Резултати от 1 до 15 от общо 15

Моля дайте съвет за отопление на къща

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    94
    #1

    Моля дайте съвет за отопление на къща

    Здравейте, живея в къща и в момента имам локално парно на дърва и въглища. Котлето е към края на живота си, а и хамалогията е огромна, и се оглеждам за алтернативи. Изградената система е за отопление на 3 етажа с общо 12 радиатора. С климатици ми се струва немислимо, сега проучвам вариантите за палетни котли /до колкото разбрах са много лесни за експлоатация, не отделят много пепел и т.н./
    Ще се радвам да споделите вашето мнение по въпроса и да дадете съвет

  2.  
     
  3. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #2

    Re:Моля дайте съвет за отопление на къща

    Не разбирам много ама тези пилетните не са ли пиролизните - работят само на дърва и то ланшни (сухи). Колко ли кубика ще ти трябват? Аз също съм в къща на 3 етажа. В момента само двата отопляваме. Не виждам хамалогия. Ако е добре направена инсталацията се ходи два пъти на ден до котелното. Разхода ми е около 1000 лв на година. За такива като нас най добре си е парнот. В нашия град започват газификация. Ако стане по-достъпна и котлето стане за смяна това е вариант запо-малко хамалогия. Добрия хиперинвертор също е за предпочитане, но за нашата ситуациа 20000 лв няма да стигнат за климатици.

    При добра изолация, добре оразмерени радиатори и котел разхода е малък, съответно и хамалогията.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Моля дайте съвет за отопление на къща

    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Не разбирам много ама тези пилетните не са ли пиролизните - работят само на дърва и то ланшни (сухи). Колко ли кубика ще ти трябват? Аз също съм в къща на 3 етажа. В момента само двата отопляваме. Не виждам хамалогия. Ако е добре направена инсталацията се ходи два пъти на ден до котелното. Разхода ми е около 1000 лв на година. За такива като нас най добре си е парнот. В нашия град започват газификация. Ако стане по-достъпна и котлето стане за смяна това е вариант запо-малко хамалогия. Добрия хиперинвертор също е за предпочитане, но за нашата ситуациа 20000 лв няма да стигнат за климатици.

    При добра изолация, добре оразмерени радиатори и котел разхода е малък, съответно и хамалогията.

    Ще се откажеш от парно на газ.Иде ценовия косач още през януари 2010г.Най-добре за теб е алтерма система н а дайкин, фуджитсо, мицубищи илектрик или чофу.Най-добър комфорт ще ти създдаде и ще е най евтино отоплението в сравнение с другите отопление било на газ, ток дърва или въглища.цена между 12 000 до 20 000 хил.лева.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #4

    Re:Моля дайте съвет за отопление на къща

    Колко етажна е къщатата и всичко ли искаш да отоляш? И от кой град(месност) си?

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #5

    Re:Моля дайте съвет за отопление на къща

    Цитат Първоначално публикувано от vladko33
    Здравейте, живея в къща и в момента имам локално парно на дърва и въглища. Котлето е към края на живота си, а и хамалогията е огромна, и се оглеждам за алтернативи. Изградената система е за отопление на 3 етажа с общо 12 радиатора. С климатици ми се струва немислимо, сега проучвам вариантите за палетни котли /до колкото разбрах са много лесни за експлоатация, не отделят много пепел и т.н./
    Ще се радвам да споделите вашето мнение по въпроса и да дадете съвет
    Пелетен котел е скъпо удоволствие - и като инвестиция и като гориво.Най-добре е на газ, но ако няма помисли за вариант направиш реорганизация на котелното така, че да ти е удобно за транспорт и обслужване. С един съвременен добре избран котел хамалогията не е толкова тежка. Вариант е и да добавиш и термопомпа за по-меките дни.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    94
    #6

    Re:Моля дайте съвет за отопление на къща

    Ще отоплявам 3 етажа. На всеки етаж има по 4 радиатора Третия етаж не го ползвам, но както е вързана системата във момента, отоплявам и него. Намирам се в София, широкия център. Мисля, че района не е газифициран, търся оптимален вариант цена/качество като целта ми е по възможност да си използвам изградената система с радиаторите

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #7

    Re:Моля дайте съвет за отопление на къща

    Пиши ми на лични,аз изграждам подобни системи на Алтерма,но с по-достъпни цени.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    190
    #8

    Re:Моля дайте съвет за отопление на къща

    И аз съм в къща и по-добър и евтин вариант от дървата и въглищата няма. Да, занимавка си е, ама ако искаш наистина да се сгрееш това е варианта. Къв е проблема да си смениш само котлето?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #9

    Re:Моля дайте съвет за отопление на къща

    Явно не си ползвал друго,затова така говориш. Половината ми клиенти в тази област са се отказали от твърдото гориво по някаква причина и минават на климатизация с термопомпа .

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #10

    Re:Моля дайте съвет за отопление на къща

    Щом си в къща,извърти 2 сондажа и сложи водна термопомпа. Няма по-добро за момента. Ще се преродиш.

    Скъпата инвестиция (може да дойде колкото с хубав пелетен котел или климатици) ще се избие само от липсата на хамалогия. Освен това е по-евтино, по-безопасно и икономично.
    Оскъпяването,освн сондажите, ще е от смяната на радиаторите с конвектори,или добавянето на още рабра.
    Обаче пак си заслужава angel

    И тия пелетни простотии дето ги гледате за по 2-3к, просто ги забравете. Ще се счупите от разход с тях. Хубавите, дето си заслужават са над 8-10к до над 30к според мощността.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #11

    Re:Моля дайте съвет за отопление на къща

    ...и дава топла битова вода целогодишно за жълти стотинки. Този разход е май най-големия за едно домакинство за годината.Но доста хора го пренебрегват.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    3
    #12

    Re:Моля дайте съвет за отопление на къща

    Стига с тези огромни инвестиции....... е това е решението - отоплителна система Дион

    За реклама си има тарифи и места.Ако искаш да споделиш нещо,аргументирано технически и икономически,действай!Ако ли не-поне не пускай "празни" постове.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    83
    #13

    Re:Моля дайте съвет за отопление на къща

    Баце, тука говорим за икономично отопление. Както и в другата тема. ИКОНОМИЧНО. Разбери.

    Ако си шефа, много жалко. Ако си на заплата, шефа ако те види ква пошла реклама му прайш... Изврата със сгодните обущета !!

    Оди си ги продавай тия работи некъде другаде.
    Примерно в Далавера.нет

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #14

    Re:Моля дайте съвет за отопление на къща

    Цитат Първоначално публикувано от IVCATA
    ... огромно инвестици...
    Поне да беше на български,че да те разберем...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    94
    #15

    Re:Моля дайте съвет за отопление на къща

    Благодаря за мненията, все още събирам информация за възможните алтернативи. Вариант ми се струва също да сложа по един мощен инверторен климатик на всеки етаж и мисля, че в нетолкова студените дни няма да имам проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отопление на локално парно,моля за съвет!
    От borisvelkov във форум Други начини за отопление
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-15, 08:41
  2. Philips или LG, моля дайте съвет
    От emilian83 във форум LG телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 07-03-12, 17:29
  3. Колеги, моля ви дайте съвет за TV
    От casparcho във форум Телевизори
    Отговори: 12
    Последно: 17-06-11, 11:18
  4. Моля дайте съвет за камера до 500 лв.
    От valdes666 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 7
    Последно: 13-01-10, 17:16
  5. Отговори: 2
    Последно: 29-11-03, 08:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе