Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем с камина с водна риза

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    1
    #1

    Проблем с камина с водна риза

    Направихме си локално парно в къща на 1-вия етаж. Камината е Прити 10kw, имам 2 радиатора 1 лира и бойлер със серпентина. Проблема е че немога да достигна повече от 55-60C на изходящата тръба.Когато включа всички кръгове няма загряване на тая вода. Налага се да спирам единия радиатор и бойлера, и така топля само 1 стая. Термостата е на 50C Незнам къде е проблема. Майсторите са добри отдавна се занимават с тази работа.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Проблем с камина с водна риза

    Термостата го сложи на 60*. Колко големи са радиаторите, кой точно модел е камината, какви са дървата - мокри, сухи?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #3

    Re:Проблем с камина с водна риза

    Моята печка с водна риза също е Прити 10 киловата на водната риза и имам точно същото натоварване , със сурови дърва едва държи 55 градуса , със сухи вдига 60-65 е зависи от честотата на зареждане и дали вече е загрял бойлера .Значи почти си на границата на мощността -производителя дава май максимална мощност , остава ти горивото да ти е добро и комина да тегли + свеж въздух с който да гори печката в помещението (ако е херметизирано от добра дограма печката няма въздух да гори добре). И да вдигнеш регулатора на 60 - помпата ще работи със паузи докато набира топло .

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    1
    #4

    Re:Проблем с камина с водна риза

    Здравейте..
    имам проблем с камина прити съм + водна риза до преид няколко години всичко беше наред след това имахме проблем с комина както и да е тази година го оправихме имам проблем с отоплението значи палим камината радиаторите се затоплят леко след това изтиват системата е пълна с вода както трябва обезвъздуших я но пак не помага водната риза е на 2-ра степен радиаторите са 2-ва чугунени немога да кажа точно какви но преди години висчко си беше добре
    единия радиатор с 10 ребра
    другия е с 21 ребра но е значитено по малък от този с 10-те ребра

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #5

    Re:Проблем с камина с водна риза

    пожелавам ви успех на вси4ки
    аз 5 години бях с такова отопление/с радиатори панелни 4исто нови "Корадо"/
    сега съм ги спрял вси4ките на мястото на всеки радиатор съм сложил по едно вътрешно тяло от климатик преправен да може да работи с вода от камината за 15 минути температурата в помещението от 18* става 25*
    преди и моята камина работеше на 60* но ве4е работи на 75*
    исходящата температура от климатика е 60*
    преди системата ми беше с 4 радиатора 120/50 и беше в 84 литра вода а сега съм с 58 литра вода
    мнг по добро КПД
    мнг си блъсках главата докао напасна нещата но ве4е вси4ко е супер
    а за лятото имам кладенец от който ще подам 12* вода сами си направете извода за какво иде ре4

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #6

    Re:Проблем с камина с водна риза

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Термостата го сложи на 60*. Колко големи са радиаторите, кой точно модел е камината, какви са дървата - мокри, сухи?
    като сложи термостата на 60* и той е външен в биметална пластина нали се сещаш 4е докъто отвори той водата ве4е е на 85-90* и камината му ве4е е по4нала да се тресе

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Re:Проблем с камина с водна риза

    Цитат Първоначално публикувано от kaspar4o82
    нали се сещаш 4е докъто отвори той водата ве4е е на 85-90* и камината му ве4е е по4нала да се тресе
    Ахам, сещам се, че ти е калпав термостата и че се изживяваш на Кирил или Методий. А ще обясниш ли какво разбираш под КПД и каква е формулата за изчисление?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #8

    Re:Проблем с камина с водна риза

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Ахам, сещам се, че ти е калпав термостата и че се изживяваш на Кирил или Методий. А ще обясниш ли какво разбираш под КПД и каква е формулата за изчисление?
    сега ще ти кажа бе господин разбира4
    КПД се изчислява по формулата:ηk = 100 – (q2 + q3 + q4 + q5 + q6)
    това е формулата а теб ще помоля защото си мнг отворен да обесниш на хората които лъжеш тук кое какво е от формулата
    и я обесни на хората които си зарибил да те слушат твоя термостат какъв е 4е не е менте и 4е не дава отклонение м/у температурата на водата и температурата на вклю4ване
    И не забравяй 4е 4акам да разесниш на хората формулата защото мнг знаеш

  11. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #9

    Re:Проблем с камина с водна риза

    Предлагам да направим конкурс за най-абсурдно тълкуване на формулата за КПД така, че да доказва правотата на kaspar4o82. Моето предлойение:
    q2,q3… са мощностите на радиаторите в kW. Обаче ако вместо радиатори се сложат вътрешни тела от климатици във формулата се замества вече не с топлинната мощност на телата а с ел. мощност на вентилатори пак в kW. Така по формулата се получава по-високо КПД ако сме с вътрешни тела на климатици или вентилаторни конвектори.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Re:Проблем с камина с водна риза

    Цитат Първоначално публикувано от kaspar4o82
    КПД се изчислява по формулата:ηk = 100 – (q2 + q3 + q4 + q5 + q6)
    kaspar4o82, там, откъдето си копи-пейстнал горното изречение е добре обяснено какво е означено с тези коефициенти бе човек, ама трябва да знае какво да чете . Само с copy/paste не става в живота. Ако си забравил в кой сайт - напиши в Гугъла това изреченийце, с което съм те цитирал и прочети по-внимателно. Друг е въпроса, че си избрал малко неподходящ пример, ама пак става. После кажи моля те, къде във формулата за КПД участва литража на системата и как така КПД се увеличи много като намали обема от 84 на 58литра? И внимавай - не съм те обидил с нищо, за да ти трая полуграмотните глупости, че и на шльокавица. Като казах, че термостатът ти може да е калпав (а може и да е поставен неправилно) не съм искал да те обидя лично(калпава стока се продава навсякъде), но няма как един уред да показва 50% грешка! Като казах, че се изживяваш на Кирил и Методий трябваше да се сетиш за правило №5 - че писането на Кирилица е задължително! Ти обаче продължаваш да се правиш интересен и да ползваш цифри вместо букви, че и да обиждаш. Прочети правилата в раздел "За форума'' и ги спазвай, за да не бъдеш санкциониран!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #11

    Re:Проблем с камина с водна риза

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    kaspar4o82, там, откъдето си копи-пейстнал горното изречение е добре обяснено какво е означено с тези коефициенти бе човек, ама трябва да знае какво да чете . Само с copy/paste не става в живота. Ако си забравил в кой сайт - напиши в Гугъла това изреченийце, с което съм те цитирал и прочети по-внимателно. Друг е въпроса, че си избрал малко неподходящ пример, ама пак става. После кажи моля те, къде във формулата за КПД участва литража на системата и как така КПД се увеличи много като намали обема от 84 на 58литра? И внимавай - не съм те обидил с нищо, за да ти трая полуграмотните глупости, че и на шльокавица. Като казах, че термостатът ти може да е калпав (а може и да е поставен неправилно) не съм искал да те обидя лично(калпава стока се продава навсякъде), но няма как един уред да показва 50% грешка! Като казах, че се изживяваш на Кирил и Методий трябваше да се сетиш за правило №5 - че писането на Кирилица е задължително! Ти обаче продължаваш да се правиш интересен и да ползваш цифри вместо букви, че и да обиждаш. Прочети правилата в раздел "За форума'' и ги спазвай, за да не бъдеш санкциониран!
    гледай сега явно си все още с промит мозък
    абсолютно не ми дреме какво и как ще е аз си знам за мен си сам съм си направил отоплението доста ефективно е и е доста икономично в следващия момент не ми дреме за на хората камините но помисли че този човек щом е за съвет тук с толкова елементарен въпрос човека не е запознат и е вероятно да му се случи проблем с термостата и тогава ти с твойте бисери кадето подвеждаш хората нема да поемеш отговорност само нема да се появиш известно време.Ти пита ли човека има ли или няма предпазен клапан,предупреди ли го какво може да стане ако термостата е менте и попита ли го какъв е термостата или ръсиш глупости колкото да си онлайн за мен /лично мое мнение е/че ти си прохвален в този форум и си мислиш че си в час с отоплението а ако ти задам въпрос с отоплителна система с 3 различни източника на топлина и 3-те да работят на различни температури с акумулатори за топла вода и т.н ще ти излезе дървената философия на яве

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Камина с водна риза и ел .нагревател
    От tanchoo във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-19, 10:41
  2. Отговори: 108
    Последно: 27-01-18, 12:05
  3. Камина с водна риза
    От k.ivanov във форум Отопление
    Отговори: 42
    Последно: 23-09-13, 21:26
  4. Камина с водна риза проблем
    От smolls във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 03-01-10, 23:42
  5. Отново камина с водна риза
    От ninanb във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 25-11-09, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе