Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23

Отопление с природен газ vs. камера с водна риза..моля за съвет!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #16

    Re:Отопление с природен газ vs. камера с водна риза..моля за съвет!

    Не мога да разбера защо пак темата се превръща в спор,кой е по-добрият вид отопление.Всеки си преценява за себе си.Мои приятели са на газ от около 2 години и са много доволни.В къщата им е топло навсякъде и има топла вода в изобилие,на което те най-много се радват защото са голямо семейство и преди 2-та им ел. бойлера не им смогваха на потреблението
    Не мога да кажа точно какъв им е разхода,но те са доволни и явно котела им работи в оптимален режим.
    По темата мисля вече е казано какъв е проблема - високата минимална мощност на котела спрямо тази на радиаторите.
    @justify - логиката донякъде е такава,но защо да плащаш 400-500лв. като можеш да оптимизираш системата си и да плащаш 200-250 примерно
    @Lazar - не виждам какво ти пречат хората,които са си сложили климатиците в подписа.На мен ми се струва напълно нормално.Все пак сме във форум за техника.
    Също искам да кажа че съм сигурен в знанията ти относно газовите котли и с нетърпение очаквам развитието на темата и дали neosi ще успее да вкара котела си в режим или пък в краен случай да го смени.
    Поздрави на всички и лек ден.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #17

    Re:Отопление с природен газ vs. камера с водна риза..моля за съвет!

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Още един мъдрец с подпис
    Прав си за мъдреца. А от януари 2010 -Сурва, сурва весела година +25% за газ камина.ЧЕСТИТА да Ви е от БУлгаргаз.

    П.П. ако човека е още на газ и твоите познати също пак ще очаквам включване.Не виждам какво те дразни климатиците в подписа ми- не развивам такъв бизнес(както ти с газови и други отоплителни уреди) и нямам личен/бизнес интерес от такава реклама.Имам инсталация в апартамента на природен газ, но не не я ползвам-вместо нея проточни бойлери и климатици-ползва ги цяла България и ако някой си позволи да вдига тока-вдига тока на цяла България.Тоест на следващите избори чао ПРАвителство и парламент.Потребителите и потребителския интерес са голяма сила с която всеки политик се съобразява.Физическите лица потребители на природен газ В България са не повече от 300 000.

    Това с оптимизирането ми звучи като да си оптимизирам климатиците зимата да ми затоплят до 18 градуса, за да не плащам много ток.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    193
    #18

    Re:Отопление с природен газ vs. камера с водна риза..моля за съвет!

    Под оптимизиране исках да кажа да се направи така че котела да не се пуска и спира често.Просто разхода за запалването при всяко пускане е много голям и си е направо разхищение на газ.

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #19

    Re:Отопление с природен газ vs. камера с водна риза..моля за съвет!

    Ама е желателно, оптимизацията да е с над 20% от разхода. http://news.ibox.bg/news/id_904959010

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #20

    Re:Отопление с природен газ vs. камера с водна риза..моля за съвет!

    Не че ме дразнят подписите, но не разбирам значението им - писах за това наскоро. Ама всеки си знае. Дразня се когато някой се изказва без да има какво да каже по темата и така само спами. Надявам се, че излишните мнения ще бъдат изтрити от модератор. Колкото до цените - ами така ли не стана ясно, че цените на всички енергоносители са свързани и ве движат в пакет - защо падна пролетта цената на газа и то с 30% - защото стана неконкурентна и намаляха продажбите, а бюджетът на братята се нуждае от продажби на газ. Но това са въпроси, по които не искам да споря.

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    6
    #21

    Re:Отопление с природен газ vs. камера с водна риза..моля за съвет!

    Здравейте момчета,
    Съжалявам, че не писах няколко дни но бях в командировка....
    Благодаря на всички за съветите. За сега реших следното:
    1. Ще намалят мощността на котела до минималната
    2. Ще монтират седмичен програматор (Лазаре, ако сменя котела, ще го продам на комшиите отдолу..техния котел е същия)
    3.Като за начало ще пробвам един месец с всички радиатори включени на ПЪЛНА мощност и намалена температура на водата (Колко градуса тряба да е горе долу?).
    4.Сменям котела немедленно, ако няма ефект. Нов ще е около 1700 лв., което всравнение със 6000 за климатици си е далавера.
    5.След започване на отоплителния сезон ще докладвам моментално.
    Впрочем днес ми поискаха 2200 лв. за доставка и монтаж на котле на дърва..и човека каза, че трябва да се зарежда на всеки 2-3 часа, което пък не ме устройва, тъй като цяло през деня в къщи няма никой.
    Въобще лудницата е пълна.
    А, да...днес говорих с братовчед ми, който работи в Атароклима - човека каза, че при температупи под -7градуса, климатиците не бачкат ефективно. През зимата в Симеоново -7 си е кажи-речи постоянно.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    6
    #22

    Re:Отопление с природен газ vs. камера с водна риза..моля за съвет!

    Докладвам:
    Току що дойдоха момчетата от Софиягаз. Намалиха котела и сега в момента е на 10 квт.
    Очакваме студа

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #23

    Re:Отопление с природен газ vs. камера с водна риза..моля за съвет!

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    МОите съседи -зор -зор за газ да подписвам и като платиха януари за 86кв.апартамент единият-за двама човека 275лв., другият 378лева(за 4 човека) и то без да работи парното постоянно на 24 градуса(така ми казаха когато ги попитах дали им работи 24 часа на 23-25 градуса), сега започнаха да мрънкат че по-хубаво било с климатици ама вече били дали 7-8бона за газификация и нямали пари.
    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Имам инсталация в апартамента на природен газ, но не не я ползвам-вместо нея проточни бойлери и климатици-ползва ги цяла България и ако някой си позволи да вдига тока-вдига тока на цяла България.
    Хубаво е човек да помни какво е писал. Имал газ пък ползвал проточни бойлери - смях.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Камина с водна риза
    От k.ivanov във форум Отопление
    Отговори: 42
    Последно: 23-09-13, 22:26
  2. Отговори: 5
    Последно: 21-01-12, 20:23
  3. Камера с водна риза + природен газ
    От valdess във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 22-09-09, 22:24
  4. Камера с водна риза Deville - не гори добре
    От valdess във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 12-08-09, 17:15
  5. печка а водна риза
    От zaks във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 27-08-08, 08:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе