Резултати от 1 до 14 от общо 14

Температура на изходящият въздух от климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Температура на изходящият въздух от климатик

    За мен, а може би и за останалите съфорумци ще бъде интересно , всеки да сподели колко му е температурата на изходящият въздух на климатика. Разбирам, че зависи от марка, мощност, степен на вентилатора, вид фреон, дължина на тръбен път, изолация, температура вътре и вън и др. Все пак за да е ефективен даден климатик, мисля че това е важен "параметър". Хубаво е знаещите да публикуват, ако има диаграми за температурата в зависимост от вида на фреона и околна температура и не на последно място и марка климатик. Ще започна пръв с малкият си климатик ("PANASONIC" - W7DKE), който работи в момента в панелна кухня. Навън 6.5 *С, вътре 24*С, трета степен на вентилатора 48*C.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2

    Re: Температура на изходящият въздух от климатик

    след като ти са ясни подробностите трябва да ти е ясно че това замерване нищо конкретно няма да означава тъй като условията ще се различават ... приеми че машината ти е доста компромисна няма смисъл да я сравняваш с машини с 1000 лв отгоре ...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #3

    Re: Температура на изходящият въздух от климатик

    taralion-температурата зависи главно от топлоотдаването в момента(което пък зависи от това дали е инвертор или конвенционален),от температурата на входящия въздух и от дебита на вътр.вентилатор в м3/ч.Мисля,че при толкова много фактори е трудно да се сравняват в домашни условия.Дори малко да ти е замърсен филтъра,което намалява дебита,и изходящия въздух ще е с по-висока температура,което не значи добър климатик,а знак да си почистиш филтрите.

  5. Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    881
    #4

    Re: Температура на изходящият въздух от климатик

    Различна е, и не много висока(не го изключвам изобщо и дефакто си духа с близка до стайната), въпроса е по-скоро: поддържа ли ти зададената температура? Ако ДА - добре, ако НЕ - лошо - търси се причината! С колко градуса ще духа сам да си решава, както казаха - зависи от много фактори. Разбира се съм се впечатлявал от климатици пред които не можеш да си държиш ръката от жега, но сега ми се изясни ситуацията с инверторните и това духане с 50+ градуса дори бих казал че е нежелателно за комфорта в къщи. Най-важно е според мен да е оразмерена така машината че да успява да държи градус без да се напъва и без да се изключва.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #5

    Re: Температура на изходящият въздух от климатик

    Ей сега го мерих моя вънка е около 0 градуса,а вътре в стаята е 24 градуса. Настроен е на 30 градуса от 5 мин и духа 55 като тернометъра ми е само до 55 и духа доста по-топло.

    А забравих скоростта на вентилатора е на quiet(тих режим).

    Китайски Панасоник .

    Mod.edit avenger Като искаш да добавиш мнения,не ги пускай едно след друго,а ползвай опцията "редактирай"!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #6

    Re: Температура на изходящият въздух от климатик

    сега когато температурите са под 0 градуса колко трябва да е струята на въздуха от вътрешното тяло ?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    84
    #7

    Re: Температура на изходящият въздух от климатик

    зависи колко е темп. в стаята,при 18-19гр.трябва да е 40гр. и нагоре,колкото климатика е по марков толкова по топло духа.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #8

    Re: Температура на изходящият въздух от климатик

    вчера идваха майсторите да го проверяват казаха че за инверторните нормално е 40-45гр (да варира ) казаха ми че при някой модели медеа и самсунг е 50-55гр но не били от най икономичните

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: Температура на изходящият въздух от климатик

    Зависи и на каква скорост е вентилатора. По-добре да духа силно с по-ниска температура отколкото слабо и топло.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #10

    Re: Температура на изходящият въздух от климатик

    Продължавам си откритата от мен тема. Сутринта беше -6*C, а вътре 20*C и климатика ("PANASONIC" - W7DKE) подържаше на трета степен на вентилатора едва 35*C. След, като го превключих на "auto", вентилатора падна някъде към първа степен и термометъра показа около 42-43*C. Съществува ли някаква номограма за приблизително изчисление на температурата на изх. въздух при промяна на външната температура и да приемем, че вътрешната температура е константа? Идеята ми е да се сравнят различните марки и модели климатици при ниски температури и съответно границата, при която СОР става 1-ца и става безмислено използуването им?

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    439
    #11

    Re: Температура на изходящият въздух от климатик

    Няма ли голямо значение и дебита на въздуха все пак, не само температурата му? При медиум моя вентилатор мята по-студен въздух, но сгрява и поддържа температурата. При ауто духа топличко, ама термометъра в стаята показва 0.5 до 1С под зададената често (на моменти си поддържа ОК - да съм честен в повечето време е ОК)!

  14.  
     
  15. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #12

    Re: Температура на изходящият въздух от климатик

    Цитат Първоначално публикувано от taralion
    Продължавам си откритата от мен тема. Сутринта беше -6*C, а вътре 20*C и климатика ("PANASONIC" - W7DKE) подържаше на трета степен на вентилатора едва 35*C. След, като го превключих на "auto", вентилатора падна някъде към първа степен и термометъра показа около 42-43*C. Съществува ли някаква номограма за приблизително изчисление на температурата на изх. въздух при промяна на външната температура и да приемем, че вътрешната температура е константа? Идеята ми е да се сравнят различните марки и модели климатици при ниски температури и съответно границата, при която СОР става 1-ца и става безмислено използуването им?
    Ако целта ти се да видиш кога КОП-а ще е 1-ца по добре не се занимавай. До -15 няма да стане 1-ца дори и на най-скапания китайски климатик. По скоро сравнявай КОП-а да кажем при -10 градуса, както и отдаваната мощност. Тези данни ги им по разни сервизни документации. Във форума сме ги сранявали. Мидеите са справят доста добре. С най-добри показатели са Даикин и Митсубиши хеви. Панасоник са много зле, само скъпите им модели са на ниво. За тошибите няма да кажа каиви са данните от сервизното им защото почитателите им в този форум ще се нахвърля върху мене.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    251
    #13

    Re: Температура на изходящият въздух от климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    По-добре да духа силно с по-ниска температура отколкото слабо и топло.
    Здравейте, тази точка от спора живо ме интересува.
    Мисля, че ако се остави вентилатора на вътрешното тяло да духа на минимални обороти ще се вдигне температурата на кондензация и от там ще се увеличи КПД-то на системата. Ако ти е студено вдигаш първо температурата и ако не достига мощност, чак тогава започваш да увеличаваш вентилатора. По дефолт, програмата на климатика се стреми да осигури комфорт, а не икономия и затова духа яко. Дали разсъждавам правилно?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    124
    #14

    Re: Температура на изходящият въздух от климатик

    моя на най ниската степен има някакъф тих режим духа с най топла струя като го пусна на ауто примерно намалява температурата на струята сега го измерих настроих го на 30 за 10 мин и струята беше над 50 градуса маи това е добре като се има впредвид 4е навънка е към -9 ,-10 градуса

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 9
    Последно: 21-03-14, 09:39
  2. Отговори: 9
    Последно: 21-06-13, 18:27
  3. Каква трябва да е температурата на изходящият въздух?
    От farkash във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 15
    Последно: 15-09-08, 21:49
  4. Свеж въздух
    От Bobsun5 във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 13-01-06, 14:34
  5. Oвлажнители за въздух
    От pimpirlit във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 3
    Последно: 17-11-05, 22:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе