Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Помпа за кладенец

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    20
    #1

    Помпа за кладенец

    Здравейте!

    В сушата преди дни на вилата ни възникна проблем. Имаше режим на водата.
    Имаме кладенец, който се ползваше активно до преди няколко години, но изгоряха помпите.
    Сега искаме отново да възобновим ползването му, но не знаем каква помпа да купим.
    Кладенецът е дълбок 28 метра, като има още около 5-6 метра денивилация до къщата.
    Посъвейтвайте ме за марка, модел и параметри на помпата. Ще е от полза да кажете и къде могат да се намерят препоръчаните от вас модели.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2005
    Мнения
    200
    #2

    Re: Помпа за кладенец

    по добре е хидрофорна помпа - италианските са добри и не бръмчат има ги в магазините навсякъде

  4. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #3

    Re: Помпа за кладенец

    Цитат Първоначално публикувано от Chaser
    по добре е хидрофорна помпа - италианските са добри и не бръмчат има ги в магазините навсякъде
    Не става,в най-добрия случай теглят от 9 метра истинските италиански.

    В случая ти трябва високонапорна помпа и си попаднал на точния човек(мен).За да не правя реклама ми пиши ЛС.Имаш два варианта,или сондажна помпа която засмуква от много голяма дълбочина или нормална центробежна която пускаш в кладенеца (на свой риск заради влагата).Първия вариант е по-добър и надежден....естествено и по-скъп.Само сондажната помпа струва 499 лева,отделно ти трябва маркуч(или тръба) 1 цол и кабел защото на помпата има само 10 метра.Максималната дълбочина на засмукване е 74 метра,максималния дебит е 60 литра в минута.На 28-ия метър дебита ще падне наполовина.Дълбочината е достатъчна за да не си купиш някой боклук от хипермаркетите който да се чудиш къде му е сервиза.Та както казах ако имаш интерес пиши ми.

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Re: Помпа за кладенец

    Не пишеш за кой град иде реч, та да те упътим. Сондажните помпи, както каза @dragozow, са хубаво и единствено решение за сондажен кладенец, ама за обикновен - широк кладенец обикновено се ползват обикновени, центробежни помпи, по възможност - самообезвъздушаващи. Струват около 200лв(италианските) в зависимост от марката и мощността. Слага се 5-6м смукателна тръба(за предпочитане PPR-ф32), а на изхода ф25 РЕ тръба. Напора на тези помпи обикновено е около 40м, така че ти е достатъчен. Модела ще го уточните с продавача, като му кажеш какво ще захранваш с нея. Добре е да сложиш и поплавък (15-20лв) за да предотвратиш изгаряне при свършване на водата в кладенеца. А иначе помпата не се страхува от влагата в кладенеца - тя е предвидена за такива условия на работа.

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #5

    Re: Помпа за кладенец

    Едно е сигурно,трябва да се консултираш на място е компетентен човек.Със сигурност мястото не трябва да са хипермаркетите като изключим Практикер които продават Gardena.Всичко друго там е талаш с гаранция....в Хасково например.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    20
    #6

    Re: Помпа за кладенец

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Не пишеш за кой град иде реч, та да те упътим. Сондажните помпи, както каза @dragozow, са хубаво и единствено решение за сондажен кладенец, ама за обикновен - широк кладенец обикновено се ползват обикновени, центробежни помпи, по възможност - самообезвъздушаващи. Струват около 200лв(италианските) в зависимост от марката и мощността. Слага се 5-6м смукателна тръба(за предпочитане PPR-ф32), а на изхода ф25 РЕ тръба. Напора на тези помпи обикновено е около 40м, така че ти е достатъчен. Модела ще го уточните с продавача, като му кажеш какво ще захранваш с нея. Добре е да сложиш и поплавък (15-20лв) за да предотвратиш изгаряне при свършване на водата в кладенеца. А иначе помпата не се страхува от влагата в кладенеца - тя е предвидена за такива условия на работа.
    Става въпрос за Плевенско, но това няма значение всъщност, защото живеем в София и от тук ще пазаруваме.
    Вярно е че трябва да се консултирам с компетентен човек, ама като нищо не разбирам от тия работи как да разбера, че човекът с който говоря наистина е компетентен. Затова предварително се ограмотявам чрез вас ;-). До преди години доста време в този кладенец ползвахме 2 бр. (заради голямата дълбочина) български помпи Вида, но изгоряха. Честно казано тогава вършеха много добра работа, но и на пазара нямаше друго. Сега искам да купим нещо качествено. И аз съм чувала, че Гардена са добри помпи, но като ходих да ги гледам освен дълбичината на засмукване и височината на изкарване на водата имаше и разни други параметри, като мощност например. Питахме някакъв продавач за конкретния случай кой модел е най подходящ, ама така умно и незаинтересовано ме гледаше, че ..........

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re: Помпа за кладенец

    За София е лесно - пусни Google едно търсене за "помпи", за да видиш колко фирми се занимават само с това. Остави Гардена. За да не изгарят трябва както казах да се намали изходящия отвор от1" на ф25 или ф20 (ако избереш по-малка мощност. А мощност ти трябва 0,7-1.2кW, ако ще е само за поливане.

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #8

    Re: Помпа за кладенец

    Там, където правеха едно време Вида и сега продължават да произвеждат, но не им знам вече името...
    Мисля си, че качеството им е добро, може би заради носталгията, но със сигурност бяха издръжливи!

    При всички положения си търси нещо по-качествено (мисля 350-500 по спомени от приятели), `щото други приятели се опариха с китайски изпълнения - не са за всекидневна употреба!

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Re: Помпа за кладенец

    "Випом" са сега бившите "Вида". Нямам отзиви за тях - сигурно са добри, но отстъпват ценово(поне) на италианските марки. Китайските са 50-100лв и имитират известни марки.

  12. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #10

    Re: Помпа за кладенец

    Мога да ти предложа италиански(наистина италиански) Sealand.Както казах вече пиши ми на лс да не правим реклама.Ако дойдеш на място ще получиш и компетентна консултация.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    13
    #11

    Re: Помпа за кладенец

    Кладенец с дълбочина на водата 24-26м ф=20см. От две години ползвам потапяща се помпа ( руска някаква от железарията, цена 50 - 60лв).
    Недостатък:
    относително малък дебит/зависи от Н/;
    малък живот 1-2 год /болтовете ръждясват!!! и се късат, износване на клапаните, но в комплекта има резервни/.
    Предимства:
    цена;
    няма въртящи части - вибрационна;
    върши ми работа за около 1дка

    Има подобни италиански с изключвател при падане на нивото, преди година бяха около 400лв.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    5
    #12

    Re:Помпа за кладенец

    Тук са професионалисти и могат да ви отговорят!! Още същия ден. Супер. http://www.pestimenergia.bg/shop/category/7/pompi.html

  16. jdm
    jdm е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    8
    #13

    Re:Помпа за кладенец

    Имам сервиз за помпи. Хидрофор в кладенец не се пуска. За една година заминава от влагата или се дави напролет от надигащите се води. Решението е потопяема помпа с воден стълб 50-70метра в комплект с хидроконтрол. около 700 лв цялата работа

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    114
    #14

    Re:Помпа за кладенец

    Здравейте. Все още не се бях включвал в тази тема, ама лятото идва..................
    Така...........става въпрос за кладенец(стандартен -сигурно над 1м. диаметър). Дълбок е около 12.5 м като има около 1м - 1.5м. вода.
    Преди около 5 години имаше от тези руските(а може и българска) помпа вкарана на около средата на кладенеца в ниша и от там надолу метална тръба със клапан.По думи на ползвателите тогава водата не е свършвала. Естествено тази помпа изгоря(преди 5 г.) и сега се замислям за поливането. Ще се полива 1 декар зеленчуци (всичко каквото може да се расте в една селска градина) като говорим за денивелация в кладенеца около 11м + още поне 3м. до края наградината(водата трябва да отиде до най- високото в градината и от там да се полива, а до там е около 80 метра.
    Естествено търся някакво не толкова евтино решение но и съм далеч от изхвърлянето(не ми се харчи много.........)
    Рових се доста из нета - верно е че има много написано, ама е и доста объркващо. Според мен ми трябва потопяема помпа с поплавък за изключване (ако свърши водата)Или намирам помпи за потапяне дето са евтини и са за 5м. или намирам все сериозни дето са от 40 м. и нагоре ама и сумите им са добри.
    Дайте идея за някакво разумно решение което да е надеждно и да ме кара "дъъъъъъъъълги" години - в смисъл не ми се купува всяко лято помпа.

  18. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #15

    Re:Помпа за кладенец

    Ей ти решението:
    http://www.ranchobg.com/?81&02&96149#a418
    Само си избираш мощността, макар че всичките ще ти свършат работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отопление с вода от кладенец
    От babati във форум Други начини за отопление
    Отговори: 14
    Последно: 10-03-14, 14:11
  2. Отговори: 7
    Последно: 01-10-13, 14:42
  3. Уплътнение за ръчна помпа
    От Rutsmata във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 0
    Последно: 10-04-13, 22:44
  4. Помпа за изсмукване на наноси в кладенец
    От ravema във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 08-05-11, 17:27
  5. помпа за водно
    От connect във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-06, 12:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе