Резултати от 1 до 4 от общо 4

Търся съвет за нова газова инсталация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    2
    #1

    Търся съвет за нова газова инсталация

    Здравейте,

    Изчетох доста и реших да питам преди да е късно. Ще се радвам да получа съвет.


    Положението е следното: Купих си апартамент ново строителство. Ще се отоплявам на газ. В жилището в момента има поставени тръби фи 16 в гофре, според схемата, която прилагам. Трябва да сложа радиатори и котел. Квадратурите са както следва:

    1 и 2 - спални всяка по 14 кв.м.
    3 - дневна с бокс - общо 28 кв.м.
    4 - баня 5 кв.м.
    5 - коридори всеки по 5 кв.м.
    Антрето няма да се отоплява, в сиво са тераси. Котела е предвиден в бокса. В момента мога да къртя свободно - още не съм слагал настилки. Общо чиста площ - 70 кв. Жилището е на трети етаж, тухла, има изолация и добра PVC дограма.

    На този етап (след четене тук, смятане, питане по фирми, смятане) съм се спрял на следното разпределение на радиаторите:
    - стая 1 и 2 - по 20 глидера H600. Спрял съм се на global Vox, понеже са с най-голяма мощност (196 w при dT60). Там където ще са радиаторите мога да вместя максимум по 22 глидера.
    - дневна 3 - големият радиатор с 23 а малкия (до коридора) с 11 глидера.
    - в банята лира около 7-800w

    Насочил съм се към кондензен котел IMMREGAS VICTRIX 26 (3.0-23.6 kW), основно заради ниската долна мощност.

    Въпросите ми са:
    - този котел ще може ли да работи нормално в кондензен режим. Ще мога ли реално да се възползвам от ниската долна граница с надеждата за по-ниски сметки за газ.
    - броят глидери достатъчен ли е (или завишен/недостатъчен)
    - тръбите фи16 ще могат ли да захранват радиаторите в стаи 1 и 2, когато котела е в кондензен режим. Ще спечеля ли нещо ако ги сменя с фи 20. Искам да свържа радиаторите по диагонал и това ще наложи подмяна на студените тръби (ще дойдат къси), така че сега е момента да се сложат по-дебели ако има смисъл. Забравих да напиша, че радиатори 1 и 2 са на около 11 метра от колектора, другите са на около 7-8 метра. Колектора е на метър под котела.

    Ще се радвам на препоръки и съвети. Благодаря.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Търся съвет за нова газова инсталация

    Долу-горе става, слагай максимален брой радиатори. Какъв е диаметъра на тръбите до колекторите?

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    2
    #3

    Re:Търся съвет за нова газова инсталация

    Благодаря за включването Lazar. Тъкмо се връщам от обекта. За съжаление не мога да измеря точно вътрешния диаметър на тръбите, но мисля че няма 20 мм. И двете тръби до колектора са еднакви - сиво/бежово pvc, като външният им диаметър е 25 мм. Колената, където ще се свърже котела, са затворени с половин цолови тапи.

    Има ли смисъл да ги подменя и с какви. Все още се колебая дали си струва да сменя това фи 16, което захранва най-отдалечените радиатори с фи 20. Нужен ми е съвет. Благодаря.






  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    15
    #4

    Re:Търся съвет за нова газова инсталация

    Не ти трябва да променяш диаметрите на тръбите, средният разход на радиатор е около 150 до 200 л/ч, ако си решил да слагаш кондензен котел те съветвам да не се отказваш, радиаторите те съветвам да ги подбереш като изяислиш необходимата мощност за помещението и ползвай калкулатора на КОРАДО Стражица той е свободен в режим 55/45, мога да ти препоръчам котел ARISTON GENUS PREMIUM 24 с управление CLIMA MANAJER

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. домашна газова инсталация
    От YavorDD във форум Отопление
    Отговори: 26
    Последно: 11-01-15, 19:08
  2. Отговори: 30
    Последно: 11-01-14, 09:05
  3. нова газова инсталация
    От nikolai4o във форум Отопление
    Отговори: 6
    Последно: 07-11-11, 19:48
  4. Съвет за газова инсталация
    От ztomov във форум Отопление
    Отговори: 57
    Последно: 24-02-10, 19:57
  5. Съвети за реализация на газова инсталация
    От a_shikoff във форум Отопление
    Отговори: 5
    Последно: 06-11-09, 21:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе