Резултати от 1 до 7 от общо 7

Слабо налягане на газов котел при битова вода

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    11
    #1

    Слабо налягане на газов котел при битова вода

    Здравейте, от две седмици имам проблем със слабото налягане при битова вода на газав котел - viessmann. Имам го от три години(от 2021г.), като много рядко пускам отоплението през зимата поради разбираеми причини. Тази зима през - януари 2024, пуснах за няколко дена отоплението, като едновременно работи битовата вода, и оттогава котела изключва, като налягането спада до 0,3. Характерно е, че когато работят и двете - отоплението и битовата вода, проблеми нямам, но когато спра отоплението и остана само на битова вода - налягането рязко пада. Проверил съм за течове - няма! Ще Ви бъда благодарен да споделите идеи и предложения за този проблем.

  2.  
     
  3. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #2

    Отговор: Слабо налягане на газов котел при битова вода

    Прегледай си разширителния съд.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #3

    Отговор: Слабо налягане на газов котел при битова вода

    Допълни вода до налягане 1,5 при студена система и всичко ще се оправи, не знам защо го държиш толкова ниско

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    11
    #4

    Отговор: Слабо налягане на газов котел при битова вода

    Благодаря за горепосочените предложенията и идеи, които се оказаха, че имат резон!
    Аз съм от Долни Дъбник - Плевенско и нивото на водата е мн ниско. Служител от обслужващата фирма, която поддържа инсталацията пристигна и аз казах двете твърдения, който отговори, че това са верни варианти за действия. Започнахме с допълване на вода и системата тръгна, като се повиши до 1,7. Ако не ставаше, тогава щяхме да гледаме разширителния съд.
    Благодаря на потребителите изразили мнение и се надявам и аз да помагам с друго, с каквото мога!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,528
    #5

    Отговор: Слабо налягане на газов котел при битова вода

    Каква е взаимовръзката между налягането на БГВ и парното?
    Тоест двуконтурен котел не можеш да го ползваш без инсталирана отоплителна инсталация.
    Впрочем, моят го държа на 0.8 бара, с оглед едноетажната инсталация и 4 отоплителни тела, и проблеми не съм имал.
    Каква е ползата от по-високото налягане на инсталацията?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #6

    Отговор: Слабо налягане на газов котел при битова вода

    Ако налягането в котела падне под определена стойност (при моя май беше 0.5) и спира да работи на всякакви режими.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Отговор: Слабо налягане на газов котел при битова вода

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Каква е взаимовръзката между налягането на БГВ и парното?
    Тоест двуконтурен котел не можеш да го ползваш без инсталирана отоплителна инсталация.
    Впрочем, моят го държа на 0.8 бара, с оглед едноетажната инсталация и 4 отоплителни тела, и проблеми не съм имал.
    Каква е ползата от по-високото налягане на инсталацията?
    Вече почти няма битермични топлообменници (които бяха изхвърлени, защото са проблемни) и БГВ се подгрява в пластинчати топлообменници вода-вода, така че е нужно налягане от котелната страна (първичния кръг) на топлообменника. Налягане 0,8 е допустимо, но не е оптимално, при положение, че предпазния клапан е на 3 бара, придържайте се към 1,5 бара

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 27-12-23, 01:01
  2. Високо налягане в газов котел bosch zwb 24-1
    От lubomir boevski във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 14-01-19, 21:43
  3. Проблем с топлата вода на газов котел BAXI ECO 3
    От орлин във форум Отопление
    Отговори: 13
    Последно: 06-03-16, 13:19
  4. Високо налягане в газов котел
    От Kamen Antonov във форум Отопление
    Отговори: 9
    Последно: 04-02-16, 11:25
  5. Отопление и топла вода с газов котел
    От tedybb във форум Отопление
    Отговори: 24
    Последно: 27-12-10, 23:15

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе