Резултати от 1 до 9 от общо 9

Вентилаторни конвектори - воден топлонос

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #1

    Вентилаторни конвектори - воден топлонос

    Здравейте, има ли впечатления от този отоплителен уред, примерно Klima2000 http://www.utilitiesbulgaria.com/konvektori.htm . Дилемата за мен е, за отоплението на помещения с височина 3.2м/20м2, при темп. на инсталацията 50/40* от кондензен газ.котел, дали с вентилаторни конвектори или с панелни радиатори. Като в помещенията ще има принудителна вентилация(заведение).радиатор конвектор

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #2

    Re:Вентилаторни конвектори - воден топлоно

    Привет!

    Първо, приемам, че под "принудителна вентилация" разбираш вкарване на свеж външен въздух на 100% а не рециркулация.

    Ако сложиш по-голям воден калорифер (или канален конвектор) със съответната автоматика може да минеш изцяло на топловъздушно отопление и да си спестиш място от радиатори и конвектори.

    Колкото до въпроса радиатор или конвектор - зависи:

    1. Конвекторите доста бързо обръщат въздуха и ще стоплят много по-бързо от радиаторите, които са много инертни - ще икономисваш енергия от ефекта на акумулация на енергия.
    2. Конвекторите са по-шумни - предполагам, че не е проблем за заведението.
    3. Радиаторите са устойчиви на хорската глупост и простотия, докато конвекторите имат пластмасови решетки - гасене на цигари, пъхане на боклуци и т.н...ако са достъпно място.
    4. Ако ползваш нискотемпературен топлоносител (вода на 50 градуса е нискотемпературен) за да получиш еднаква мощност с конвектора ще трябва да сложиш ОГРОМНИ радиатори
    5. Конвекторите изискват подръжка (почистване на филтрите), а радиаторите не.

    Надявам се, че от изброеното до тук можеш да си направиш преценка за избора. Ако трябва да кажа моето мнение - аз бих избрал конвектор.

  4. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #3

    Re:Вентилаторни конвектори - воден топлоно

    Мерси за отговора. Под принудителна вентилация имам в предвид аспирация, която се изисква във всяко заведение. Единствено дизайна на конвекторите ме спира все още за избор, защото въобще не се връзват с интериора. Каналните не знам дали могат да регулират темп. на отделните помещения. За мен мисля не е подходящо, защото има възможност за топлоподаване от към тавана, а постъпващият въздух трябва да се взима от ниската част на помещенията, което е свързано с много тръбопроводи.

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #4

    Re:Вентилаторни конвектори - воден топлоно

    За да бъде направено като хората трябва да се направи проект съобразен с помещенията. Ако искаш да отбиеш номера - праскай 2 вентилатора с ел. калорифер (който няма да пускаш) да замажеш очите на ХЕИ и праскай класическо парно с радиатори по 25-30 глидера и готово. Даже може и термоглави да не слагаш - бармана ще регулира температурата.

  6. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #5

    Re:Вентилаторни конвектори - воден топлоно

    Мисля че не ме разбра. Не ми е цел да отбивам номера. проекти имам за всичко, включително за вентилация. Но както се досещаш за да се поддържа поносима среда от тютюнев дим аспирацията трябва често да работи, което налага преосмисляне на вида на отоплителните тела. Не мисля че радиаторите ще смогнат при тази височина на стаите и Т.инсталация 50/40*. Отоплителната инсталация е изчислявана за 90/70* от чугунен газ. котел, което е отживелица. Затова се налага малко осъвременяване в стил "изчисли си сам", на база готовите проекти (преоразмеряване). И аз мисля че е по-добре да съм на конвектори, само ме дразни дизайна им, не ми подхожда на интериора. Но и това се оправя, примерно със самозалепващи се фурнири и т.н.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    599
    #6

    Re:Вентилаторни конвектори - воден топлоно

    Другия вариант е да пробваш с конвектори за вграждане - да ги облечеш в гипс картон с форма и цвят, каквито ти харесват и да има нагнетателна и смукателни решетки.

  8.  
     
  9. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #7

    Re:Вентилаторни конвектори - воден топлоно

    да, май подобен вариант ще стане

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    67
    #8

    Re:Вентилаторни конвектори - воден топлоно

    вентилаторен конвектор

    Възможно ли е да се въже ел.нагревател на такъв конвектор???

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Вентилаторни конвектори - воден топлоно

    Ако е като отделно мини елкотле задължително с помпичка-да,не е проблем

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам воден конвектор- чисто нов
    От ivan74 във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 17-11-13, 19:29
  2. Вентилаторни конвектори - управление
    От GalinRachev във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 01-11-12, 13:12
  3. Водни вентилаторни конвектори?
    От koko-bg във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 20-09-12, 14:52
  4. Отговори: 4
    Последно: 14-02-12, 22:26
  5. воден знак ?
    От helios1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 7
    Последно: 09-10-07, 09:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе