Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

UPS и работи ли с него помпа за парно Grundfos

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #1

    UPS и работи ли с него помпа за парно Grundfos

    Интересува ме дали работят с UPS за коmпютри тези помпи.Мощността няма да я коментираме защото помпата ми е 30W.Просто ме притеснява честотата на напрежението и най вече дали и пробвано.
    Благодаря за отговорите предварително

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    20
    #2

    Re: UPS и работи ли помпа за парно Grunndfos с него

    UPS за помпа трябва да е синусуидален, иначе рискуваш!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    71
    #3

    Re: UPS и работи ли помпа за парно Grunndfos с него

    Пробвано е от мен, проблем няма вече 9-та година! Само леко сменя шума

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    1,006
    #4

    Re: UPS и работи ли помпа за парно Grunndfos с него

    И аз съм го пробвал,но съм закачил голям акумулатор към UPS

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #5

    Re: UPS и работи ли помпа за парно Grunndfos с него

    V1LeaD е прав трябва да е синусуида а не квадратен сигнала какъвто е на UPS
    Продават UPS за помпи там пак не е пълна синусуида но е по добре от нормален UPS за РС

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #6

    Re: UPS и работи ли помпа за парно Grunndfos с него

    Трябва да измериш честотата на тока при работа на акумулатор, защото масовите UPS-и работят на повишена честота (преработвал съм поне 20 бр. и обикновено са на 80-84 херца).За компютър и други уреди с грец на входа няма проблем, но помпата на повече от 52-53 херца не тръгва.
    Цитат Първоначално публикувано от V1LeaD
    UPS за помпа трябва да е синусуидален, иначе рискуваш!
    От дългогодишен опит мисля, че не рискуваш нищо.
    Цитат Първоначално публикувано от Pansim
    Пробвано е от мен, проблем няма вече 9-та година! Само леко сменя шума
    Шума се променя поради стръмните фронтове на правоъгълният ток (мисля, че е вследствие от магнитострикцията)
    Цитат Първоначално публикувано от jori
    И аз съм го пробвал,но съм закачил голям акумулатор към UPS
    При нормален UPS със 7.5 Ач акумулатор помпата държи около час на 30 вата и около 45 мин на 45 вата.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #7

    Re: UPS и работи ли помпа за парно Grunndfos с него

    Благодаря на всички за отговорите!
    Ще трябва да се прави нещо,защото нито климатиците ще работят както трябва,нито пък парното ми ще работи без помпата ако замига тока.
    Супер тъпотия е с тая газова криза

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    83
    #8

    Re: UPS и работи ли помпа за парно Grunndfos с него

    наистина не стават без преработка юпс за пс за помпите.Проверено.Просто си купи от юпс те дето са в топлотехниките.
    абсолютно си прав..Но такава е оправията...

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #9

    Re: UPS и работи ли помпа за парно Grunndfos с него

    UPS за PC става за помпа, но от скъпите модели. Има си UPS със синусуидален ток, но цените им са доста повече отколкото да си купиш един UPS специлано за парно. МОже и да намериш UPS куча марка със сунусуида за малко пари. Аз и за компютър не препоръчвам евтини UPS-и.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #10

    Re: UPS и работи ли помпа за парно Grunndfos с него

    Повечето UPS предназначени за компютри при включване на малка мощност, каквато са помпите за парната (25-60W) не вдига напълно номиналното напрежение. Е, то с обикновен уред не може да се измери точно правоъгълно напрежение, но все пак ориентировачно се вижда. Преди години, сега не знам имаше едни китайчета с марка "РАСО", който си работиха прекрасно за помпи на парна. Бяха доста евтини. Доколкото си спомням го взех за 73 лв., а самоделните, гаражни български бяха най-малко от 120 лв. нагоре и то само 100 W.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    20
    #11

    Re: UPS и работи ли помпа за парно Grunndfos с него

    UPS-a се използва да предпази от прегряване на системата, и не трябва да се правят компромиси - там е и риска защото помпата ако спре да се върти, дано поне разширителния съд или предпазните клапани си свършат работата, иначе гледките са грозни.
    Аз лично нямам отоплителна инсталация на твърдо гориво, но ако имах бих си взел добър UPS хубав акумулатор или няколко, и малък генератор 400 500 W, защото ако започне да спира тока едва ли ще ти е топло само с някъкав UPS. пък и ще можеш да си пуснеш някакво осветление например.
    За около 600 лв може да се намерят и трите. Кризата изисква жертви

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    263
    #12

    Re: UPS и работи ли помпа за парно Grunndfos с него

    Проблема е,че извира водата през разширителният съд и трябва да се обезвъздушава системата,което е досадно.А за генератори и акумолатори и бомбоубежища се надявам да не докараме до там

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #13

    Re:UPS и работи ли помпа за парно Grunndfos с него

    На няколко места имам познати с парно с водна риза (самоделно), като ги посъветвах да сложат УПС-и от ПЦ. Единият е с външен акумулатор, другите са си малки, препоръчах им да е поне с метална кутийка (по ред причини за пожаробезопасност - има случай евтини УПС-си да се подпалват). При ниските мощности не се товарят толкова много реално. Проблема на евтините УПС-и е, че вътрешната батерия се скапва бързо (до 1-2 години). Един такъв е да кажем 65лв с ДДС-то, а една евтина акумулаторна батерия за него е около 18лв с ДДС-то. От към форма на сигнала по ред причини на изхода му не излиза чист правоъгълен сигнал. При натоварване с консуматор с индуктивен характер, формата на тока силно бяга от чист правоъгълен сигнал и се изглажда доста близо до синусоида, така че според мен проблем за помпата няма. На местата в които сме сложили такива УПС-си вече ба4кат над 3-4 години.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    13
    #14

    Re:UPS и работи ли с него помпа за парно Grundfos

    Най-добре се купи UPS за парно, колкото по-малко експерименти толкова по-малко ядове. Около 220 - 250 лева са, слагаш и не го мислиш повече. Имат си гаранция и т.н.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #15

    Re:UPS и работи ли с него помпа за парно Grundfos

    И с какво са по-различни УПС-сите за парно произвеждани от българските фирми? Познавам такива (без да цитирам имена на фирмите), които сами си ги произвеждат по пълна аналогия на китайските и турските с трансформатор на изхода и клоняща към правоъгълни импулси форма на изходното напрежение. Само дето те ги водят "специализирани за помпи". Кажете ми това не е ли пълна търговка измама и спекулация? На изхода на даденото устройство - 4 транзистора за управление на push-pull принцип (дискретно с правоъгълни импулси) на намотката на повишаващият трансформатор. Само дето при проектирането бая неща не са спазени при опроводяването понеже за по-евтинко.. (от към развой) - тънки шини към акумулаторите и трансформатора по захранващите вериги и т.н. УПС с синусоидална форма е най-доброто решение за целта, но уви - скъпи са, и ако трябва да си взимам такъв със сигурност ще скоча на доказани световни марки като APC, които ще са пак на цена 250-300лв и ще работят доста по-гарантирано дори и без гаранция. Ровейки се за по сервизите из познати за стари изгорели УПС-и за рециклиране (за PC), все не мога да попадна на модели на APC, птосто защото те много рядко дефектират.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помпа за кладенец
    От Ralitsa във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 26
    Последно: 16-08-12, 11:10
  2. Хидрофорна система Grundfos
    От stambo3 във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 12-06-12, 22:45
  3. плеер FX-72 как се работи с него
    От kostadin11 във форум Mp3 плеъри, слушалки
    Отговори: 4
    Последно: 20-06-11, 18:59
  4. ПРЕМЕСТЕНО: плеер FX-72 как се работи с него
    От Vanquished във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 20-06-11, 18:50
  5. помпа за водно
    От connect във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-06, 11:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе