Здравейте!Имам проблем с климатик GREE GWH-18QD.Климатикът се използва на охлаждане цело,тъй като е поставен в помещение инкубатор за пилета ,където има включени отоплителни лампи.Климатикът работи на температура 21градуса на охлаждане.Няма никакви проблеми до момента ,в който навън температурата падне под 0 градуса.Вътрешнито тяло се заскрежава и се образува лед който пречи на турбината да се движи нормално ,също така се виждат капки вода по долната част на вътрешното тяло ,които мокрят пода в стаята .Въпросът ми е възможно ли е да има запушване на самия канал по който се оттича конденза и поради това водата да се задържа около топлообменника и да замръзва?
Другият ми въпрос е възможно ли е ако тръбният път на оттичащия маркуч навън не е направен под достатъчно голям наклон да задържа вода в маркуча и в момента в който температурата навън падне под 0 градуса ,водата в маркуча постепенно да замръзва до момента в който всичкият конденз не започне да капе вътре в стаята тъй като не може да се изтече навън поради замръзнал и запушен маркуч?
Логиката ме води към тези отговори ,но не съм сигурен.Ще съм благодарен някой да помогне .