Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Проблем с комина - как да увелича тягата?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    23
    #1

    Проблем с комина - как да увелича тягата?

    Привет на всички във форума,искам да ви помоля за малко помощ.искам да си увелича тягата на комина,но не откривам подходящите хора. Помагайте!!!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #2

    Re:Проблем с комина

    В какво жилище живееш, конструкцията на коминското тяло каква е?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    23
    #3

    Re:Проблем с комина

    Живея в 4-ри етажна кооперация,комина е старичък/зидан е с тухли/,височината му е добра ,тягата не е лоша.Но на комина сме две печки,и когато запаля опушвам комшиите на 4ет.Особено когато е малко по топло, става кофти.Комина е чистен редовно,но защото съм с камина комина не може да смогне , дебита идва малък.Мисля да го надзидам и да сложа шапка от тия въртящите,само не съм сигурен дали това е решение.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #4

    Re:Проблем с комина

    Решение е,но не е панацея.Има специализирани вентилатори за монтаж над комина,100на-200 Вт и вършат перфектна работа.
    http://www.caf.cz/eko-kominy/main.ph...=index&lang=bg

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #5

    Re:Проблем с комина

    И това не е панацея .Щото като спре тока кво праим? Най добре въртящо петле според мен.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Проблем с комина

    Като спре тока,ако камината е с водна риза,пак може да питаш какво правим-ами вземаме си UPS.
    Сега аз да те питам-ако няма вятър,тая въртележка само за украса ли ще служи на комина? Колко пъти няма да има ток и колко няма да има вятър?Освен това дебита е много слаб заради малките обороти на въртене.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    12
    #7

    Re:Проблем с комина

    Здравейте има едно устройство което не изисква вентилатор и се намъква на комина и дори като е топло времето има тяга .Лошото е ,че нямам време да го направя по добре мисля ,че ги има и готови. Варианта със димохода е добър ,но тока ако спре ..... Успех в разрашеването на проблема

    I I I I
    I I I I
    I I________I I I
    I I
    I ___ ___ I
    I I I I I I
    I I
    I I

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    444
    #8

    Re:Проблем с комина

    А значи за един вентилатор да слага и UPS? Човека не е казал че камината му е с водна риза.Точно вятъра е основния виновник за нетегленето на комина.Целта на петлето е не да е въртележка, а да застава в посоката на вятъра така се получава ежекторен ефект.Сега разбра ли за какво говоря.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    23
    #9

    Re:Проблем с комина

    Сърдечно благодаря на отзовалите се.Забравих да уточня че камината е с водна риза,уборудвана е със всичко необходимо за да функционира както трябва. Вентелатора съм го оставил като краен вариянт,основния ми проблем е че не мога да намеря фирма или майстор за да започна от някъде с решението на проблема.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    23
    #10

    Re:Проблем с комина

    Привет на всички във форума,имам проблем с комина мисля да монтирам димосмукателен вентилатор.Има ли някой който е ползвал такова чудо,има ли ефект и дали ще ми харчи много ток.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #11

    Re:Проблем с комина

    Първо с иреши проблема с комина. Помисли защо няма тяга. На кой етаж си от колко общо? В справочника на проф. Стамов има описан вариант за увеличаване на dP с шапка на комина без вентилатор, ама ще ми е трудно да ти го опиша.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    23
    #12

    Re:Проблем с комина

    Живея на 2-рия етаж от 4етажа,на комина сме две печки и там е основния проблем,комина е старичък има тяга но когато се затопли малко и комшиите на 4-я пушат здраво,явно малко не му достига на комина.За това искам по някакъв начин да му увелича още тягата.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #13

    Re:Проблем с комина

    Може да пробваш нещо такова: http://www.napravisam.bg/menu/statii/vieb/kamin15.jpg
    или http://www.napravisam.bg/forum/files...omin_2_193.jpg
    Второто има логика ама незнам до колко ще действа. Първото има ефект, но да ти кажа проблема ти е не малък защото цялото подналягане се измуква при комшията ти. Трябва да поговорите с него да измислите вариант.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #14

    Re:Проблем с комина

    Лошото и при двата варианта е ,че работят само при вятър,а ако няма ? Защо не опиташ с вентилатор долу при камината да нагнетява въздух в нея,а не горе смукателен.Ама може да избие дим в съседите май,не знам точно.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    287
    #15

    Re:Проблем с комина

    Какъвто и да е отоплител на твърдо гориво, регулирането му става с регулирането на въздуха. Ако сложи вентилатор на входа, печката ще зачерви кюнците за отрицателно време. А като достигне нужната температура, ако спре вент. пак ще си пуши. Това не е вариант.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мога ли да свържа аспиратора в комина?
    От bucho във форум Бяла техника
    Отговори: 6
    Последно: 31-07-07, 14:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе