", щом си имал достъп значи си "наше момче" и може някой да свърши работа.

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #6

    Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Попитай в тази "Климатична общност", щом си имал достъп значи си "наше момче" и може някой да свърши работа.
    Напуснах групата оня ден. Освен това, ако бяха разбрали, че не съм им колега, веднага щяха да ме изгонят, както се случи с друг случайно допуснат.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Ако намерите някой да Ви търси /лесно според Вас/, пропуск на фреон без да Ви предложи демонтаж на вътрешно и външно тяло и откарване в сервиз, моля информирайте ме. Тук не включвам пропуск от калпав монтаж /лошо направени конуси или незатегнати холендри/. Ако всичко е наред за 3 г. не би трябвало да е изгубил фреон. Имам конвенционалка Нео на 13г., местена веднъж, без нови тръби или конуси и не мисля, че му липсва фреон. Печалбата за единица време е много по-голяма при монтаж на нов климатик, отколкото при търсене на проблем и/или ремонт на вече монтиран. Вече сещате ли се защо Ви "плакнат". Ако им кажете, че искате само доливане /по манометри разбира се/ със сигурност ще намерите някой.
    Аз до скоро имах 3 климатика на 20 години, които работеха, когато и да ги пуснех - бяха конвенционалки Sharp, купувани 1998г. Ползвани са няма и година сумарно за тези 20 години. Понякога не са ползвани 1-2 години и примерно ранна пролет или късна есен са включвани са по 1-2 седмици, и фреон не им беше отлетял или поне не се усещаше.
    В същото време, в не малко теми в този форум, съм чел за намаляващ фреон за няколко месеца, та чак и до няколко години, заради лош конус и наистина незначителен пропуск.

    Печалба за 1ца време....Значи, като не става дума за дебели пачки, никой не иска нищо да свърши?
    Колко време ще им отнеме да съберат фреона с великата си машина, да направят два конуса, да си извадят везната и бутилката и да напълнят наново? Със сигурност по-малко време от един монтаж за 160-180лв, при който обаче ще се изтощят много повече, ще се нацапат, и ще им отнеме много по-дълго време. Да не излезе само, че за 1ца време се печелят повече пари при услуга, каквато аз търся. Пак казвам, изобщо не искам да ми търсят пропуска, а да извършат това, което съм написал. Ако конусите не са били проблема, здраве да е, ще се видим отново след 3 години.
    Този пост е редактиран от dddilian; 01-12-18 в 21:41.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #7

    Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

    Цитат Първоначално публикувано от dddilian Виж публикацията
    Нали това се пита в задачата - кой да го свърши съвестно и качествено с/у заплащане, не безплатно.
    Защото съм се начел на всякакви мнения за големи фирми, като Вимакс, Мимакс и т.н. Другите пък не искали да идват, защото не ги били монтирали те....

    И друго нещо, цяла година бях член на затворена група във фейсбук, в която членуват само хора, които се занимават с климатици и хладилна техника, наричана "Климатична общност". Съвсем случайно някой ми одобри кандидатурата и ме допусна вътре.
    Е няма такива идиоти. Нямате представа как се говори за клиентите вътре. Биват обиждани, псувани и подигравани. Натъквал съм се на истории как някой нищо неподозиращ човек съвсем умишлено е бил прецакан по някакъв начин.
    После защо търся препоръки...
    Ужас. Не се изненадвам, че има мизерници, които нарочно правят мръсотии на клиентите - може би за да имат повече работа по-късно.
    Един монтиран по всички правила климатик може да навърти 10-20 години безпроблемна работа, това тях явно не ги устройва.
    Шансът да попаднеш на читав майстор в България е може би 1 на 100, даже и по-малък.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    187
    #8

    Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ужас. Не се изненадвам, че има мизерници, които нарочно правят мръсотии на клиентите - може би за да имат повече работа по-късно.
    Един монтиран по всички правила климатик може да навърти 10-20 години безпроблемна работа, това тях явно не ги устройва.
    Шансът да попаднеш на читав майстор в България е може би 1 на 100, даже и по-малък.
    Това важи за всичко - за автомобили, климатици, строители.

    Затова и търся някакви отзиви от някого, който е ползвал услугите на човек/фирма, от които е доволен.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #9

    Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

    "Майсторите" от изброените, а и от други области винаги са много "трудни" за уговаряне за неща, които не им носят "лесни" или "значителни" за техните разбирания пари. Раздават го все едно са министри и трябва да ги уговаряш с месеци. Лошо ми става вече, когато ми се наложи да търся някой. Дори и уж познати майстори, от които съм бил доволен преди, при ново търсене или те отрязват веднага или се почва едно лъжене и шикалкавене разговор след разговор, докато сам не се откажеш.

  12. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #10

    Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

    "Колега" , ако някой от майсторите, с които сте разговаряли за съответните ремонтни дейности, се отзове в рамките на ден/два, желателно е да не го допускате в жилището. Надявам се ме разбирате...
    Погрешно е мисленето Ви, че се заплаща само добавеният хладилен агент, също така се заплаща и за събрания, но по друга тарифа. Сигурно и върху мен сега ще завалят л***а.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #11

    Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

    Въпросът е, че т.н. "майстори" въобще не искат да се отзоват, някои дори не искат и да разговарят след като разберат повода за търсенето. Въобще не се стига до обсъждане на цена или срок за идване. Говоря за личния ми опит с хора от различни области - за коли, строителни ремонти, локалното ми парно, ВиК, климатици и т.н.
    Няколко примера.
    1. Имах сериозен теч от един кран на локалното парно. На 3-ма звънях и всичките отказаха въобще да се занимават с подобен проблем. Правили само нови инсталации. Пари и срокове въобще не бяха обсъждани. Та накрая сам го оправих колкото мога.
    2. Покривът на къщата ми е правен изцяло нов през 2010г. Но замазката на капаците се напука и падна миналата година. Двама по телефона въобще ми отказаха дори да дойдат да видят и да се уговорим. Намерих от една съученичка със собствена голяма строителна фирма, контактите на бивши нейни работници и се уговорихме за кога могат да дойдат. Не съм поставял условия за срок и цена. Свършиха работа добре. Обаче сега скоро ги търсих за проблем с хидроизолацията на плочата на гаража и всеки път по телефона - обади ми се следващата седмица. 4 седмици звъня и накрая на 5-тия път се отказах.
    3. Протече ми ВиК на връзката на водомера. Пак същите проблеми, докато намеря човек.
    Наистина западна града и няма много майстори, защото повечето се изнесоха за София и чужбина. Наличните очевидно имат достатъчно бизнес и могат да си пробират клиентите.
    Този пост е редактиран от VanDan; 02-12-18 в 13:11.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #12

    Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

    Позволявам си лека корекция на VanDan: т.нар. майстори винаги биха се отзовали, защото идеята им е да вземат някакви пари. Да вземат, не да ги изработят. Истинските майстори не биха се хванали да разрешават проблема, защото времето и работата по отстраняването му надвишават сумата, склонна да заплати клиента. Това ще бъде така, докато на пазара се предлагат нови машини по 400 или 500 лева, както и докато не се забрани онлайн търговията с климатизатори и тази от неспециализирани за търговия с хладилни агенти техника магазини, като кауфланд, лидъл, техномаркет, технополис, джъмбо и т.н. Можете да ме критикувате отдолу колкото си искате, аз съм само един прост потребител. Не майстор. Но искам винаги да получавам качествена и надеждна хладилна техника, която да е високоефективна и надеждна, сиреч да ми гарантира минимум 8 години безаварийна употреба. За да се опазва околната среда не само от фреоните, но и от другите боклуци, както и да се опазват природните ресурси (мед, желязо и т.н.).

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #13

    Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

    Додо не искат бе. Преди няколко години ми отказа стар климатик цепеница (само за охлаждане ползвам). Двама различни майстори след като чуха марката и възрастта отказаха категорично да дойдат. Велев беше третия и човека го оправи за 20мин. (четирипътен вентил по спомен).

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #14

    Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

    Колега, много добре те разбирам. Но не мога да ти помогна, освен да ти споделя моя начин на пазаруване на такава техника и да те свържа с хора, които я познават добре.
    Успех!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    31
    #15

    Отговор: Препоръчайте фирма или техник за ремонт и поддръжка на климатици в София

    Аз нито съм съгласен, че ако спре да има евтини климатици качеството ще се подобри, нито смятам, че и от специализираните фирми всички са съвестни и коректни. Според мен, като потребител, каквото и да се направи поради българския манталитет на майстори и клиенти (двустранно е) ще подължи да е голям късмет или, както винаги ако имаш познати и/или с връзки. Моето мнение е, че така е било, така е и така ще остане. Както и поне, до колкото чета, тези, които са съвестни и свестни и ги има в този форум са били, са и ще останат такива.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Препоръчайте добър сервиз за ремонт на телефони в София
    От ockac23 във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 10
    Последно: 15-01-17, 02:08
  2. Препоръчайте фирма за климатици в Шумен
    От stayga във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 09-06-16, 22:53
  3. Фирма за климатици София
    От checho_85 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 11
    Последно: 20-08-15, 18:02
  4. Препоръчайте техник в София
    От George007 във форум Климатици Osaka
    Отговори: 2
    Последно: 05-03-10, 10:08
  5. Коректна фирма за продажба и монтаж на климатици в София!
    От TRICHKO във форум Въпроси свързани с монтажа
    Отговори: 13
    Последно: 07-08-09, 19:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе