Резултати от 1 до 14 от общо 14

Климатик вкарва мръсен въздух

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    58
    #1

    Климатик вкарва мръсен въздух

    Здравейте, въпросът ми вероятно е обсъждан, но не намерих подобен във форума и въобще в мрежата. За отопление в селска къща сложих Fuji Electric - хиперинвертор. Съседите се отопляват на твърдо гориво и димът от комина при ниско налягане е в моя двор. Проблемът е, че миризмата от дима влиза в помещението при работещ климатик. Това нормално ли е? Доколкото изчетох климатиците "въртят" въздуха вътре в помещението, а не вкарват външен такъв. Не съм имал такъв проблем с климатиците в Казанлък, въпреки че съм на натоварена улица и изгорелите газове осезателно се усещат. Точният модел е RSG12KGTB(E), 12 000 BTU.
    Този пост е редактиран от Ka4akow; 19-01-23 в 12:43.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,547
    #2

    Отговор: Климатик вкарва мръсен въздух

    Дупката за тръбите измазана ли е?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #3

    Отговор: Климатик вкарва мръсен въздух

    Не, не вкарва въздух самият климатик. Пушекът влиза през различни отвори.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    58
    #4

    Отговор: Климатик вкарва мръсен въздух

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Дупката за тръбите измазана ли е?
    Добре е уплътнена, тъй като беше много прецизно пробита. Дограмата също е плътна. Сега като чух и мнението на VanDan се замислям, че димът вероятно влиза от аспиратора, а климатика го завърта и създава впечатление, че е от него. През уикенда дни ще правя експерименти с цигарен дим и дано реша проблема.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    82
    #5

    Отговор: Климатик вкарва мръсен въздух

    Здравейте,

    Домашните климатизатори, могат да засмучат външен въздух през кондензния маркуч. Но това се случва много рядко и най-вече ако са изключително замърсени филтрите на вътрешното тяло, тогава успява да засмуква въздух през маркуча. Но запушените филтри водят и до неефективна работа на отопление и предполагам по-рано ще се разбере, че са за почистване.

    Поздрави!
    Този пост е редактиран от avenger; 28-08-23 в 20:05.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,600
    #6

    Отговор: Климатик вкарва мръсен въздух

    Цитат Първоначално публикувано от Ka4akow Виж публикацията
    Добре е уплътнена, тъй като беше много прецизно пробита. Дограмата също е плътна. Сега като чух и мнението на VanDan се замислям, че димът вероятно влиза от аспиратора, а климатика го завърта и създава впечатление, че е от него. През уикенда дни ще правя експерименти с цигарен дим и дано реша проблема.
    Щом спомена аспиратор, работата е ясна.
    Аспиратора прави известен вакуум в стаята и възможно място за влизане на въздух е през кондензният маркуч.
    За зимата може да го запушиш, за лятото трябва да го отпушиш.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #7

    Отговор: Климатик вкарва мръсен въздух

    Е, то и да го запуши все отнякъде ще влиза, иначе аспиратора става само бръмчалка .

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,205
    #8

    Отговор: Климатик вкарва мръсен въздух

    Освен да се говори с комшиите, не виждам друго спасение!
    нещо да се направи по техния комин, така, че да не идва димът към вас.

  11. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #9

    Отговор: Климатик вкарва мръсен въздух

    Сега - няма да се смеете, ама…, при мен положението беше същото - т.е. дима от комина на съседите се стелеше в моя двор.
    Нито да проветриш, нито нищо..Та мислих мислих, накрая платих на едни майстори и удължиха с 2 метра комина на съседите.
    Та те така стана работата.…
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от ccankov73; 20-01-23 в 16:24.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #10

    Отговор: Климатик вкарва мръсен въздух

    Цитат Първоначално публикувано от Ka4akow Виж публикацията
    Добре е уплътнена, тъй като беше много прецизно пробита. Дограмата също е плътна. Сега като чух и мнението на VanDan се замислям, че димът вероятно влиза от аспиратора, а климатика го завърта и създава впечатление, че е от него. През уикенда дни ще правя експерименти с цигарен дим и дано реша проблема.
    Монтирате 2 броя от тези, на снимката, в помещението с аспиратора и по 1, до 2 броя във всяка от останалите стаи, с което си решавате не само този проблем.
    Успех!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #11

    Отговор: Климатик вкарва мръсен въздух

    У нас, ако пусна аспиратора и няма отворена врата или прозорец замирисва на дим, който аспиратора успява да засмуче от мини пукнатини на комина който идва от комшията на първия етаж и минава зад един вграден гардероб, отварям прозорчето на банята и миризмата изчезва Още като прочетох поста, веднага си помислих за аспиратора ! А преди да мина на пелети /втора зима не ги ползвам заради цената/ бях с котел на дърва и въглища...цялата махала "ухаеше" особено докато се разпалят въглищата, ама комшията да му мисли, като се запъна и не ми позволи да вдигна покрива с още поне метър и половина, като духнеше вятър целия пушек му биеше в прозорците

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #12

    Отговор: Климатик вкарва мръсен въздух

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    У нас, ако пусна аспиратора и няма отворена врата или прозорец замирисва на дим, който аспиратора успява да засмуче от мини пукнатини на комина който идва от комшията на първия етаж и минава зад един вграден гардероб, отварям прозорчето на банята и миризмата изчезва Още като прочетох поста, веднага си помислих за аспиратора ! А преди да мина на пелети /втора зима не ги ползвам заради цената/ бях с котел на дърва и въглища...цялата махала "ухаеше" особено докато се разпалят въглищата, ама комшията да му мисли, като се запъна и не ми позволи да вдигна покрива с още поне метър и половина, като духнеше вятър целия пушек му биеше в прозорците
    Елементарна физика. Колкото въздух се изхвърли, толкова трябва да постъпи. Ако няма постъпващ свеж въздух отвън, ще дърпа откъдето може-тоалетна, комин и т.н. Комшията ти няма вина-вината е в образователната система.

  16. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #13

    Отговор: Климатик вкарва мръсен въздух

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Елементарна физика. Колкото въздух се изхвърли, толкова трябва да постъпи. Ако няма постъпващ свеж въздух отвън, ще дърпа откъдето може-тоалетна, комин и т.н. Комшията ти няма вина-вината е в образователната система.
    Къде видя да обвинявам комшията, пукнатините са при мен, ако ми пречат ще ги оправя, просто споделям как може да се усети миризма от неочаквано място. Това за образователната система пък, въобще не разбрах в какъв аспект го изтърси ? Може би си мислиш, че не знам принципа на работа на аспиратора и ми "отваряш очите" !?

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #14

    Отговор: Климатик вкарва мръсен въздух

    Темата се изчерпа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мулти Сплит Системи Въздух-Въздух - Информация и Препоръки
    От kokovox във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 23-09-22, 21:16
  2. Мръсен Канал на умивалник
    От Venko Grigorov във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 15-10-16, 12:12
  3. Отговори: 9
    Последно: 21-06-13, 19:27
  4. Температура на изходящият въздух от климатик
    От taralion във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 13
    Последно: 27-12-08, 20:54
  5. Отговори: 7
    Последно: 19-05-06, 14:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе